Sayfa 41/87 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
Arama sonucu : 693 madde; 321 - 328 arası.

Konu: TURSG - Türkiye Sigorta A.Ş.

1. temettu oranini dogru tahmin ettim ancak bu kadar fazla, neredeyse 500 milyonluk bir gecmis yillar zarari piyangodan mi cikti nedir anlamadim. Ilk sene icin beklentilerim gerceklesti, fiyat hedefi icin acelem yok. Huzurla temettumu bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by sabuncu Yazıyı Oku
    is yatirim raporu temettu dagitim oranini %30 gibi cok dusuk bir degerden hesaplamis. Raporun sonunda farkli temettu oranlari alternatif hesaplamarinda dahi en fazla %50 temettu dagitimini hesaplamis. Ben en az %60 temettu dagitacaktir diye temenni ediyor ve bekliyorum. Sabirla beklemeye devam.

Kar beklentimin altında kaldı, geçmiş yıl zararları sonrası neredeyse karın tamamını dağıtıyor. Firmanın temettü firması olacağı netleşti artık. 2021 temettüsü çok daha yüksek olacaktır.
    Artık önümüzde 2021 ilk çeyrek bilançosu var. Orada Türkiye Hayattan gelecek 100 milyon temettü geliri görebiliriz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. sn pit,

bu gecmis yillar zararini bu seneki bilanco ile sifirladik diye dusunebilir miyiz yoksa onumuzdeki sene karindan da yine supriz sekilde boyle bir gecmis yil zarari dusebilirler mi? Bu konuda bilginiz var mi acaba bilanco ve muhasebe kurallari geregi nasil oluyor bu isler? Yani bu seneyi tamamen karli kapatmammiz durumunda gelecek sene temettusunu kemiksiz beklemek hakkimiz mi yoksa gecmis yil zararlarinin bir kismi hala mahsub edilmemis olabilir mi? Ne dersiniz?

sn pit,

bu gecmis yillar zararini bu seneki bilanco ile sifirladik diye dusunebilir miyiz yoksa onumuzdeki sene karindan da yine supriz sekilde boyle bir gecmis yil zarari dusebilirler mi? Bu konuda bilginiz var mi acaba bilanco ve muhasebe kurallari geregi nasil oluyor bu isler? Yani bu seneyi tamamen karli kapatmammiz durumunda gelecek sene temettusunu kemiksiz beklemek hakkimiz mi yoksa gecmis yil zararlarinin bir kismi hala mahsub edilmemis olabilir mi? Ne dersiniz?
    Gusgr bilançolarını bulup incelemek lazım ama bu sene sıfırlanmış olması lazım . Gelecek yıl temettüyü kemiksiz bekleyebiliriz diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. ...3 şirketin birleşimi sonrası artırılan sermaye ile eski birleşik sermaye arasındaki fark 220 mil geçmiş yıl zararları kalemine atıldı.

Toplamda önceki dönemdeki geçmiş yıl zararları 489 mil sıfırlandı.

Bu mahsuplaşma olmasaydı 1 tl brüt temettü açıklanacaktı zira TVF strateji gereği tüm karı dağıtma prensibinde...

%82 sine yakın paydaşlık oranı ile aslan payını alma ilkesi gelecek yıllar için sağlam temettü verimiyle tercih edilecek.

İlk çeyrek bilançoda sıfırlanmış geçmiş yıl zararı ilk çeyrek karı civarında artıya geçecek.

Önümüzdeki sene en az oluşacak net kara paralel 1 tl üzeri net temettü verir.

Son düzenleme : Anatolien; 02-03-2021 saat: 14:07.

6. sn pit ve sn Anatolien her zamanki gibi aydinlatici cevaplariniz icin tesekkurler. Gelecek sene icin cok guzel hareketler olacak bu durumda insallah.

Anatolien ustadim size mesaj atmak istedim ama mesaj kutunuz dolmus.Tursg ile olan ilginiz bitmemis olacak ki yine bulusmus olduk baslik altinda. Selamlar, sevgiler.

sn pit ve sn Anatolien her zamanki gibi aydinlatici cevaplariniz icin tesekkurler. Gelecek sene icin cok guzel hareketler olacak bu durumda insallah.

Anatolien ustadim size mesaj atmak istedim ama mesaj kutunuz dolmus.Tursg ile olan ilginiz bitmemis olacak ki yine bulusmus olduk baslik altinda. Selamlar, sevgiler.
    Rica ederim. Anatolien üstadımız hepimizi aydınlattı sağolsun. Twitterda 10 binlerce takipçisi olan sözde hüstadlar dahil bu konuyu yakalayabilen kişiye rastlamadım.
    Anatolien'in burada bizimle bilgi paylaşıyor olması büyük şans gerçekten.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Rica ederim. Anatolien üstadımız hepimizi aydınlattı sağolsun. Twitterda 10 binlerce takipçisi olan sözde hüstadlar dahil bu konuyu yakalayabilen kişiye rastlamadım.
    Anatolien'in burada bizimle bilgi paylaşıyor olması büyük şans gerçekten.
    dogru soze ne denir

Sayfa 41/87 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •