Sayfa 178/252 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by EflatunU Yazıyı Oku
    Bir formülün içerisindeki değer baz alınarak nasıl sistem oluşturabilirim. Aşağıdaki örnekde burada paylaşılan bir formul var. bunu indicator olarak gösterince değer olarak "a16x.a16x - a16x.L2 - a16x.L3" değerleri gösteriyor. Örneğin kapanış L2 yi kesince AL SAT nasıl yapabilirim ?
    Teşekkürler.

A1:=50;
    A2:=100;
    A3:=150;
    A4:=200/(1+A1);
    A5:=2/(1+A2);
    SL:=Mov(C,A1,E)-Mov(C,A2,E);
    WATRL:=Mov(C,A2,E)*(1-A5)-Mov(C,A1,E)*(1-A4);
    (Mov(C,A2,E)*(1-A5)-Mov(C,A1,E)*(1-A4))/(A4-A5);
    (Mov(C,A1,E)*A4-Mov(C,A2,E)*A5)/(A4-A5);
    (Mov(SL,A3,E)+WATRL)/(A4-A5)
    uufuk hocam bunları patlıcanla bile anlattı

http://www.hisse.net/topluluk/showth...?t=460&page=83

2. Doğrudur dostum, baktım göremedim. Yoksa niye meşgul edeyim.

3. Herkese merhaba,

hisse.net Matriks formulleri basligiyla 1 ay kadar once google vasitasiyla tanistim. 1 ay boyunca, once bu basligi ardindan arsivdeki eski basligi dikkatlice okumaya calistim. Burada buldugum cok degerli bilgiler ve formullerden fazlasiyla yararlandim ve hala yaralaniyorum. Burasi olmasa Matrikste tasarlamak istedigim sisteme ulasmam belki 1 sene surecekti veya detaya inmeden basit bir tasarimla yetinir belki hepten vazgecerdim.

Katki koyan herkese tesekkurlerimi sunuyorum. Basta Uufuk ve Bear Bull dostlarimizin karsiliksiz paylasimlari ve yardim severlikleri cok buyuk takdiri hakediyor.

Uufuk ustad, Matrikse olan hakimiyetiz, analitik bakis aciniz ve kivrak zekanizla urettiginiz formullere tek kelimeyle hayran kaldim. Bazi formullerinizi acip, nasil yaptiginizi anlamak icin adim adim ilerleyip, atadiginiz degiskenlerin degerlerini analiz ederken 1 saat harcadigimi bilirim. Matrikslerimizin ufkunu genisletiniz. Umarim sagliginiz yerindedir, gozunuzle ilgili bir probleminiz kalmamistir.

Sirf yukardaki dusuncelerimi paylasmak icin hisse.net e uye oldum. Bu basligi takipte olacagim. Katki koyacabilecegim bir konu olursa seve seve yaparim.

Herkese iyi gunler ve bol kazanclar dilerim.

4. Selamlar Ufuk hocam ve forumdaki değerli arkadaşlar, takıldığım ve çok uğraşmama rağmen çözümleyemediğim bir sorun hakkında yardımcı olabilen olursa çok sevinirim. Al veya sat koşullarını belirli formüllere bağladığımda örneğin al şartındada 2 koşulum var. Sistem bana al verdiğinde üzerine ve altına belirli bir marj koyup bu değerleri sat koşulunda kullanmak istiyorum. Basitcene mesela c>mov(c,10,s) ve v>(mov(v,10,s)*2) al koşulum diyelim. Ben o andaki mesela al verdiğindeki değerin 100de 1 altını tanımlayarak sat koşulunda bunu kullanmak istiyorum. Sıkıntım bu değeri tanımlayabiliyorum valuewhen fonksiyonuyla ama diyelim ki bu şart gün içinde 3 4 kere sağlanabiliyor. Ama bana gün içinde ilk al verdiği değer üzerinden tanımladığım değer gerekiyor. Valuewhen fonksiyonuyla oluşturduğumda ilk değerden sonra şartları sağlayan değerler üzerinden yeni değerler üretiyor ve bir karışıklık oluşuyor. Bunun nasıl üstesinden gelebilirim acaba?
    Herkese selamlar sevgilerle

5.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,

hisse.net Matriks formulleri basligiyla 1 ay kadar once google vasitasiyla tanistim. 1 ay boyunca, once bu basligi ardindan arsivdeki eski basligi dikkatlice okumaya calistim. Burada buldugum cok degerli bilgiler ve formullerden fazlasiyla yararlandim ve hala yaralaniyorum. Burasi olmasa Matrikste tasarlamak istedigim sisteme ulasmam belki 1 sene surecekti veya detaya inmeden basit bir tasarimla yetinir belki hepten vazgecerdim.

Katki koyan herkese tesekkurlerimi sunuyorum. Basta Uufuk ve Bear Bull dostlarimizin karsiliksiz paylasimlari ve yardim severlikleri cok buyuk takdiri hakediyor.

Uufuk ustad, Matrikse olan hakimiyetiz, analitik bakis aciniz ve kivrak zekanizla urettiginiz formullere tek kelimeyle hayran kaldim. Bazi formullerinizi acip, nasil yaptiginizi anlamak icin adim adim ilerleyip, atadiginiz degiskenlerin degerlerini analiz ederken 1 saat harcadigimi bilirim. Matrikslerimizin ufkunu genisletiniz. Umarim sagliginiz yerindedir, gozunuzle ilgili bir probleminiz kalmamistir.

Sirf yukardaki dusuncelerimi paylasmak icin hisse.net e uye oldum. Bu basligi takipte olacagim. Katki koyacabilecegim bir konu olursa seve seve yaparim.

Herkese iyi gunler ve bol kazanclar dilerim.
    Gerçekten büyük katkı yapıyor bu dostlarımız. Siz de hoş geldiniz tekrar.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

6. Matriksin yeni ıq versiyonunun dili c# olağı için şuanki matriks dili kullanılamayacakmış. İleriki versiyonlarında bu dilide ilave edeceklermiş. Twittardan Cem beyin açıklamalarına göre.

7.  Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
    Selamlar Ufuk hocam ve forumdaki değerli arkadaşlar, takıldığım ve çok uğraşmama rağmen çözümleyemediğim bir sorun hakkında yardımcı olabilen olursa çok sevinirim. Al veya sat koşullarını belirli formüllere bağladığımda örneğin al şartındada 2 koşulum var. Sistem bana al verdiğinde üzerine ve altına belirli bir marj koyup bu değerleri sat koşulunda kullanmak istiyorum. Basitcene mesela c>mov(c,10,s) ve v>(mov(v,10,s)*2) al koşulum diyelim. Ben o andaki mesela al verdiğindeki değerin 100de 1 altını tanımlayarak sat koşulunda bunu kullanmak istiyorum. Sıkıntım bu değeri tanımlayabiliyorum valuewhen fonksiyonuyla ama diyelim ki bu şart gün içinde 3 4 kere sağlanabiliyor. Ama bana gün içinde ilk al verdiği değer üzerinden tanımladığım değer gerekiyor. Valuewhen fonksiyonuyla oluşturduğumda ilk değerden sonra şartları sağlayan değerler üzerinden yeni değerler üretiyor ve bir karışıklık oluşuyor. Bunun nasıl üstesinden gelebilirim acaba?
    Herkese selamlar sevgilerle
    Merhaba,

Kurgunuzdaki sat kosulunun ilk al seviyesine bagimli olmasi ve al kosullarinin tekrar tekrar olusmasi sebebiyle karsilastiginiz sorun mevcut matriks kodlariyla tam olarak cozumlenemiyor sanirim. Ustadlar ne der merak ediyorum.

Ne kadar isinizi gorecek bilemiyorum ama Al kosulu ilk saglandigindaki degeri her gun icin sadece bir kez sabitleyebilecek bir cozum bulabildim sanirim. Bu cozumde her yeni gunde, al sartlarinin olusmasini bekleyip al verildigindeki degerin %1 altina ve ustune sat yaptirtabiliyoruz. Eger gun sonuna kadar sat gelmemisse 18:13 de sistem sat uretmeli ki bir sonraki gunde olusabilecek yeni bir al sarti karsilatiginiz sorunu yine yaratmasin.

AL

al:=Cross(c,mov(c,10,s)) and cross(v,(mov(v,10,s)*2));
    t1:=hour()*100+minute()=0930;
    t2:=if(t1=-1,0,if(al,-1,PREV));
    als:=valuewhen(1,cross(-0.5,t2),C);
    sat:=cross(C,als*0.99) or cross(C,als*1.01) or hour()*100+minute()=1813;
    al and ref(t2,-1)=0

SAT

al:=Cross(c,mov(c,10,s)) and cross(v,(mov(v,10,s)*2));
    t1:=hour()*100+minute()=0930;
    t2:=if(t1=-1,0,if(al,-1,PREV));
    als:=valuewhen(1,cross(-0.5,t2),C);
    sat:=cross(C,als*0.99) or cross(C,als*1.01) or hour()*100+minute()=1813;
    sat

8. Hocam merhabalar, t2 değişkenimiz sürekli "-1" değerini alıyor. Birde kurguladığım sistemde alım yönünde pozisyon varsa geçmiş testlerde haber akışı riskine girererek ertesi gün sabah gapli açılışta vermek daha yüksek başarı sağlıyor. Short pozisyonlarda ise gün sonu kapamak ertesi gün sabah kapamaya göre daha yüksek başarı sağlıyor. Yani short pozisyonlar için dediğiniz gibi olabilir fakat t1 değeri sürekli "-1" değerini aldığı için maalesef formülasyonlar o noktada başarısız oluyor. Bende üzerinde çalışıyorum ve kafa yoruyorum. Sağlam bir adım atarsam bilgilendireceğim sizi de. Kolay gelsin.

Sayfa 178/252 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •