Sayfa 163/252 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by Bistcoin Yazıyı Oku
    Uufuk ağabey buraların üstadıdır

benden üstad çıkmaz, sadece öğrenmeye çalışıyorum kendi adıma

explorerda taramalarınızı 5 dakikalık yapın ve otomatik olarak 5 dakikada bir yeniletin, bulduğu hisseleri göreceksiniz zaten bir saat beklemenize gerek yok 10-15-20-30 dakika ve diğer periyotlarda da olur sıkıntı yok.
    Teşekkürler , son bir sorumda bu sistemi MQL 4 dilinde yazdırmak istersem nasıl bir yol izlemeliyim , kendi resmi sitesine baktım ama pek anlayamadım daha zor bir dil sanırım , ben bu sinyali forex piyasasında da çalıştırmak istiyorum o açıdan sordum..

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    c>mov(c,30,s) ise bu alım şartından 3 bar sonrada c>mov(c,30,s) üzerinde olmasının şartını nasıl ekleyebiliriz.
    alım şartı c>mov(c,30,s) değilde sonraki gelecek barın bu seviyenin üzerinde olması. sanırım indikatör ötelemeye giriyor

daha doğrusu c>ref(c,-3) ise sonraki üç barında c>ref(c,-3) üzerinde olursa alım sinyali vermesini istiyorum
    ho:=c>mov(c,30,s);
    bar:=barssince(ho=0);
    kosul:=if(bar=3,1,0);
    kosul

kosul=1 ise : c > mov(c,30,s) ise bu alım şartından sonra 3. kapanış halen 30 basit ortalamanın üzerindeyse.

3.  Alıntı Originally Posted by anahtar19 Yazıyı Oku
    Teşekkürler , son bir sorumda bu sistemi MQL 4 dilinde yazdırmak istersem nasıl bir yol izlemeliyim , kendi resmi sitesine baktım ama pek anlayamadım daha zor bir dil sanırım , ben bu sinyali forex piyasasında da çalıştırmak istiyorum o açıdan sordum..
    İstediğiniz koşulları aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz. Uzun süredir metatrader ile uğraşmıyorum bu nedenle çalışan formülü iletemedim.

http://www.forexeadvisor.com/expert_generator.aspx

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    İstediğiniz koşulları aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz. Uzun süredir metatrader ile uğraşmıyorum bu nedenle çalışan formülü iletemedim.

http://www.forexeadvisor.com/expert_generator.aspx
    Emeğinize sağlık teşekkürler , bu sitede deneyeceğim umarım yapabilirim..

Alıntı Originally Posted by Bistcoin Yazıyı Oku
    Bu iş görür sanırım.

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    ho:=c>mov(c,30,s);
    bar:=barssince(ho=0);
    kosul:=if(bar=3,1,0);
    kosul

kosul=1 ise : c > mov(c,30,s) ise bu alım şartından sonra 3. kapanış halen 30 basit ortalamanın üzerindeyse.
    cevaplar için teşekkürler.

birde acaba son barın veya bir barın en tepede kapandığını nasıl ifade edebiliriz. son bar en yükseğinden kapamış gibi.

h=c nin dışında bir formül yapabilirmiyiz illa en tepede değilde tepeye yakın seviyede olabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    cevaplar için teşekkürler.

birde acaba son barın veya bir barın en tepede kapandığını nasıl ifade edebiliriz. son bar en yükseğinden kapamış gibi.

h=c nin dışında bir formül yapabilirmiyiz illa en tepede değilde tepeye yakın seviyede olabilir.
    1% için
    h*0.99<c

2% için
    h*0.98<c

gibi yapılabilir

veya

(h/c)-1
    yüzde yakınlığı bulur. sıralama yaparak sıfıra en yakın hangisiyse seçilebilir

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Herkese merhaba,
    Başta Uufuk abimiz olmak üzere tüm dostların yeni yılını kutlarım.
    Sağlıklı mutlu başarılı her şeyiyle güzel bir yıl olsun.

Mutlu yıllar herkese...

Sayfa 163/252 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •