Sayfa 1005/7020 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006100710151055110515052005 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Amerikali aktor ve film yapimcisi Channing Tatum'in dogum gunu (26 Nisan 1980)

2. Frank Zappa'nin canli albumu Guitar, 26 Nisan 1988'de Rykodisc etiketiyle piyasaya cikti.

3. Amerikali roman yazari Hubert Selby'nin olum yildonumu (26 Nisan 2004)

"Acikcasi, ben Amerikan Ruyasi'nin sadece beyhude olduguna degil, ayni zamanda kendi kendini imha edici olduguna da inaniyorum; cunku nihayetinde onunla iliskisi bulunan her seyi ve herkesi yok ediyor. Dogasi geregi yok etmek zorunda cunku besledigi seyler arasinda onemli seyler yok: durustluk, etik, hakikat ve yuregimizin ve ruhumuzun ta kendisi. Neden? Nedeni basit: Cunku hayat vermektir, almak degil." Bir Dus Icin Agit

"Obviously, I believe that to pursue the American Dream is not only futile but self-destructive because ultimately it destroys everything and everyone involved with it. By definition it must, because it nurtures everything except those things that are important: integrity, ethics, truth, our very heart and soul. Why? The reason is simple: because Life/life is giving, not getting."

"Sen gercekten hayatimi degerli kilabilirsin. Bir erkegin hayatinda nedene ihtiyaci vardir; aksi halde, yasamanin ne anlami var? Sokaklardan daha fazlasi lazım bana. Hayatim boyunca oradan oraya kacip duran mezarlik kumarcisi olmak istemiyorum ben. Bir sey olmak istiyorum... Herhangi bir sey."

"You could really make my life worth while. A guy needs something to give his life a reason or whats the point of living? I need more than the streets. I don’t want to be a floating crap game all my life. I want to be something . . . anything."

4. Cervantes Odullu Paraguayli roman ve kisa oyku yazari Augusto Roa Bastos'un olum yildonumu (26 Nisan 2005)

"Bir parca isik, hava bile yok. Ama bellekleri var. Tipki senin bellegin gibi. Homo-Sapiens’den uc yuz milyon yil daha yasli bir hamamboceginin bellegi. Baliklarin bellegi, kurbagalarin, hep ayni yerde gagasini temizleyen bir papaginin bellegi. Ki bu onlarin zeki, akilli oldugunu gostermez. Tam tersi. Bu acidan bakinca ustune kaynar su dokulmus bir kedinin soguk sudan bile kacar hale gelmesinden, onun iyi bir bellege sahip oldugunu soyleyebilir misin?Hayir, o sadece korkan bir kedidir. Kaynar su ile haslanmak artik onun bellegine girmistir. Bellek korkuyu hatirlamaz. Artik kendisi korku olmustur." Ben, En Ustun

"They may not have light and air. But they have a memory. A memory just like yours. The memory of an archive-cockroach, three hundred million years older than homo sapiens. The memory of the fish, of the frog, of the parrot that always cleans its beak on the same side. Which doesn't mean they're intelligent. Quite the contrary. Can you state categorically that the scalded cat flees even cold water is possessed of a good memory? No, merely that it's a cat that's afraid. The scalding has penetrated its memory. Memory doesn't recall the fear. It has become fear itself."

5. Robert Downey Jr. ve Gwyneth Paltrow'un rol aldigi Iron Man 2, 26 Nisan 2010'da Los Angeles, California'da gosterime girdi.

6. Val Kilmer, Vincent D'Onofrio ve Adam Goldberg'un rol aldigi suc-drama-gizem Salton Denizi (The Salton Sea), 26 Nisan 2002!de bazi bolgelerde vizyona girdi.

7. Lionsgate, Shaquille O'Neal, Tiffany Haddish ve Nick Kroll'in rol aldigi ve 29 Haziran'da vizyona girecek olan komedi Uncle Drew'un posterini ve resmi fragmanini yayinladi.

Sayfa 1005/7020 İlkİlk ... 55059059559951003100410051006100710151055110515052005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •