Sayfa 181/252 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. [IMG][/IMG]

Yapmak istedigimi uufuk üstad üsteki grafik üzerinde göstermiş. Sistemin sinyallerini tüm periyodlarda eşitlemiş. Tam istedigimde bu. Üst periyodlarda oluşturdugum sinyali, sistemin parametrelerini 1 dk grafiğe eşitleyerek bunun üzerinden vermektir. Düz mantıkla gidince aynı olmuyor. 10 dk grafikte 20 mov, 1 dk da 20*10=200 mov aynı olmuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Yapmak istedigimi uufuk üstad üsteki grafik üzerinde göstermiş. Sistemin sinyallerini tüm periyodlarda eşitlemiş. Tam istedigimde bu. Üst periyodlarda oluşturdugum sinyali, sistemin parametrelerini 1 dk grafiğe eşitleyerek bunun üzerinden vermektir. Düz mantıkla gidince aynı olmuyor. 10 dk grafikte 20 mov, 1 dk da 20*10=200 mov aynı olmuyor.

Yukardaki kirmizi cizgi mov(3); onceki 3 gunun basit ortlamasini saatlik grafikte uzerinde gorebiliyoruz. Gunluk altindaki butun periyotlarda kullanilabilir. Indikator kodu asagidaki gibidir, kolayca bir al sat kurgusuna donusturebilir. Ben 3 gune kadar olusturdum ancak siz ekleme yaparak istediginiz kadar gune artirabilirsiniz. Sadece kapanis degil acilis, en yuksek ve en dusuk degerleri de kullanmaniz mumkun. Her ihtimale karsi kullanmadan once cikan degerlerin saglamasini yaparsaniz iyi olur.

NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
    OY1:=valuewhen(1,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD1:=valuewhen(1,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK1:=valuewhen(1,NW,ref(C,-1));
    OA1:=valuewhen(1+1,NW,O);
    OY2:=valuewhen(2,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD2:=valuewhen(2,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK2:=valuewhen(2,NW,ref(C,-1));
    OA2:=valuewhen(2+1,NW,ref(O,-1));
    OY3:=valuewhen(3,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD3:=valuewhen(3,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK3:=valuewhen(3,NW,ref(C,-1));
    OA3:=valuewhen(3+1,NW,ref(O,-1));

mov3:=(OK1+OK2+OK3)/3;
    Son düzenleme : 3c1a; 30-04-2019 saat: 13:20.

3.  Alıntı Originally Posted by ugurbey Yazıyı Oku

SAT POZU.

AL POZU

Asagidaki kod sizin belirttiginiz sartlardaki gibi sirasiyla STOSD nin 80'i ve 20 yi asagi kirip tekrar 80'ini yukari kirdig araliktaki en yuksek ve en dusuk degerleri buluyor ayni kosullar tekrar saglanana kadar bu degerli koruyor.

SS80A:=cross(80,STOSD());
    SS80Y:=cross(STOSD(),80);
    SS20A:=cross(20,STOSD());

EY:=if(barssince(SS80A)>barssince(SS20A) and barssince(SS20A)>barssince(SS80Y),valuewhen(1,SS80 Y,highestsince(1,SS80A,H)),PREV);
    ED:=if(barssince(SS80A)>barssince(SS20A) and barssince(SS20A)>barssince(SS80Y),valuewhen(1,SS80 Y,lowestsince(1,SS80A,L)),PREV);
    EY;ED

geçmiş matriks verisi olan arkadaş varmı ?
    Son düzenleme : EMLAK; 05-05-2019 saat: 21:33.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    geçmiş matriks verisi olan arkadaş varmı ?
    İdeal sayfasında vıop-30 un 5 dk.lık veriyi geçen haftalarda bir arkadaş paylaşmıştı. silinmediyse msjı ordan indirebilirsiniz. 2015 yılı şubattan başlayan. yoksa mail olarak size yollayabilirim ben indirdim veriyi. ben indirdim ama matrikse nasıl yükleneceğini bilmiyorum . Bu konuda yardımcı olan olursa çok sevinirim.

6. İyi akşamlar arkadaşlar
    Son düzenleme : karazepin; 06-05-2019 saat: 00:21.

Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    İdeal sayfasında vıop-30 un 5 dk.lık veriyi geçen haftalarda bir arkadaş paylaşmıştı. silinmediyse msjı ordan indirebilirsiniz. 2015 yılı şubattan başlayan. yoksa mail olarak size yollayabilirim ben indirdim veriyi. ben indirdim ama matrikse nasıl yükleneceğini bilmiyorum . Bu konuda yardımcı olan olursa çok sevinirim.
    formatları farklı oluyor matriks ile bildiğim kadarı ile. bu nedenle o veri matrikste çalışmaz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    formatları farklı oluyor matriks ile bildiğim kadarı ile. bu nedenle o veri matrikste çalışmaz.
    Bu konuda bilgim yok hocam bir şey yazarsam yalan olur. Ben şuan matriks kullansamda ilerde ideale döneceğimi düşünüyorum. Bilgi anlamında ne varsa alıp yedeklemeye çalışıyorum. Onun için almıştım o zamanda. Burdan daha önce bende yazdım bu konuda ama kimseden geri dönüş alamadım.

Sayfa 181/252 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •