Sayfa 1/108 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 857 madde; 1 - 8 arası.

Konu: NTGAZ - Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577

NTGAZ - Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Naturel gaz

18.03.2021 tarihli SPK bülteni : https://spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=14

Web sitesi : http://www.naturelgaz.com/

İzahname : http://www.naturelgaz.com/masterAdmi...__05022021.pdf

Global Yatırım Holding iştiraki Naturelgaz 2021'in ilk halka arz edilen enerji şirketi oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) son gerçekleştirdiği toplantıda halka açılma için onay alan Naturelgaz, 8,50 TL fiyatla 25-26 Mart tarihlerinde talep toplanarak halka arz edilecek
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. hadi bakalım, yeni bir halka arza merhaba.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : karamanoglu07; 02-09-2020 saat: 23:08.

Alıntı Originally Posted by karamanoglu07 Yazıyı Oku
    hadi bakalım, yeni bir haşka arza merhaba.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sn. güneysu tsk ederiz

Şirketimizin %95,496 oranında bağlı ortaklığı olan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.; kayıtlı sermaye tavanı içerisinde sermaye artırımı yapılmak suretiyle ihraç edilecek payların sermaye artırımı yöntemiyle ve Şirket'in mevcut paylarının ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesi işlemine yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca hazırlanan başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu'na bugün (14.08.2020) teslim ettiğini Şirketimize bildirmiştir.

Şirketimizin, %95,496 oranında bağlı ortaklığı olan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arzına yönelik olarak Yönetim Kurulumuzca 12.08.2020 tarihinde; Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arzı kapsamında çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 Türk Lirası'ndan 125.000.000 Türk Lirası'na çıkarılması suretiyle ihraç edilecek olan toplam 25.000.000 Türk Lirası nominal değerli 25.000.000 adet payın halka arz edilmesi işlemine muvafakat verilmesine, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de sahibi olduğumuz paylarımızdan 8.854.775,32- Türk Lirası nominal değerli 8.854.775,32 adet payın halka arz edilmek suretiyle satılmasına, ek olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği kapsamında Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de sahibi olduğumuz paylarımızdan 3.409.091,00-Türk Lirası nominal değerli 3.409.091 adet payın da ek satış kapsamında satışa hazır hale getirilmesine karar verilmiştir.

Şirketimizin, %95,496 oranında bağlı ortaklığı olan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arzına yönelik olarak; ilgili çalışmaların ve işlemlerin yapılması maksadıyla Şirketimiz, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin diğer hissedarları ile Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Global Menkul Değerler A.Ş. arasında "Halka Arza Aracılık Sözleşmesi" 10.08.2020 tarihinde imzalanmıştır. Bu kapsamda halka arz işlemine ilişkin olarak Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. lider aracı kurum, Global Menkul Değerler A.Ş. ise eşlider aracı kurum olarak yetkilendirilmiştir.

https://www.globalyatirim.com.tr/tr/...-aciklamalari#
    Son düzenleme : hayek; 03-09-2020 saat: 00:05.

02.09.2020
    Dünya gazetesinde yer alan habere göre, Global Yatırım Holding
    Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Kuman, "Gaz konusuna jeopolitik açıdan bakmak gerekir. Türkiye her türlü maliyete rağmen gaz aramalarına devam etmeli. Önemli olan sabır. Türk ekonomisine olan etkilerini 2023 sonrası göreceğiz. Karadeniz’de gaz bulunması, Türkiye açısından çok önemli bir adımdır. Maliyeti ne olursa olsun geri adım atılmamalıdır. Doğu Akdeniz’deki gaz rezervi5,5-10 trilyon metreküp civarında olabilir. Türkiye Doğu Akdeniz’de kesinlikle geri adım atmamalı. Rezerv çok çok büyük.Türkiye, DoğuAkdeniz’deki en önemli bir denklemdir. Türkiye bu dönemde savunması, savunma sanayisini geliştirmek zorundadır. Bu aşamada bunu görüyoruz.
    Gaz aramasındaki çalışmalar ve bu alandaki bağımsızlık, bağımsız savaşı kadar önemli. Piyasalar bu şartlarda devam ederse Naturalgaz konusundaki plan devam ediyor. Halka açılma için dışarıdan da çok talep var. SPK iznini bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

https://www.dunya.com/ekonomi/global...-haberi-480176
    Son düzenleme : hayek; 02-09-2020 saat: 23:47.

sadelestirme yapalim

- halka arzi vakif yatirim ve global menkul degerler beraber yapacaklar

- 14.8.20'de spk basvurusu yapilmis durumda ! eylul'un ikinci haftasi veya ucuncu haftasinda onay gelebilecegini dusunuyorum

- şirket sermayesini 100 milyondan 125 milyona cikaracak ve 25 milyonluk kisim (25 milyon lot) halka arz edilecek, burdan gelecek tüm fon naturel gaz'ın kasasina girecek

- Global yatirim holding 8.85 milyon lot hisseyi halka arz edecek ve ek olarak 3.4 milyon lot satisa hazir da hisse bekletecek, ek satis hakkini kullanmak adina

Bu durumda ek satis dahil yaklasik toplam 37.25 milyon lot halka arz edilen hisse olacak

kabataslak piyasa degerinin 1 milyar TL civarinda olmasini bekliyorum. Sirketin mali verilerini de bakarak bunu mercek altina aliriz

Natural gazda ek satış kullanılırsa 30 milyon lot arz edilecek
    İmtiyazlı ortak hissesini global yatırım holdinge devredecek
    Sermaye 130 milyon olacak vede şirkette imtiyazlı hisse devirle birlikte ortadan kalkacak

Naturelgaz, istasyon altyapısı ve dökme gaz satış hacmi bakımından Türkiye ve Avrupa'nın önde gelen CNG dağıtım şirketidir

Global Yatırım Holding'in %95,5 oranında pay sahibi olduğu Naturelgaz, ana istasyon altyapısı ve dökme gaz satış hacmi bakımından Türkiye ve Avrupa'nın önde gelen CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) dağıtım şirketlerinden biri haline gelmiştir. Naturelgaz; fabrikalar, enerji üretim tesisleri, oteller, asfalt üretim tesisleri gibi endüstriyel ve ticari müşterilere ve aynı zamanda ekonomik veya coğrafi kısıtlamalar nedeniyle doğal gaz boru hattına erişimi olmayan şehirlere/kasabalara (haneler) dökme CNG satışı ve dağıtımı yapmaktadır.

Günümüzde LNG ve CNG pazarı, doğal gaz boru hattına erişimi olmayan asfalt ve enerji üretim tesisleri, gıda işleme şirketleri, oteller, AVM'ler ve benzeri sanayi kuruluşları ve ticari müşterilere sağlanan dökme doğal gazdan oluşmaktadır. 2019 sonu itibarıyla, toplam pazar yaklaşık 719 milyon m3 olup, bunun içerisinde CNG 218 milyon m3 ile %30’luk bir paya sahiptir.

2019 yılında Naturelgaz 159 milyon Sm3 CNG (7,7 milyon Sm3 tutarındaki Oto CNG satışları hariç) dağıtarak Türkiye taşımalı doğal gaz pazarından %22,2 pay almıştır. Şirket’in kendi dolum tesislerinin bulunduğu bölgelerdeki pazar payı %31,3 olmuştur.

Naturelgaz’ın CNG Altyapısı, 10 Endüstriyel CNG Tesisi, 3 Oto CNG İstasyonu, 296 CNG Kara Yolu Tankeri ve 47 CNG Kompresörü içermektedir. Şirket’in tüm tesisleri ve kullanılan ekipmanlar uluslararası standartlara ve yönetmeliklere uygundur.

Endüstriyel CNG dolum tesisleri:*İzmir, Bursa, Adapazarı, Antalya, Konya, Kayseri, Kırıkkale, Osmaniye, Rize, Elazığ
    Oto CNG İstasyonları:Istanbul (Alibeyköy), Bolu, Kocaeli (Çayırova)

Resmi Site : http://naturelgaz.com/

Sayfa 1/108 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •