Sayfa 1942/7020 İlkİlk ... 94214421842189219321940194119421943194419521992204224422942 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 15,529 - 15,536 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. 1 Golden Globe, 1 Emmy Odulu sahibi Amerikali aktris Jennifer (Joanna) Aniston’in dogum gunu (11 Subat 1969)

2. Kardesler Takimi (Band of Brothers) dizisinde Binbasi Richard Winters karakteri, Homeland disizinde Deniz Cavus Nicholas Brody karakterilerini canlandiran, Emmy ve Golden Globe Odullu Ingiliz aktor Damian (Watcyn) Lewis'in dogum gunu (11 Subat 1971)

3. Ingiliz rock grubu Jethro Tull, 10.studyo albumu Songs from the Wood’u 11 Subat 1977’de Chrysalis Records etiketiyle piyasaya surdu.

4. David Bowie, Sound and Vision single’ni 11 Subat 1977’de Ingiltere’de RCA Victor etiketiyle yayinladi.

5. Amerikali bilim kurgu roman yazari (Franklin Patrick) Frank Herbert'in olum yildonumu (11 Subat 1986)

"Cogu medeniyet korkaklik uzerine kurulmustur. Korkak olmayi ogreterek medenilestirmek epey kolaydir. Cesaret sinirlarini dusurursun, istekleri sinirlarsin, istahlari denetim altina alirsin. Ufkun etrafini ciftle cevirirsin. Her faaliyet icin bir kanun yaparsin. Kaosun varligini inkar edersin. Cocuklara bile yavas yavas nefes almalarini ogretirsin. Evcillestirirsin."

"Most civilisation is based on cowardice. It's so easy to civilize by teaching cowardice. You water down the standards which would lead to bravery. You restrain the will. You regulate the appetites. You fence in the horizons. You make a law for every movement. You deny the existence of chaos. You teach even the children to breathe slowly. You tame."

"Din ile siyaset ayni arabada gittiginde,suruculer karsilarinda hicbir seyin duramayacagini sanir.Dumduz gider,hizlandikca hizlanirlar.Engelleri tamamen goz ardi eder,korlemesine gidenlerin ucurumu cok gec farkedecegini unuturlar."

"When religion and politics travel in the same cart, the riders believe nothing can stand in their way. Their movements become headlong - faster and faster and faster. They put aside all thoughts of obstacles and forget the precipice does not show itself to the man in a blind rush until it's too late."

6. Madonna’nin, David Fincher’in yonetmenligini yaptigi Bad Girl video klibi ilk kez 11 Subat 1993’de MTV’de yayinlandi.

http://www.mtvbase.com/music/videos/ehtfdl/Bad-Girl-[Video]

7. Avusturyali filozof Paul Feyerabend'in olum yildonumu (11 Subat 1994)

"Deneyim, hala bilinmeyen bolgelere girerken gordugumuz, kokladigimiz ve fark ettigimiz seydir. Ampirizm, deneyimin dogru kullanildiginda dunyanin nelerden olustugunu bize eksiksiz anlattigini ifade eden bir felsefe ya da dunya gorusudur."

"Erfahrung ist das, was wir sehen, hören, riechen, bemerken, wenn wir uns in bisher unbekannte Gegenden begeben. Der Empirismus ist eine Philosophie oder ein Weltbild, das besagt, daß uns die Erfahrung, wenn man sie richtig gebraucht, genau sagt, woraus die Welt besteht."

8. Italyan sair, muzisyen, muzikolog ve Ikinci Dunya Savasi sonrasinin en onemli yazarlarindan Amelia Rosselli'nin olum yildonumu (11 Subat 1996)

Ucsuz kadavralari sayiyoruz. Son insan turuyuz biz.
    Kadavrayiz biz, istiraplarin ustunde curumus filo!
    Beslemiyordu beni dinginlik yaz guneşiydi benim arzum.
    Benim en cok arzum savasi kazanmak, kotuluk,
    uzunc, palavralar, bilincsizlik, cogullugu kotulugun,
    palavralar, bilincsizlik, karsilanan gereksinimleri her kotulugun,
    her iyiligin, her savasin, her zorunlugun, her palavranin: bilincsizligin
    yerlesik dalaveresinden ayri zalimlik. Ask, ask duser
    ve sirt ustu uzanirsin yildizina, benim yuvamdir.

Dustum tek sira bir savas duzeninin uzerine. Bir nakaratti iyilik
    beni degil kendi kendini aldatan! Zenginler ve yoksullar
    arasindaki hudut.

Contiamo infiniti cadaveri. Siamo l'ultima specie umana.
    Siamo il cadavere che flotta putrefatto su della sua passione!
    La calma non mi nutriva il solleone era il mio desiderio.
    Il mio pio desiderio era di vincere la battaglia, il male,
    la tristezza, le fandonie, l'incoscienza, la pluralità
    dei mali le fandonie le incoscienze le somministrazioni
    d'ogni male, d'ogni bene, d'ogni battaglia, d'ogni dovere
    d'ogni fandonia: la crudeltà a parte il gioco riposto attraverso
    il filtro dell'incoscienza. Amore amore che cadi e giaci
    supino la tua stella è la mia dimora.

Caduta sulla linea di battaglia. La bontà era un ritornello
    che non mi fregava ma ero fregata da essa! La linea della
    demarcazione tra poveri e ricchi.

Sayfa 1942/7020 İlkİlk ... 94214421842189219321940194119421943194419521992204224422942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •