Sayfa 918/1001 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 7,337 - 7,344 arası.

Konu: Viop - XXIV

aslında iş basit ,
    zararı kişilerin kendisi öder diye bir kanun çıkaracaksın , MB hani ver edip satıyor ya , zarar ne kadarsa MB başkanı ve yönetim kurulu karşılar diyeceksin..
    düzelecek o kadar çok şey var ki, ekonomi bakanlığı özerk olacak , MB gibi bir yapıya kavuşacak..
    yapısal reform diyorlar ya , ilk önce kafasını duvara surte surte yapısal reformu öğreteceksin..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

game of thrones da, tazı diye bı karakter var ; onun enteresan cümleleri mevcut; izleyenler bilir diyip bı kahve içeyim..
    bugün dinleniyorum ben işlem yapmama karari aldım..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Normalde birikimlerin tamamına yakınını altın ve dolarda tutuyorum. Ama geçtiğimiz aylarda elime az biraz TL geçti uygun fiyatlardan dolar almak için fırsat kolluyorum ama nafile. 2-3 aydır dolarda alıma fırsat bile vermiyorlar milim gevşemiyor.

En son 2018 rallisinden önce buna benzer hareket sergiliyordu. Hatta o dönemlerde bile alım için az da olsa fırsat veriyordu dolar.

Şimdiki durum çok ilginç...
    bend ebunu anlamıyorum gevşeme derken ne bekliyorsunuz 7 falan mı
    benim elime bir miktar tl geçti ise ve tl de durmak istemiyorsam dolar alacaksam anında alırım
    2-3 ay önce dediğin için baktım
    3 ay önce yani 17.06.2020 de doalr 6.8448 miş
    2 ay önce uani 17.07.2020 tarihinde 6.8587 imiş yani doalrın en sakin zamanları
    2,5 ay önce 6.85 den alsan yaklaşık kazancın %7 olacakmış
    hadi bekledin düşmesi hafiften yukarı gitti
    baktım 1 ağustos 2020 de doalr 6.90 imiş o zaman al halen geri gelmesini bekliyon 1 ağustosta alsan 1,5 ayda karın neredeyse %8,5
    o zaman sen doalrda 6.50 kadar geri çekilme bekliyorsun demek ki
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. 3-4 aydır, yabancılar el attıkları her tahtada
    Alsat Satal yaptılar. Nerdeyse %99 unda

2-3 hisse sürekli çıktı.

Onun dışında zaten BIST30 hisselerini göçerttiler. Bu şekilde ilk yatırımcının psikolojisini bozdular

Son 3-4 aydır da el attıkları her tahtada, çıktıysa düşürdüler, düştüyse çıkardılar,
    2 ileri 3 geri, 3 ileri 5 geri, 1 geri 2 ileri, lunapark gibi heryer dönme dolap

Trade den ise robotlar yardımı ile kazandılar. Gel gör bireysel Yatırımcıların genelinin trade ile elimde net bi veri yok lakin eminim çoğunun bu trade yapanların portfoylaerinin %30-40 ı erimiştir. Kazananlar numuneliktir)
    Burdan da yatırımcının psikolojisini bozdular.

Amaç şu , gidin kardeşim borsadan,para kazanamaz bilakis kaybedersiniz mantığını vererek gidin dolar alın.
    Son zamanlarda maalesef bu yabancının başlattığı trade, testere , asansör akımına yerli fonlarda katılınca, al sana çorba bi ortam.

Dolar da çıkıyor. Bu son zamanlarda epey bireysel yatırımcı olmuş yazıyo ajanslarda. Hem onları bezdirdiler, hem onlara bakın duyduklarınız yalan mesajı verdiler, hem de gidin dolar alın ortamı yapyitılar. Başarılı da oldular bence. Bu son 5-6 aydır borsaya girenlere , keşke dolar alsaymışız dedirttiler.

Yapıkredi robotu, Merlly Linch robotu.
    85 milyonluk ülkemizin borsasını 2 robot ve ona yazılım yükleyen tuşa basan 1-2 kişi yönetiyor. Son 3-4 aydır Global ve Qnb den işlem yapanlar da tahminim tabi ki coniyler piyasaya hisselere yön veriyor.
    Siyasi durumları da, borsa ve dolar üstünden baskı yapıyor, yabancılar.

Şimdilik benim gördüğüm buna tepki veren Bim in patronları. Geri alım bi tek onlarda gördüm.

Yani işin özü: mevzu şirket yatırımı , borsadan çok,
    ütme piyasası ve siyası baskı piyasası ortamına çevirdi bu Coniyler.

O hep çıkan tahtalar da ya bireysel yatırımcı çok yoktur ya da 2-3 milyon tl ya da 1 milyon tl ile tavan olan çok çok sığ tahtalardır, ya da yerli maniplatörler vardır.
    90 larda çok meşhurdu o zamanlar, ki bana göre şehir efsanesidir, lotlar toplanıyor, ya da tek tek lot sayıyorlar))
    Lakin, şu an ki robot teknolojisinde, bu lot sayma işini başarabildiklerini düşünüyorum. O şekilde istemedikleri birileri gelirse basıyolar, onlar satıp zarar edip çıkınca tekrar kaldırıyorlar. Bilgiye dayalı değil lakin tahminlerim genelde tutar )

Bu trade ettim kazandım diyen kuşlu site kolpacıları da emin olun 5-10 bin tl koymuştur, 100 tl almıştır, o tip tir yani. Büyük paraya 3-4 aydır kazandırmıyorlar.
    Büyük paraya kazanam varsa, cidden büyük ustadır, takdir ederim.

Bireysel yatırımcının olduğu sığ olmayan tahtaları emin olun illa ki testere asansör piyasaya çevirirler..,

Savunma sanayisinde nasıl ki yabancının boyunduruğundan kurtulduysak, borsamızda da yabancı boyunduruğundan kurtulmamız lazım.
    Yoksa her yerde kafalarına göre at koşturmaya devam ederler.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

5. Dolar 7.54 le son 10 yılın en yüksek seviyesinde demeyelim de önümüzdeki 10 yılın en düşük seviyesinde diyelim

6. 2 dane şortum kaldı.
    onları da sıkmayacam.
    çünkü ben de subjobtif kibim lönklerim.

7.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    3-4 aydır, yabancılar el attıkları her tahtada
    Alsat Satal yaptılar. Neredeyse %99 unda

2-3 hisse sürekli çıktı.

Onun dışında zaten BIST30 hisselerini göçerttiler. Bu şekilde ilk yatırımcının psikolojisini bozdular

Son 3-4 aydır da el attıkları her tahtada, çıktıysa düşürdüler, düştüyse çıkardılar,
    2 ileri 3 geri, 3 ileri 5 geri, 1 geri 2 ileri, lunapark gibi her yer dönme dolap

Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Bu grupları yerine mi koysak diyodum 122X style sonra boşver ya dedik..

Palagilin ağzı kokuyo parasızlıktan anca tonajı ağır kalır hiç gidemez sonra..

Hazır kalan poz maliyetimiz de iyice şekilli oldu hem kâr cebe yakışır misali..
    Bak zorlama cÖleBademcükHilafetiSpor.. Bu tur acımayabiliriz ona göre..

Sayfa 918/1001 İlkİlk ... 418818868908916917918919920928968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •