Sayfa 13/55 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 435 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Temettü ile ilgili herşey

1. Öyle bir zorunluluk yok

hektaş hisse başı net 0.323 tl temettü verecek, bu temettü ile artık 4.xx li rakamlar görülür bu yıl içerisinde belki de 5.xx
    borsa yatırımcılar içindir.

3. Arkadaşlar isdemir geçen sene pöip te işlem görmeye başladı ve verdiği ilk temettüden stopaj kesintisi uygulanmadı. Şuan hala piyasa öncesinde işlem görüyor bu sene temettüden stopaj kesintisi olacak mı??

GT-I9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by mikroyatırım Yazıyı Oku
    bu yıl temettü konusunda birçok şirket hayal kırıklığı yarattı
    bir bildikleri mi var acaba

tofaş, ttrktör,otokar, dan sonra kordsa da aynısını yaptı
    hep teknik analiz odaklı baktığım için hisseleri verdikleri temettü açısından hiç değerlendirmemiştim başlığı okuyunca dikkatimi çekti hamallığını yaptığımız hisselerin hiç değilse temettüsünü almak mantıklı geldi

NUHCM bu yıl dahil özellikle son üç yılda dağıttığı temettü miktarını güncel borsa fiyatlarına oranla tatmin edici buluyormusunuz

5. Yüksek temettü veren şirketlerin sıralaması varmı..

6. Adana mardin ünye hektaş Tüpraş bolu Çimsa Akçansa aygaz isyo genelde sıralama bunların arasında değişir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by Aviator94 Yazıyı Oku
    Bedelsiz yapabilmesi icin karlarinin sermayesini gecmesi gibi bir zorunluluk varmidir?

ASUS_Z012S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    selam sn.üye

eğer yedeklerdeki birikmiş para sermayesinden fazlaysa aradaki oran kadar sermaye artırımı yapabilme potansiyeli yüzde olarak artıyor. ama yapamaz diye bişey yok.

bedelsizde 2 lira fiyat kuralı vardı hala geçerlimi bilmiyorum ? son bir kaç aylık tahta fiyto ortalaması 2 liranın üzerinde kalıyorsa bedelsiz yapabiliyordu

şirketler de 2 lirayı tutturamadıkları zaman bedelsiz yerine nakit temettü değilde bedelsiz temettü şeklinde bir uygulama yapıyorlar.
    nakit temettü yerine bedelsizde olduğu gibi hisse veriyorlar ve bedelsizde olduğu gibi tahta fiyatı bölünüyor dolaşımdaki sermaye payı artıyor.

saygılar
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
    değerli üyeler

mardin çimento bu sene hisse başı 31 kuruş temettü verecek, şirketin karlılığı ıraktaki savaş nedeniyle son 6 yıldır olumsuz etkilenmiş ve dağıttığı temettülerin getiriside düşmüş doğal olarak. yalnız bu hissenin fiyatını da düşürünce bence ileriye dönük olarak güzel bir yatırım fırsatı oluşmuş.

ben mardinin iyi kar ettiği dönemleri biliyorum 8 - 10 liraya gidiyordu, hisse başı 1.20 tl temettüler ödüyordu savaş öncesi ve imkb nin en rekor temettülerini ödeyen şampiyon hisseydi.

mardin konusunda düşünceleriniz nedir ? ırak savaşı olumlu bir yola girerse tekrar ırak pazarına güzel satışlar oluşursa eski yüksek karlar elde edilirse hisse bu fiyatlarda kalmaz çok hızlı fırlar diye düşünüyorum.

bu kelepir fiyattan alıp iyi karlar geldiğinde hisse başı 1 tl temettüleri görmek muhteşem olurdu. mal alıştan kazanılır.temettü hissesi almak da malı karlı almak gibi bir durum.çünki temettü getirisinde eas olan ne kadar fazla hisse alabildiğiniz.

fikirlerinizi bekliyorum, mardin hissesinin fırsatları eksileri artıları avantajları dezavantajları ne olabilir ?

saygılarımla
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Sayfa 13/55 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •