Sayfa 23/87 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 694 madde; 177 - 184 arası.

Konu: TURSG - Türkiye Sigorta A.Ş.

Şuan devam eden temettü kısıtlamasından sadece kamu şirketleri muaf. Ve kamu şirketleri içerisinde temettü dağıtabilecek durumda olan halka açık şirektlerden en önde tursg geliyor. Temettü dönemi yaklaştıkça dikkat çekecektir diye düşünüyorum. Şimdilik önümüzde 9 aylık kar var.
    Takibe devam
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Tahtada milyonlarca lot serseri mal yetmiyormuş gibi geçtiğimiz haftalarda BGC den alan garanti emeklilik fonu da aldıklarını vermeye başladı. Ehhh demiştim bu bizim emekli fonlarından ne köy olur ne de kasaba.

Buraya güçlü ve ısrarcı bir yerli spek gelmez ise işimiz zor. Yabancı falan lafını bile etmiyorum zira onlar kolay kolay gelmeyecekler artık.

Temettü konusunda ise sn pit'in dediği gibi bir muafiyet olsa bile ben şahsen bu yıl bir temettü dağtımı yapacaklarına hiç ihtimal vermiyorum.
    Cahillik mutluluktur!

Ziraat sigorta ve halk sigortaya iliğine kadar temettü ödemesi yaptıran varlık fonu bence bu yılı boş geçmez sn serkalgo
    bekleyip görelim.
    Tahtadaki günlükçüler çok rahatsız edici ama gerçekten. Adam 6.17 ortalama ile 4 milyon topluyor 1 haftada onu 6.22 ortalama ile veriyor. Yani 200 bin TL kar için.
    Her mal alan 4-5 kademede satmayı hedefleyince tahtada gitmiyor zaten.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Şuan devam eden temettü kısıtlamasından sadece kamu şirketleri muaf. Ve kamu şirketleri içerisinde temettü dağıtabilecek durumda olan halka açık şirektlerden en önde tursg geliyor. Temettü dönemi yaklaştıkça dikkat çekecektir diye düşünüyorum. Şimdilik önümüzde 9 aylık kar var.
    Takibe devam
    Hocam şuan 9 aylık kar ne kadar ve karın sene sonu % kaçı temettü olarak dağıtılır sizce. Saygılar. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Hocam şuan 9 aylık kar ne kadar ve karın sene sonu % kaçı temettü olarak dağıtılır sizce. Saygılar. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilanço açıklansın bi öngörü yapmaya çalışırız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dün gece geç saatlerde 9 aylık kümülatif prim üretimi verileri açıklandı. (şirket gece geç saatlerde haber göndermeyi seviyor)
    2020 9 aylık prim üretimi 6.268.589.314 TL oldu. Geçen yıla göre %26 büyüme var. En çok büyüme genel zararlar alanında yani mühendislik sigortaları alanında. Nisan ayındaki 685 milyon TL lik santral sigortası buradaki büyümenin nedeni. Ancak reasürans oranları nedeniyle o iş karlı bir prim üretim değildi.
    Neyse prim üretimlerine bakarak (birleşmeden sonra firmanın kar stratejisinin değişmediğini varsayarak)
    9 aylık kar tahminlerim;
    880 milyon TL minimum
    940 milyon TL maximum
    ve medyan değeri de 910 milyon TL oalrak çıkıyor.
    Kar rakamımın değişkenlik gösterme nedeni hasar ve geri ödeme kısmının tahminin zor olması.
    Bu yukarıda yazdığım rakamların gerçekleşmesi durumunda yılsonunda sermayenin üzerinde bir kar rakamı ve iyi bir temettü rakamı görebiliriz.

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Dün gece geç saatlerde 9 aylık kümülatif prim üretimi verileri açıklandı. (şirket gece geç saatlerde haber göndermeyi seviyor)
    2020 9 aylık prim üretimi 6.268.589.314 TL oldu. Geçen yıla göre %26 büyüme var. En çok büyüme genel zararlar alanında yani mühendislik sigortaları alanında. Nisan ayındaki 685 milyon TL lik santral sigortası buradaki büyümenin nedeni. Ancak reasürans oranları nedeniyle o iş karlı bir prim üretim değildi.
    Neyse prim üretimlerine bakarak (birleşmeden sonra firmanın kar stratejisinin değişmediğini varsayarak)
    9 aylık kar tahminlerim;
    880 milyon TL minimum
    940 milyon TL maximum
    ve medyan değeri de 910 milyon TL oalrak çıkıyor.
    Kar rakamımın değişkenlik gösterme nedeni hasar ve geri ödeme kısmının tahminin zor olması.
    Bu yukarıda yazdığım rakamların gerçekleşmesi durumunda yılsonunda sermayenin üzerinde bir kar rakamı ve iyi bir temettü rakamı görebiliriz.
    Teşekkürler analiz için..

8. ...Sektörel bazda genel prim üretim verileri de yayınlandı.Pazar liderliği devam ediyor.

Son satın almayla dolaylı %50 hissesine sahip olunan Türk P&İ Sigorta da 143 mil tl prim üretimi var ilk 9 ayda

Sayfa 23/87 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •