Sayfa 66/252 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Merhaba. Formül değil ama
    Matriks üzerinden excele otomatik bilanço çekmek mümkün müdür?
    Matriks içerisinde yer alan stockkeys üzerinden bu iş yapılabilir mi?
    Syg

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

slm ustam. matriks icin, ichimoku indikatörü al verdiğinde hacim de son 5gunun ortalamasının üzerine çıktığında,hisseye al verdiren sinyal formülü yazabilirmisiniz.

ÖÖ 9:00

Cross(c ,SenkouSpanB(9,26,26,52,26)) and v> MOV(VOL(),5,S))

parantez hatası veriyor. duzeltebilir misiniz

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by evobushidi Yazıyı Oku
    slm ustam. matriks icin, ichimoku indikatörü al verdiğinde hacim de son 5gunun ortalamasının üzerine çıktığında,hisseye al verdiren sinyal formülü yazabilirmisiniz.

ÖÖ 9:00

Cross(c ,SenkouSpanB(9,26,26,52,26)) and v> MOV(VOL(),5,S))

parantez hatası veriyor. duzeltebilir misiniz

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Usta değilim, Matriks de kullanmıyorum fakat formülleriniz doğruysa sondaki parantezi kaldırmanız gerekiyor...

4. Merhaba Arkadaşlar,
    Matriks kullanmıyorum, investing sitesinde formül yazmak mümkünmü? Kullanan arkadaşlar varsa yardımınızı rica ederim.

merhaba şöyle bir formül yazmam gerekiyor.

işlemler sırası ile uyumlu olacak.

mesela rsi 50 yi yukarı kırmış olacak ardından momentum 100 ü yukarı kırmış olacak. ancak rsi 50 yi yukarı kırdıktan sonra momentumun yukarı 100 ü kırmasını bekleyecek ve sırası uyumlu olacak yani önce rsi kırması gerekiyor.

metastockta vardı bir kod ama matrikste çalışmıyordu x şarta kadar bekle diye.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    merhaba şöyle bir formül yazmam gerekiyor.

işlemler sırası ile uyumlu olacak.

mesela rsi 50 yi yukarı kırmış olacak ardından momentum 100 ü yukarı kırmış olacak. ancak rsi 50 yi yukarı kırdıktan sonra momentumun yukarı 100 ü kırmasını bekleyecek ve sırası uyumlu olacak yani önce rsi kırması gerekiyor.

metastockta vardı bir kod ama matrikste çalışmıyordu x şarta kadar bekle diye.
    fikir verebilecek varmı ?

Ben tam anlayamadım ama Sayın pazartesi görürse yanıtlayacaktır diye düşünüyorum. Bir gün önce (DÜN) RSI 50'yi yukarı kırmış olsa bugün de MOMENTUM 100'ü yukarı kırsa sizin için yeterli mi? Eğer yeterli derseniz Matriks değil ama MetaStock formülü denenebilir.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Ben tam anlayamadım ama Sayın pazartesi görürse yanıtlayacaktır diye düşünüyorum. Bir gün önce (DÜN) RSI 50'yi yukarı kırmış olsa bugün de MOMENTUM 100'ü yukarı kırsa sizin için yeterli mi? Eğer yeterli derseniz Matriks değil ama MetaStock formülü denenebilir.
    yanıt için tşk hocam. güne göre değil 5 dklık grafikte olabilir.

1. şart rsi 50 seviesini yukarı kırmış olacak. sonra momentum 100 seviyesini yukarı kırmış olacak. momentum ilk önce kırar ise 100 ve ardından rsi kırarsa bunu kabul etmeyecek . önce rsi sonra momentum kırılımı olcak. sırasi ile yani.

şartlı olan tarafı ben yaptım ama sırası ile olmadı. aşşğı kırsada bukez sinyal üretiyor. ikisininde yukarı kırılımında sırası ile olması gerekiyor.

rsi yukarı 50 seviyesini kırdı diyelim bu şart 1 olacak sonra momentum 100 seviyesni ne zaman kırarsa ikinci şart gerçekleşmiş olacak ozaman sinyal üretecek.

Sayfa 66/252 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •