Sayfa 108/233 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 1862 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Mustafa Kemal ATATÜRK

1. Ben çok acemi komutanlar gördüm. Söz gelişi, bir alay komutanı, yeni tümen komutanı olmuş veya bir tümen komutanı yeni kolordu komutanı olmuş;biraz da tecrübesiz! Daha tecrübe edinmeye zaman bulamadan, güç durumlar karşısında kalmış. Görevi boyunca bir tümene alışmış iken, düşman karşısında iki veya üç tümene birden komuta etmek zorunda kalınca, kararsızlığa düşmesi ve güçlüklere uğraması olağandır. Bir tek tümene komuta ettiği zaman, tümenin bütün birliklerini elden geldiği kadar aynı anda görüp idare edebilen acemi komutan, gözden uzak mevzilerde yer alan iki üç tümenin Muharebesini idare etmek zorunda kalınca, kendi kendine : Ben hangi tümenin yanında bulunayım, onun mu, bunun mu?Orada mı, burada mı? diye sorar...

Hayır! Ne orada bulunacaksın, ne de burada! Öyle bir yerde bulunacaksın ki, hepsini idare edeceksin. O zaman : Ben hiç birini gerektiği gibi göremem! der. Tabiî göremezsin, elbette gözlerinle göremezsin! Akıl ve ferasetinle görmek gerekir.

NUTUK

Mustafa Kemal ATATÜRK

2. "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1

Alıntı Originally Posted by joeyramone Yazıyı Oku
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

''Vatanı korumak çocukları korumakla başlar.''

Mustafa Kemal ATATÜRK

.

5. " VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR " yüzyılın sözü. Gerçekten süper 👍👍👍👍👍

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Sayfa 108/233 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri