Sayfa 52/87 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
Arama sonucu : 694 madde; 409 - 416 arası.

Konu: TURSG - Türkiye Sigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Crux Yazıyı Oku
    Bu hissede enteresan bir baskı var.

Her çeyrek gelen kar ile bu baskı dağılır merak etmeyin.

Endeks kritik yerde.

Bence buradan döner.
    200 günlüğe dokunup döner.

Ama dönemez ise düşüş hızlanır.

Bu dingil hissenin de kendine güveninin gelmesi kazım

Şu an endeks her düşüşünde 2-3 kat düşüyor

Yükselirken toparlayamıyor.

Problemli

5.13ü aşağı kırması kötü oldu

Hisseye inanan kalmadığına işaret

Çeyrek sonuçlarını bekleyin

Kötü herhangi bir durum yok …

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sn cyrux, trafik segmentinde uzun kuyruk demişsinizde ben burayı pek anlamadım.acısı 3 4 senede çıkar demişsiniz.
    Valla benim bildiğim trafik poliçeleri örneğin kasko hasar prim ödemesi varsa, o sene verirler. Sigorta şirketleri istisnasız her ay fiyat güncellerler. Gidin 2 ay sonra bitecek kaskonuza asla önceden fiyat vermezler. Ayrıca. Kaskocuya ak sigorta yap dedim, abi türkiye sigorta yapalım dedi. Dedim niye? Daha ucuz abi dedi. Kardeş sen ak sigorta yap dedim. Ucuz etin yahnisi olmaz.valla dehşet param gitti. Geçen sene allianzdan 756 tl ye yaptığımı ak sigorta 2.25 bine yaptım. Yuh dedim. Ama işte kalite farkı. Türkcelle ttkom hat faturalı nasıl aynı parayı vermiyorsa buda öyle.
    Sonuçta ak sigorta çok iyi prim yazıyor ve büyüyor. Türkiye sigorta prim üretimi enflasyon altı , %16 ve sermaye harbi çok büyük. Akgrt gibi 306 milyon gibi az bi rakam değil. Peki neden türkiye sigortadayım? Devlet eliyle 3 banka poliçe kesiyor ve yarısı en az karlı branşlar. Ve türkiye hayat ve emekliliğin %7.8 payı bence cezbedici, akan bi musluk.
    İş yatırımda büyüyecek filan deyince. 5.1x lerden almak cazip geldi. Yoksa 4 5 ay önceki seviyesi olan 7.5 tl ler olsa asla almazdım. Bence prim üretimşeri sebebiyle tepkisiz. Büyüme yok ortada adam gibi.

Allah verede karının hepsini full temettü vermeye, biraz köşedeki parası büyüsün 10 milyar filan olsun. Tek korkum dehşet temettü verip 3 4 sene sonra elde kara geçemeyen bir şirket olarak kalması, finansal rasyolarının bozulması.
    Herkes varlık fonunda bunu damızlık inek gibi sömürecek diyor. Bu hoş değil. Türkiye sigorta umarım max net karın %50 sini dağıtır.

Derinliği bakınca dipsiz kuyu gibi mübarek, hiç ışık vermiyor.

İlk 10 alıcı 200 bin ilk 10 satıcı 800 bin! Prim artışı beğenilmedi. Şirket küçüldü, gerçek bu...

5dk

60dk

günlük

haftalık

mayıs-hazian alan satan

haziran alan satan

mayıs ayından bu güne kadarki takas

vadeli tarafı

hissede akşama kadar yapı ve bankof al al ver yapıyorlar vadeli tarafta deniz yatırım al al ver yapıyor araya gireni carpıyorlar..hissede 5,10 üstü kapanış olmadan düşüş trendini kırmaz ne zaman 5,10 üstü kapanış yaparsa 5,10 stoplu işlemler yapılır..nerden bulaştıysak at hırsızlarının ortasına düşmüşüz

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sn cyrux, trafik segmentinde uzun kuyruk demişsinizde ben burayı pek anlamadım.acısı 3 4 senede çıkar demişsiniz.
    Valla benim bildiğim trafik poliçeleri örneğin kasko hasar prim ödemesi varsa, o sene verirler. Sigorta şirketleri istisnasız her ay fiyat güncellerler. Gidin 2 ay sonra bitecek kaskonuza asla önceden fiyat vermezler. Ayrıca. Kaskocuya ak sigorta yap dedim, abi türkiye sigorta yapalım dedi. Dedim niye? Daha ucuz abi dedi. Kardeş sen ak sigorta yap dedim. Ucuz etin yahnisi olmaz.valla dehşet param gitti. Geçen sene allianzdan 756 tl ye yaptığımı ak sigorta 2.25 bine yaptım. Yuh dedim. Ama işte kalite farkı. Türkcelle ttkom hat faturalı nasıl aynı parayı vermiyorsa buda öyle.
    Sonuçta ak sigorta çok iyi prim yazıyor ve büyüyor. Türkiye sigorta prim üretimi enflasyon altı , %16 ve sermaye harbi çok büyük. Akgrt gibi 306 milyon gibi az bi rakam değil. Peki neden türkiye sigortadayım? Devlet eliyle 3 banka poliçe kesiyor ve yarısı en az karlı branşlar. Ve türkiye hayat ve emekliliğin %7.8 payı bence cezbedici, akan bi musluk.
    İş yatırımda büyüyecek filan deyince. 5.1x lerden almak cazip geldi. Yoksa 4 5 ay önceki seviyesi olan 7.5 tl ler olsa asla almazdım. Bence prim üretimşeri sebebiyle tepkisiz. Büyüme yok ortada adam gibi.
    emlak katılım bankası da eklendi . Pek büyük bir fark yaratmaz ama olsun , poliçesini kesen banka sayısı arttı.

Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    emlak katılım bankası da eklendi . Pek büyük bir fark yaratmaz ama olsun , poliçesini kesen banka sayısı arttı.
    Öyle deme hocam. Kestiği poliçeler full emlak sigortası ve banko kar diyebileceğimiz bir branş. Bunu sevdim.

Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Acaba ziraat katılım ve vakıf katılımda kesecek mi? Emlak katılımla beraber bir büyük banka diyebiliriz üçüne?

Sayfa 52/87 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •