Sayfa 675/1001 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: Viop - XXIV

1. Utanmazlar, devir onların devri.
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Şu hale bak kimsenin gelecekten umudu yok sorsan kendının bile umudu yok. Ülkenın rezervlerınu söylemeye utanıyor inkar edemıyor onada devlet sırrı dıyor.

Zengınler varmıs ıphone alan mercedese bınen bınmesınler dıe doların yüksek kalması ıyıymıs. Yazıklat olsun sizin gibi zihniyete ulan daha geçen yıl bu herif demedimi dolara demir yumruk vurduk 5 liraya düşürdük die.

Şimdi herkes gara gara düşünüyor savas cıksada kriz olsada dolar satsak dıyen bu değilmiydi. Ozamanda doları düşürücez doların belını kırdık dıe savunuyordunuz.

Kendı fikirlerınz yokmu sizin. Sürekli yapılanı savunmak için bahane üretiyorsunuz. Ayıp yasınızdan basınızdan utanın
    LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Dün bir video izledim kader ve özgür irade diye

Eğer kader varsa ben kötülük yapıyor isem allaha şirk koşuyor isem bunun sorumlusu ben değilim demekki cennete benim gitmemi istemeyen bir kader yazılmış

Demekki benim Dinsiz olmam benim tercihim değil benim suçum günahım değil bana kimse sen dinsizsin kafirsin diyemez kaderimi yazana gitsin afkırsınlar

Yok eğer özgür irade var ise yani yaptıklarımdan ben sorumlu isem

Bu seferde kaderimi sürekli değiştiren müdahale eden biri var bugün namaz kılıp yarın küfreden ve buna izin veren bunu kontrol edemiyorki benim anlık duygularımla mücadele ediyor ona göre kaderi belirliyor düzenliyor
    Farzetki senin için zaman tanımlı değil.
    ne zaman çizelgesi içindesin,
    ne de ondan etkileniyorsun.
    dün, şimdi ve geleceğin senin için anlamı nasıl olurdu?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Ayrıca bana zaman yok deyip zaman için dün şimdi ve gelecek için yorum yapmamı istiyorsun buda garip

Çaktığımın telefonundan yazamıyorum bir türlü istediğim gibi

Var olan şeyleri yokmuş gibi kabullenip var olmayan şeyleri varmış gibi kabullenmek sorularına cevap olmaz

5. Dün berberde özel hareket polisi biri vardı baska bir polis arkadasının rtalb a 200 bın yatırdıgını 2.5 milyon par aldıgını anlatıyor. Yalan söylüyor desemde inanmıyor. 200 bın yatırıp 100 bın kar görse gece yatamaz sabahına satar desemde yok 2.5 milyon aldı diyor. Bu arkadaslar iddacıydı borsacı oldu bende giricem demeye basladı tkuru dan bahsedıyor hergün gidiyor etiler felan diyor.

Bankalara bakıyorum dipte bıst 30 cogu dipte. Berberde bu sohbet gecınce ürktüm. Cunku benzer sohbeti yine 2020 basında aynı berberde yasamıstım. Emeklı biri borsaya girdiğini herşeyin cok kolay oldugunu reisin merkeze daldıgını doların yükselmeyecegını anlatıyordu (5.80) dolar ozamanlar. Bu sohbet gecınce oturdgm yerde hisseleri satıp dolara geçmiştim.

6.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Çaktığımın telefonundan yazamıyorum bir türlü istediğim gibi

Var olan şeyleri yokmuş gibi kabullenip var olmayan şeyleri varmış gibi kabullenmek sorularına cevap olmaz
    pardon.
    ben cevap arıyorsun sandımdı.
    görüyorumki algına uygun ve içine sinen, belkide olmasını istediğin cevabı bulmuşsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Algıma uygun mu?

Beni aydınlat dostum

Mucize yap
    Profları yen
    Somut delil koy
    Kelime oyunları ile beni yenmeye çalış
    Nihat cübbeli vs kimse cevap veremiyor
    Seni dinliyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Bilecik Üniversitesi rektörü göreve gelir gelmez, hafta sonları da dahil olmak üzere süper lüks ithal araba kiralamış. Tweterda millet adama yüklenmiş. Hata etmişler. Adam benim neyim eksik demiş. Şöyle bir sağına soluna bakınmış. Valisinde lüks araç , rektöründe. Koltuğu kapan kopartıyor işte. Tayyip bey ekonomimiz PİK yapıyor , itibardan taviz yok deyince bu durum anlaşılıyor...Kimin vergileri ile , bütçe ne durumda, işçi köylü ne yer ne içer düşünen yok !
    Daha yukarı yukarı vergileri de PİK yaptırın...
    İtibarı lüks ve şatafatta arayan sonradan görmedir.
    Bir ülkenin itibarı eğitimle olur. Ülkemizdeki her ile her ilçeye açılan üniversiterden dünyada ilk 1000 e giren var mı?
    İtibar adalet ile olur.
    İtibar, bilim ve teknoloji ile olur. Ülkede bilimsel çalışma var mı? Bir matkap bile üretemiyoruz.
    İtibar, sanat ile olur.
    İtibar, ahlakla olur. Bir yerde okumuştum, dünyanın en çok dolandırıcı sıralamasında ülkemiz 2. sırada. Bu nasıl müslümanlık?
    İtibar, insan hakları ile, kadında saygı ve çocuğa saygı ve hürmet ile olur. Dünyada en çok kadın öldürülmesi hangi ülkede oluyor?
    İtibar işsizliğin az olduğu, halkın gelir seviyesinin yüksek, gelir uçurumunun az olması ile olur?
    İtibar siyasilerin hırsız olmadığı, devletin idare ve yönetim kademelerine liyakat sahibi insanların yerleştirilmesi ile olur.
    daha sayayım mı?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 675/1001 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •