Sayfa 2/108 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 857 madde; 9 - 16 arası.

Konu: NTGAZ - Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şirketin Cirosu :

2019/6 : 174 milyon TL
    2019/12 : 433 milyon TL

2020/6 : 184 milyon TL
    2020/12 : 450 milyon TL **tahmini

Ozsermaye

2020/6 : 144.8 milyon TL

Kisa ve Uzun Vadeli Borc Toplami

2020/6 : 178.4 milyon TL

Aktifler

2020/6 : 323 milyon TL

Net Kar

2019 / 12 : 29.7 milyon TL
    2020 / 6 : 1.14 milyon TL

http://www.naturelgaz.com/masterAdmi...k_izahname.pdf

yani bakildiginda 20 f/k + 3 pd/dd olarak acsalar 600 milyon TL ancak eder bana gore ! bunu da fazladan abartarak yazdim.

buda abartak hisse basi 5 lira olsun

800milyon - 1 milyar arasi diye dusunuyordum ama mali tablolara gore 500-600 en fazla eder.

ama baska bir ayrinti ortaya cikabilir bakacagiz fiyat tespitinde gorecegiz

yatırım tavsiyesi degildir

3. sayın hayek borsada aynı sektör de halka açık şirket varmıdır kıyas yapma adına
    teşekkür ederim

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

daha eski bir haber : 16 Temmuz 2020 23:39

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, DÜNYA Dijital'de canlı yayınlanan “Global Konuşmalar” başlıklı programda holdingin yatırımları, uluslararası piyasalar, sermaye piyasası ve pandemi sürecinde ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi

SORU: Naturelgaz’da 1,5-2 milyar TL değerlemeden söz etmiştiniz, arz aşamasında çıkan şirket değeri ne olur? Bu rakam kabul edeceğiniz bir seviye midir?

"Naturelgaz’da halka arz sonrası şirketin değeri 1,5-2 milyarı bulacaktır. Şu ana kadar talep çok güçlü. Sektördeki konumu açısından çok güçlü bir şirket. CNG, LNG karışımında yaklaşık yüzde 20’nin üstünde bir piyasa payı var. Şirket her yıl neredeyse yüzde 50 ile yüzde 100 arasında büyüyor. Şirketin borcu önümüzdeki yıl sıfırlanmış olacak. Nakit artışı olacak. Dolayısıyla temettü ödemeleri de olacak sürekli. Bunlara dikkat ettiğinizde, oldukça büyük ve başarılı bir halka arz olacak. Yurtdışından ciddi bir talep var"

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-475407

kutman anlasilan arz sonrasi hissenin ciddi prim yapacagini dusunuyor !!!

ben 500-600 milyon ile acilir diyorum adam 1.5-2 milyar TL diyor ??????????? bir tuhaflik var yada bilmedigimiz bir sey

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    daha eski bir haber : 16 Temmuz 2020 23:39

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, DÜNYA Dijital'de canlı yayınlanan “Global Konuşmalar” başlıklı programda holdingin yatırımları, uluslararası piyasalar, sermaye piyasası ve pandemi sürecinde ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi

SORU: Naturelgaz’da 1,5-2 milyar TL değerlemeden söz etmiştiniz, arz aşamasında çıkan şirket değeri ne olur? Bu rakam kabul edeceğiniz bir seviye midir?

"Naturelgaz’da halka arz sonrası şirketin değeri 1,5-2 milyarı bulacaktır. Şu ana kadar talep çok güçlü. Sektördeki konumu açısından çok güçlü bir şirket. CNG, LNG karışımında yaklaşık yüzde 20’nin üstünde bir piyasa payı var. Şirket her yıl neredeyse yüzde 50 ile yüzde 100 arasında büyüyor. Şirketin borcu önümüzdeki yıl sıfırlanmış olacak. Nakit artışı olacak. Dolayısıyla temettü ödemeleri de olacak sürekli. Bunlara dikkat ettiğinizde, oldukça büyük ve başarılı bir halka arz olacak. Yurtdışından ciddi bir talep var"

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-475407

kutman anlasilan arz sonrasi hissenin ciddi prim yapacagini dusunuyor !!!

ben 500-600 milyon ile acilir diyorum adam 1.5-2 milyar TL diyor ??????????? bir tuhaflik var yada bilmedigimiz bir sey
    Halka arz fiyatı ne zaman belli olur.

6. sayın hatek,
    özkaynaklar 145 milyon pd 3 ile açılsa 450 milyon yapar hadi 4 pd desen 600 milyon,
    daha fazlasını da yapmazlar herhalde,
    patron alim yapacaklara yönlendirme yapmak içinde 1-1,5 milyar demiş olabilir,
    halka arz fiyatını açıklasınlar ayrıca mali tabloları bakalım hayırlısı

Alıntı Originally Posted by borsa1453 Yazıyı Oku
    sayın hatek,
    özkaynaklar 145 milyon pd 3 ile açılsa 450 milyon yapar hadi 4 pd desen 600 milyon,
    daha fazlasını da yapmazlar herhalde,
    patron alim yapacaklara yönlendirme yapmak içinde 1-1,5 milyar demiş olabilir,
    halka arz fiyatını açıklasınlar ayrıca mali tabloları bakalım hayırlısı

25 milyon lot satildiginda ornegin 5 lira ise 125 milyon kasaya girecegi icin ozsermaye degisecek onu gozonunde bulundurdum

yatırım tavsiyesi degildir

mali tablolara bir göz atalim

gelir tablosuna bakildiginda ?

✓ 2018-2019 arasi ciro'da ki artış muazzam görünüyor ! Bu yıl salgına rağmen 6 aylik satişlar 2019' u destekler nitelikte

✓ Finansman giderlerindeki düşüş de gözlemleniyor

✓ Esas faaliyet karliligi gayet iyi durumda !

tpao ve botaş için düşülen halka arzlar ayni zamanda doğalgaz keşiflerinin devami şirketin piyasa degerini olumlu yönde etkiler

Sayfa 2/108 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •