Sayfa 243/252 İlkİlk ... 143193233241242243244245 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. FML("SO11")>ref(FML("SO11"),-1)

FML("SO12")>ref(FML("SO12"),-1)

biri birinden bağımsız iki ayrı al sat sistemi var bu sistemi birleştirmek ve biri al verdimi diğerini beklemesini biri sat verdi mi diğerini beklemesini nasıl yazabiliriz. bir iki denedim olmuyor. iki sistem bir arada calışacak hangisi önce olursa diğerini bekleyecek. tşk ederim arkadaşlar.

2.  Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    FML("SO11")>ref(FML("SO11"),-1)

FML("SO12")>ref(FML("SO12"),-1)

biri birinden bağımsız iki ayrı al sat sistemi var bu sistemi birleştirmek ve biri al verdimi diğerini beklemesini biri sat verdi mi diğerini beklemesini nasıl yazabiliriz. bir iki denedim olmuyor. iki sistem bir arada calışacak hangisi önce olursa diğerini bekleyecek. tşk ederim arkadaşlar.
    Sorunuzu şu şekilde mi düşünmeliyim;
    İki farklı sisteminiz var ve bu iki sistemden hangisi önce al verirse ona göre alacak, Hangisi önce sat verirse satacak diye anlıyorum.

3. Selamlar, matriksin kendi pivot indikatorunde destek s1 altında olanları taramak için nasıl bir formul kullanabiliriz ?

edit: sihirbazdan hallettim

4.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    İki farklı sisteminiz var ve bu iki sistemden hangisi önce al verirse ona göre alacak, Hangisi önce sat verirse satacak diye anlıyorum.
    Yok biri al verdi mi diğerinin de al vermesini beklemek iki ayrı sistemin de al veya sat vermesi biri birini beklemesi istiyorum örneğin birinci sistem al verdi ikinci sistem de al vermesi ile işlem olması istiyorum hangisinin önce olması önemli değil iki koşulun da oluşması

5.  Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    Yok biri al verdi mi diğerinin de al vermesini beklemek iki ayrı sistemin de al veya sat vermesi biri birini beklemesi istiyorum örneğin birinci sistem al verdi ikinci sistem de al vermesi ile işlem olması istiyorum hangisinin önce olması önemli değil iki koşulun da oluşması

iki sisteminde aynı anda al ve sat vermesi

Kod:
    Al
    al1:=mov(c,5,e)>mov(c,20,e);
    al2:=mov(c,20,e)>mov(c,50,e);
    al1 and al2

Sat
    sat1:=mov(c,5,e)<mov(c,20,e);
    sat2:=mov(c,20,e)<mov(c,50,e);
    sat1 and sat2

6.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    iki sisteminde aynı anda al ve sat vermesi

Kod:
    Al
    al1:=mov(c,5,e)>mov(c,20,e);
    al2:=mov(c,20,e)>mov(c,50,e);
    al1 and al2

Sat
    sat1:=mov(c,5,e)<mov(c,20,e);
    sat2:=mov(c,20,e)<mov(c,50,e);
    sat1 and sat2
    çok çok tşk iyiki varsınız

7.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    sizin bu dediğiniz şekilde olsa nasıl yazılmalı? hangisi daha önce al verir ise. ikinci soru oldu ama çok sağolun.

8.  Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    sizin bu dediğiniz şekilde olsa nasıl yazılmalı? hangisi daha önce al verir ise. ikinci soru oldu ama çok sağolun.
    And yerine Or kullanın Sn atikurt

Sayfa 243/252 İlkİlk ... 143193233241242243244245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •