Sayfa 149/252 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by mesuteryilmaz Yazıyı Oku
    ok hallettim. çok basit bir şey için gereksiz bir mesaj oldu.

pv:=c*v;
    cumtp:=Cum(pv);
    x:=Cum(v);
    y:=cumtp/x;
    z:=Cum(1);
    y;z;x

Sn eryilmaz

İstediğiniz şayet bir önceki günün ağırlıklı ortalaması ise daha önce sn uufuk hoca yazmıştı.

NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
    ww:=valuewhen(1,nw,ref(cum(w*v),-1))-valuewhen(2,nw,ref(cum(w*v),-1));
    w:=valuewhen(1,nw,ref(cum(v),-1))-valuewhen(2,nw,ref(cum(v),-1));
    ww/w

2. dostlar yardımcı olabilirmisiniz?
    resim olarak atayım,sanırım yeterince açık.
    teşekkür ederim

3.  Alıntı Originally Posted by qurman Yazıyı Oku
    dostlar yardımcı olabilirmisiniz?
    resim olarak atayım,sanırım yeterince açık.
    teşekkür ederim

sum( fml("AA") ,200 ) + sum( fml("BB") ,200 ) + sum( fml("CC") ,200 )

AA BB CC indikatörlerinin son 200 barda gördüğü +1 -1 lerin toplamını verir.

4. Tesekkür ederim sayın ertpln , deneyeceğim.

Ama yanlış anlaşıldı galiba.Ben her indikatörün son 200 bardaki 1 ve -1 değerlerinin tamamının toplamını istemedim.Bu 3 indikatörün son 200 barda aldıkları en son ki 1 ve -1 değerlenin toplamını istemiştim.Örnegin son değerler:
    AA=-1
    BB=-1
    CC=1 olsun.
    Bu durumda AA+BB+CC= -1 olması gerekir.Bunu yapacak formul istemiştim.

5.  Alıntı Originally Posted by qurman Yazıyı Oku
    Tesekkür ederim sayın ertpln , deneyeceğim.

Ama yanlış anlaşıldı galiba.Ben her indikatörün son 200 bardaki 1 ve -1 değerlerinin tamamının toplamını istemedim.Bu 3 indikatörün son 200 barda aldıkları en son ki 1 ve -1 değerlenin toplamını istemiştim.Örnegin son değerler:
    AA=-1
    BB=-1
    CC=1 olsun.
    Bu durumda AA+BB+CC= -1 olması gerekir.Bunu yapacak formul istemiştim.
    Eğer sadece son değerlerinin toplamını istiyorsanız periyodun önemi yok sadece; k:=lastvalue(x)+lastvalue(y)+lastvalue(z);k ya da k:=lastvalue(x+y+z);k yazmanız yetecektir.

6. sayın bistcoin,
    teşekkür ederim.
    Dediğiniz gibi yazınca da son değerler O(sıfır) olduğu için istediğimi vermiyor.

Son 200 bar içinde oluşan en yüksek(1) veya en düşük(-1) değeri toplamasını istiyorum.Yani sıfırdan farklı olarak 200 bar içinde en son 1 ise 1 veya -1 ise -1 i almalı her indikatör için.Resime bakarsanız en son X=-1 ile en düşük değeri almış.Ama öncesinde x=1 değeri de var.Bunu almadan en son değer olan -1 i alması lazım.Yine Y=-1 ve Z=1 olmuş.Sıfır değerini pas geçmeli.
    Sonucta x+y+z=-1 olmalı resme göre.

7. Arkadaşlar şöyle bir ifadeyi (koşulu) nasıl yazabilirim, elimde bir indikatör var histogram şeklinde tek değişkenli yani tek renk, 0 baz çizgisi olan bir indikatör bu, 0 baz çizgisinin altında son bardaki indikatör değeri birgün önceki indikatör değerinden büyük olacak, bu koşul son 2 barda gerçekleşiyor yani, bunu matriks explorerda tarama olarak kullanmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz, teşekkürler.

8. Son sorduğum koşulu kendim yazdım arkadaşlar, hallettim yani

Sayfa 149/252 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •