Sayfa 17/87 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon
Arama sonucu : 694 madde; 129 - 136 arası.

Konu: TURSG - Türkiye Sigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Valla yerli speklerin hareketleri çok sert olup mide bulandırıcı oluyor zaman zaman ama ne varsa da yerli speklerin hareketlerinde oluyor işin bereketi. Fonların ne kadar sığır olduklarını 2-6,7 hareketinde hepimiz yaşadık. Yerli spekler fon-sandık mallarını alarak çekti hareketi burada. Ben o yüzden yatırım yaptığım hisselerde bilhassa emeklilik fonlarının almasından tiksinti duyarım, olmadık yerde alır olmadık yerde satarlar kahir ekseriyetle. Yabancı fonlar olsa amenna ama onlarda malum çıkıp gittiler gelirler mi Allah bilir. Şimdi yoklukta bir emeklilik fonunun birkaç gündür almasına pek sevindiğimi söyleyemem doğrusu. Hele hele bgc üzerinden işlem yapan bu garanti emeklilik in ne kadar yerinde duramayan bir fon olduğunu da piyasada herkes bilir. Bizim işimiz karlı bir bilanço sektör ortalamalarının üstünde bir büyüme performansı ve tatmin ve devamlılık arzeden temettü politikası ile olur. Bununda biraz piyasa tarafından sanıyorum ki görülmeye ihtiyacı var olacak ki kimse aceleci değil.
    Güneş de operasyonu çeken grup güneşten çıkıp şişeye girmişti, show nasıl yapılır dersini veriyorlar. İşte yerli spekler, koskoca tahtalara dahi can veriyorlar. Yabancının olmadığı piyasa da edermiş değer miş cart mış curt muş hikaye. Canlı beklentin varsa kralsın, canlı beklentin bittiyse veya hiç yoksa şekil 1 a yalanıp durursun. Kurumsallar falan filanla olmaz bu işler.
    Cahillik mutluluktur!

2. BİST SİGORTA SEKTÖRÜNÜN genel halini paylaştım...son bir kaç aydır dar bir bolinger aralığına sıkışmış ve son günlerde bu bandın yukarısını zorlayıp aşma çabasında görünüyor...aynen bu durumda olan aksigorta yukarı kırdı...sigorta sektörü düzeltmesinin sonlarına geldi..artık tursg da çıkmaya başlamalı....zaten oda bolingerin alt desteğine inmek üzere..ordan destek alıp yukarı yönelmeli...

özelikle aksigorta sektörü yukarı sürükleyecektir...çünkü onun düzeltmesi bitti artık atak olacaktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. buda tursg nın grafiği...grafik artık düzeltmenin sonlarına yaklaşıldığını işaret ediyor...özelikle bunu sektörün genel durumuna da baktığımızda anlayabiliyoruz...rsi çift dip yapma isteğinde...macd aşağıda açıyı daraltmış kesmek üzere...kestiğinde kendince al sinyali verecek....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. bist sigorta sektöründen anadolu sigorta ve anadolu hayat sigorta grafiklerine de baktığımızda sıkışmanın had safhaya geldiğini görüyoruz....son bir kaç aydır devam eden baskı bitmek üzere....benim öngörüme göre aksigorta öncülüğünde güçlü çıkışlar bekliyorum...

sektör çok karlı...büyümeye devam ediyorlar..bu pandemi süreci sektörü çok olumlu etkiledi...kar ve temetü miktarları çok ilginç olacak..

5. pandemi sürecinde otomobil ve konut çok satıldı ayrıca insanlar hayat sigortası çok yaptırdı....herkes bir şekilde kendini güvence altına almaya çalıştı...bundan dolayı da sigorta sektörü hiç olmadığı kadar canlı geçti...

yukarıda da gösterdiğim gibi sektörel olarak düzeltme bitmek üzere...bu düzeltme sürecinden ilk çıkacak olan aksigortadır...ardından diğer tursg ,hayatsigorta ve anadolu sigorta gelecektir...avisa ve ray sigortalar ise zaten çok çok aşırı çıktılar...onları hesaba katmıyorum..

sektör düzeltmesi bittiği için olası kötü endeksten de pozitif ayrışmasını bekliyorum...artık üçüncü çeyrek bilançoları yavaş yavaş satın alınmalı...bist hisselerinde temel ederine gitmeyen bu saydığım nadir hisseler kaldılar...diğer yan hisseler uçtular..üstelik de temel gerekçeleri bile yok...

temel gerekçesiz çıkışların devri 1 ekimde açığa satışların gelmesi ile yavaş yavaş bitecek...bir kaç ay sonra artık o yan hisseleri borsanın kurtları ve aslanları dediğim spekler basacak...ne yazık ki bir çok ky yem olacak...bu yıl iki milyona yakın acemi hiç bir şey bilmeyen yatırımcı girdi ne yazık ki bunlar bir iki yıla kalmaz sayıları yarı yarıya inecek...

temelsiz çıkan hisselerde yem olacaklar...şimdiye kadar teknik kraldı...teknik olarak olgunlaşan her hisse çıktı ama artık devran döndü...önümüzdeki dönemlerde devran temel analizin olacak...

bu süreçte her yatırımcının bulunduğu hisseyi temel olarak sorgulaması gerekiyor...yoksa büyük sıkıntılar yaşayacak..tabi bu birden bire olmayacak zamanla olacak bir şeydir...bu günlerde günde 20 hisse tavan yapıyorsa belli bir süre sonra tam tersi olacak...artık taban yapan hisseler daha çok olacak...bu sıralarda tavan tavan giden hisseleri o vakit en çok düşenler listesinde göreceğiz ne yazık ki...

6. o yüzden de akıllı olmalı...temel analiz rehberimiz olmalı...diğer hisselerde maceraya girmek aslanlar ile dolu bir ormana girmek ile eşdeğer olacak....ormana girecek kişi de sürekli arkasını sağını solunu kontrol ederek yol almak zorunda kalacak..zaten bu kontrolü yapmayanlar en kolay lokma olacaklardır...

her hissenin eti yenmez bunu spekler acemi yatırımcılara öğretecekler...o yüzden de temel analizden pek de uzaklaşmamak gerekiyor...önümüzdeki dönem temkinli ve akıllı yatırımcıların dönemidir...artık sırf teknik al verdi diye hisse alanın canını çok yakacaklar...

7. 1 ay kadar ara verdik kümese tekrar döndük hayırlı olur inşalalh

8. https://www.sabah.com.tr/ekonomi/202...da-yapabiliriz

Türkiye Sigorta Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli : Şirket satın alması da yapabiliriz

Altı sigorta şirketinin birleşmesiyle oluşan Türkiye Sigorta’nın ana hedefi pazar payını ikiye katlamak. Türkiye Sigorta Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli, tüm branşlarda liderliği hedeflediklerini belirterek, “Birleşme ve satın alma da dahil hepsi gündemimizde†dedi
    BARIŞ ERGİN
    BARIŞ ERGİN
    Giriş Tarihi: 29.9.2020
    ABONE OL
    Türkiye Sigorta Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli : Şirket satın alması da yapabiliriz
    Altı sigorta şirketinin birleşerek kurduğu Türkiye Sigorta, hem sigorta hem de hayat emeklilik tarafında tüm branşlarda liderliği hedefleyerek yola çıktı. Türkiye Sigorta Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli , bu hedef doğrultusunda atılacak adımları ve şirketin gelecek planlarını SABAH'a anlattı. Hayat tarafında yüzde 30, bireysel emeklilik tarafında yüzde 21.7, elementer tarafta ise yüzde 13.7 ile başladıklarını belirten Benli, bu alanlardaki tüm branşlarda pazar payında yüzde 100 büyüme hedeflediklerini açıkladı.

HEDEFTE AVRUPA ÖRNEK ALINDI
    Benli, "Sigorta grubu olarak ortalama hedef, yüzde 28'lik bir pazar payı. Bu çerçevede hayatta yüzde 30 olan pazar payını yüzde 60 yapacağız demek doğru olmaz. Sektörün nasıl tepki vereceğine bağlı olarak bu paylar değişir. Ama biz bu araştırmayı tüm Avrupa bazında yaptık. Avrupa'daki sürdürülebilir liderlik yapabilen grupları araştırdıktan sonra bu rakam çıktı. Biz de o hedefi kendimize koyduk" şeklinde konuştu.

SATIN ALMA KAÇINILMAZ
    Bunu yaparken eksik olan branşlarda her türlü yatırımı planladıklarının da altını çizen Benli, "Konsolidasyon aslında hayatımızda zaten var. Yani yakın geçmişe baktığımız zaman da görüyoruz birleşme ve satın almaları. Önümüzde de olacak. Bu bence kaçınılmaz bir durum. Kamuda aslında bu konuda 6 tane şirketi birleştirerek konsolidasyon konusunda adımlar atmış oldu. Gerektiği kadarıyla, gerektiği takdirde mutlaka konsolidasyonu, organik ve inorganik büyümeyi yapacağız. Birleşme ve satın alma da dahil hepsi gündemimizde" dedi.

'BÜYÜK PROJELERİN TEMİNATI BİZDEN'
    TÜRKİYE tarihinin en büyük doğalgaz keşfi olan Sakarya'daki Tuna-1 kuyusunun ilk teminatları olduğunu vurgulayan Benli, "Bu poliçe kuyunun patlama, infilak, yangın ve sabotaj dahil her türlü riske karşı 883 milyon TL'lik teminatı. Ülkemizin ekonomik bağımsızlığını destekleyen bu tür projelerde Türkiye Sigorta olarak yerimizi alacağız. Her türlü teminat arayışında Türkiye Sigorta en baş yerde olacak. Şu anda Oruç Reis, Akkuyu ve Tuna-1 kuyusunun poliçeleri bizde... Bundan sonra yapılacak tüm yerli ve milli projelerde büyük Türkiye'nin parlak gelecek inşasındaki Türkiye Sigorta olarak biz de olacağız" şeklinde konuştu.

2021 SONUNDA FİNANS MERKEZİ'NDE OLACAĞIZ
    TÜM şirketlerin tek çatı altında toplandığı bir yapı için çalışmaların sürdüğünü belirten Atilla Benli, "İstanbul Finans Merkezi' nde olacağız. Finans Merkezi'nde önerilen binalara bakıyoruz. Önümüzdeki sene sonunda geçmiş olacağız. Kendimize ait olan binalar ve kirada olanlar var. Kirada olanlar kontratları bitince çıkacak. Üç ana binada faaliyet gösteriyor olacağız bu süreçte... Biz aslında bütün tek şirket gibi düşünerek altyapıyı kurduk. Operasyon bir merkezde... Mali taraf ve call center bir merkezde olacak şekilde planlama yapıyoruz" dedi.

TÜM BRANŞLARDA LİDERLİK
    TÜM branşlarda liderlik ve öncü piyasa yapıcı bir rol oynamak istediklerinin de altını çizen Benli, "Büyüme ve kârlılık hedefiyle bunları ortak bir potada eriten stratejimiz var. Yani artık Türkiye'de 'teminat bulunamıyor' söylemini bitirmek istiyoruz. Burada da hem yenilikçi ürünlerle hem de yönlendirici bir rol oynayarak önemli bir yol açıcı şirket olacağımızı düşünüyorum. Kendimize biçtiğimiz en önemli hedeflerden birisi bu" dedi.

ÖNCE BÖLGESEL SONRA GLOBAL
    YAKIN coğrafyadaki Türk menfaati bulunan tüm projelerde sigorta ihraç edecek şekilde teminat sunacaklarını belirten Benli, "Özellikle Balkanlar, Orta Asya ve Ortadoğu gibi coğrafyalardan Türk sigortacılık sektörüne ilgi büyük. Buralarda reasürans ve sigorta çözümleri üretecek bir Türk şirketinin Türkiye'ye büyük katkısı olacaktır. Zaten global marka yolunda ilk adımı bu yakın coğrafyalardan atacağız. Türk bankalarının projeleri bizim için de en büyük çalışma alanlarından biri. Ama bunun dışında da bölgede bir sıçrama yapmayı düşünüyoruz. 2023'te de global bir marka olma yolunda adımlar atacağız" dedi.

Sayfa 17/87 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •