Sayfa 1/44 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 352 madde; 1 - 8 arası.

Konu: F/K 'sı OLMAYAN GİREMEZ..HİSSE BABINDA..

1. F/K 'sı OLMAYAN GİREMEZ..HİSSE BABINDA..

Herkese merhaba

20 Yıllık acemi yatırımcıyım. Hiç usta olamadım.

Borsa da yatırım stratejim genellikle sürekli kar eden faaliyet karlarını büyüten ucuz kalmış F/K sı düşük şirketlerden seçerim.

Eninde sonunda hak ettikleri değerlere ulaşırlar.

Prensip olarak kar edemeyen şirketlerle işim olmaz.. yatırım ruhuna aykırı bence buna karşı çıkanlar olur ancak ben böyle yoğurt yerim.

Birde Bist 30 gibi büyük firmalara pek girmem hantal oldukları için yavaş hareket ederler ve ben pek sabredemem.. sadece kendini belli eden büyük rallilerde olabilir.

Hisse tercihim küçük ve orta ölçekli firmalardır. Daha hızlı hareket ettikleri için.

Kısa vadeci deniliyor bizlere bazı hareketli hisselere günde 10 tur attırırım, daldan dala konarım. Bazı hisselerde de bir kaç ay beklemişligim olmuştur ilginç bir sekilde, beklediğim hisselerde de alsat yaparım ama genellikle hiç ellemeseydim daha iyi olurmuş derim işin sonunda.

Neyse bize ne senin yaptığından diye düşünebilirsiniz.

Başlığı açma sebebim ve kalibrasyon anlaşılsın diye yazıyorum.

Duruma göre pozisyon alırım mesela piyasanın ve şirketlerin genel durumu iyi olmadığı için ve borsanın düşeceğine inandığım için 2 gün önce hisseleri nakte çevirdim ancak müptela olduğumuzdan 1 gün dayanabildim. Yine alım yaptim.

Şunuda belirteyim iş yoğunluğundan çok bakamıyorum bazan önemli fırsatları kaçırıyorum. Sermayem küçük öyle bir ev yada araba parası etmez..

Bu kadar gevezelik yeter..

Buraya bu şekilde olan hisseleri herkes yazabilir dediğim gibi zararda olan hisse olmaz ancak çok çok büyük bir beklentisi varsa olabilir.

Örnek olarak kendi ekranimda izlediğim bazı hisseleri yazayım..hatta fotoğraf atayim.

IMG_20200902_231907.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by intermes Yazıyı Oku
    Herkese merhaba

20 Yıllık acemi yatırımcıyım. Hiç usta olamadım.

Borsa da yatırım stratejim genellikle sürekli kar eden faaliyet karlarını büyüten ucuz kalmış F/K sı düşük şirketlerden seçerim.

Eninde sonunda hak ettikleri değerlere ulaşırlar.

Prensip olarak kar edemeyen şirketlerle işim olmaz.. yatırım ruhuna aykırı bence buna karşı çıkanlar olur ancak ben böyle yoğurt yerim.

Birde Bist 30 gibi büyük firmalara pek girmem hantal oldukları için yavaş hareket ederler ve ben pek sabredemem.. sadece kendini belli eden büyük rallilerde olabilir.

Hisse tercihim küçük ve orta ölçekli firmalardır. Daha hızlı hareket ettikleri için.

Kısa vadeci deniliyor bizlere bazı hareketli hisselere günde 10 tur attırırım, daldan dala konarım. Bazı hisselerde de bir kaç ay beklemişligim olmuştur ilginç bir sekilde, beklediğim hisselerde de alsat yaparım ama genellikle hiç ellemeseydim daha iyi olurmuş derim işin sonunda.

Neyse bize ne senin yaptığından diye düşünebilirsiniz.

Başlığı açma sebebim ve kalibrasyon anlaşılsın diye yazıyorum.

Duruma göre pozisyon alırım mesela piyasanın ve şirketlerin genel durumu iyi olmadığı için ve borsanın düşeceğine inandığım için 2 gün önce hisseleri nakte çevirdim ancak müptela olduğumuzdan 1 gün dayanabildim. Yine alım yaptim.

Şunuda belirteyim iş yoğunluğundan çok bakamıyorum bazan önemli fırsatları kaçırıyorum. Sermayem küçük öyle bir ev yada araba pası etmez..

Bu kadar gevezelik yeter..

Buraya bu şekilde olan hisseleri herkes yazabilir dediğim gibi zararda olan hisse olmaz ancak çok çok büyük bir beklentisi varsa olabilir.

Örnek olarak kendi ekranimda izlediğim bazı hisseleri yazayım..hatta fotoğraf atayim.

IMG_20200902_231907.jpg

Foto gözükmüyor..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Vaktim olsaydı FK düşük şirketleri liste yapacaktım ama pek vaktim olmuyor varsa böyle Excel tablosu şeklinde atabilirsiniz.

Bende böyle bir liste yapmayı düşünüyorum.

Şu an aktif işlem yaptığım hisseler

ARSAN
    HDFGS
    ULAS
    ALMAD
    SODA
    EGSER

İlk 3 e kısa orta uzun her şekilde güveniyorum.

Nadiren takıldıklarım
    EGEEN
    EGGUB
    ALGYO
    DESPC
    İNDES
    KOZAA
    YYAPİ

Bol kazançlar..

4. Ben görebiliyorum birde bu şekilde atayım.
     Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Foto gözükmüyor..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    IMG_20200902_234600.jpg

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    419
     Alıntı Originally Posted by intermes Yazıyı Oku
    Ben görebiliyorum birde bu şekilde atayım.IMG_20200902_234600.jpg

Resim açılmıyor arkadaşlar,

6. Resim izleme

7. Halkbank takı düşüş tedirgin edici daha sonra diğerlerinde yansirmi acaba

Ayrıca dövizde de hareketlilik var noluyor bizimde haberimiz olsun...???

8. Altın aşağıya kirilirmi acaba 1800 USD civarina

Sayfa 1/44 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •