Sayfa 24/87 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 693 madde; 185 - 192 arası.

Konu: TURSG - Türkiye Sigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku

...Sektörel bazda genel prim üretim verileri de yayınlandı.Pazar liderliği devam ediyor.

Son satın almayla dolaylı %50 hissesine sahip olunan Türk P&İ Sigorta da 143 mil tl prim üretimi var ilk 9 ayda
    Türk P&İ Sigorta 2019 karı 12 milyon, 2020 ilk 6 aylık karı 11 milyon olan yat ve deniz araçları sigortalaması yapan bir firma. Geçen yıla göre ciddi büyümüş görünüyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Hiç boşuna kendimizi temel analiz yaparak yormayalım sevgili arkadaşlar. Temel analiz fiyatlama mekanizması sağlıklı çalışan piyasalarda iş yapar. Bizim gibi akşamı sabahı öngörülemeyen, fiyatlama mekanizması sağlığını yitirmiş, normal yönetilmeyen bir ekonomide kendimizi yorup sinir hastası olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu asgari şartları sağlamayan piyasaya da gerçek nitelikli yatırımcı gelmez, onların olmadığı yerde ucuz daha da ucuz kalmaya devam eder. Ekonomimiz akılla bilimle doğru iletişimle yönetilmediği sürece de bu şartlar değişmez bu borsadan sa bi .ok olmaz.
    Cahillik mutluluktur!

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Hiç boşuna kendimizi temel analiz yaparak yormayalım sevgili arkadaşlar. Temel analiz fiyatlama mekanizması sağlıklı çalışan piyasalarda iş yapar. Bizim gibi akşamı sabahı öngörülemeyen, fiyatlama mekanizması sağlığını yitirmiş, normal yönetilmeyen bir ekonomide kendimizi yorup sinir hastası olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu asgari şartları sağlamayan piyasaya da gerçek nitelikli yatırımcı gelmez, onların olmadığı yerde ucuz daha da ucuz kalmaya devam eder. Ekonomimiz akılla bilimle doğru iletişimle yönetilmediği sürece de bu şartlar değişmez bu borsadan sa bi .ok olmaz.
    Naçizane olarak noktasından virgülüne aynı fikirdeyim ...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Türk P&İ Sigorta 2019 karı 12 milyon, 2020 ilk 6 aylık karı 11 milyon olan yat ve deniz araçları sigortalaması yapan bir firma. Geçen yıla göre ciddi büyümüş görünüyor.
    valla usta benim dermanım kalmadı bugün kü hareketlerden dolayı çok kızdım kendime raysigorta almadım diye devlet var arkasında dedik oda olmadıı

Alıntı Originally Posted by tatar ramazan Yazıyı Oku
    valla usta benim dermanım kalmadı bugün kü hareketlerden dolayı çok kızdım kendime raysigorta almadım diye devlet var arkasında dedik oda olmadıı
    maalesef herkesi üzdü 2 aydır. Birleşme hikayesi bitti ama büyüme ve temettü hikayesi devam ediyor diye düşünüyorum. Enazından yılsonu karını görüp ona göre karar vereceğim.
    Yukarıda yazan arkadaşların piyasamız ile ilgili söyledikleri doğru ayrıca bu hissede günlükçü, gömlekçi, kredili oynayan, üç kağıtçı, yasak kalkınca gelen açığa satışcı vs dolu. Bu anlamda profesyoneller dışında al sat il para kazanması imkansıza yakın bir tahta. 2 gün kar edersin 3.gün fazlasını verirsin.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    maalesef herkesi üzdü 2 aydır. Birleşme hikayesi bitti ama büyüme ve temettü hikayesi devam ediyor diye düşünüyorum. Enazından yılsonu karını görüp ona göre karar vereceğim.
    Yukarıda yazan arkadaşların piyasamız ile ilgili söyledikleri doğru ayrıca bu hissede günlükçü, gömlekçi, kredili oynayan, üç kağıtçı, yasak kalkınca gelen açığa satışcı vs dolu. Bu anlamda profesyoneller dışında al sat il para kazanması imkansıza yakın bir tahta. 2 gün kar edersin 3.gün fazlasını verirsin.
    Sayın pit, üçüncü keredir malın yarısı ile 6.30 üzeri satıp 6.10 üzeri yeniden alıyorum . Üstelik hiç grafik falan bakmadan. Maalesef Türkiye borsasında yatırımcı olmak bir işe yaramıyor. Bu surecte oyun böyle oynanıyor. Spekle beraber al beraber sat.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Hiç boşuna kendimizi temel analiz yaparak yormayalım sevgili arkadaşlar. Temel analiz fiyatlama mekanizması sağlıklı çalışan piyasalarda iş yapar. Bizim gibi akşamı sabahı öngörülemeyen, fiyatlama mekanizması sağlığını yitirmiş, normal yönetilmeyen bir ekonomide kendimizi yorup sinir hastası olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu asgari şartları sağlamayan piyasaya da gerçek nitelikli yatırımcı gelmez, onların olmadığı yerde ucuz daha da ucuz kalmaya devam eder. Ekonomimiz akılla bilimle doğru iletişimle yönetilmediği sürece de bu şartlar değişmez bu borsadan sa bi .ok olmaz.
    Yaw tamam anladık bizim borsadan bi bok olmazda sermayesi kadar kar edecek olan 5 fk lık şirketi de kalkıp haftalardır tavan giden ottan boktan batık şirketler gibi %8 düşürmek ne oluyor. Bu hisseyi bugün %8 aşağı bırakanlar neyi sattıklarını biliyorlar mı acaba ? Şirket zaten bedavaydı, şimdi kelepir oldu. Bize de sattıklarımızı yerini koymak düştü. Thanks
    Cahillik mutluluktur!

8.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Sayın pit, üçüncü keredir malın yarısı ile 6.30 üzeri satıp 6.10 üzeri yeniden alıyorum . Üstelik hiç grafik falan bakmadan. Maalesef Türkiye borsasında yatırımcı olmak bir işe yaramıyor. Bu surecte oyun böyle oynanıyor. Spekle beraber al beraber sat.

Bu sefer 6.11 den sağlam aldık elimize.

Sayfa 24/87 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •