Sayfa 2548/7020 İlkİlk ... 154820482448249825382546254725482549255025582598264830483548 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 20,377 - 20,384 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Adam Sandler'in zengin ve unlulere satis yapan bir kuyumcu dukkani sahibine hayat verdigi ve mallarinin bir kismi calindiginda dukkan sahibinin hayatinin karmasik bir hal almasini konu edinen Uncut Gems'den ilk gorsel geldi.

2. Fox Searchlight Pictures, Taika Waititi'nin yonetip rol aldigi, kadrosunda Roman Griffin Davis, Scarlett Johansson'in bulundugu ve Hitler'in ordusunda gorevli olan genc adamin annesinin evde kucuk bir Yahudi cocugunu sakladigini ogrendiginde kendi icinde yasadigi catismalara odaklanan Jojo Rabbit'in fragmanini yayinladi.

3. Amazon Prime, The Boys'un final fragmanini yayinladi.

4. Netflix, kadim bir gizemi cozmek ve dogaustu suikastcilari yenmek icin bir cinayet dedektifi ile is birligi yapan secilmisler'in sonuncusu olan bir sef ozentisinin hikayesini konu alan Wu Assassins dizisiden fragman yayinladi.

5. MTV Video Muzik Odul adaylari aciklandi.

https://www.billboard.com/articles/n...e-taylor-swift

6. Polonyali sair Jan Andrzej Morsztyn’in dogum yildonumu (24 Temmuz 1621)

Olmus yatiyorsun ve olmusu ben de,
    Sen olumun okuyla, ben ask okuyla vurulmus
    Sen kana bulanmissin, benim al yanaklarim solmus
    Sen yaniyorsun bir mum gibi aleni, benimse ask atesi sakli icimde
    Yas bezi senin yuzunde
    Benimse dusunceler icimde korkunc bir karanliga hapsolmus
    Senin ellerin kavusmus, benim ellerim ozgurce savrulmus
    Lakin yitirmis ozgurlugunu aklim, vurulmus zincirlere.
    Sen konusmuyorsun, ama agliyor dilim benim
    Hissetmiyorsun hicbir sey, bense icimde hissediyorum kederleri
    Sen buz gibisin, lakin bende cehennem atesleri
    Kul olacak bir anda bedenin senin,
    Bense icimde bu sonsuz atesin kaynagiyla
    Kul olmayacagim asla.

You lie dead. Me too. You've been shot
    by death's arrow. Love's arrow got me.
    You're ruddy with blood. There's no red on me.
    You have open candles; my flame's secret.
    Your face is wrapped in funeral cloth.
    My senses are lost in horrible dark.
    Your hands are bound. Formerly free,
    My mind has been fettered in chains.
    You're always silent, my tongue mewls,
    You feel nothing, I suffer sorely,
    You're like ice, and I'm in hellfire.
    You'll shortly scatter into dust.
    I can't scatter the everlasting core
    Of my conflagration like ash.

7. Macera romanlarinin Fransiz yazari Alexandre Dumas'nin (Père) dogum yildonumu (24 Temmuz 1802)

"Bu dunyada ne mutluluk vardir ne de kesin mutsuzluk soz konusudur.Sadece en buyuk umutsuzlugu tadan yasayan birinin en buyuk mutlulugu hissetme gucune sahiptir. Yasamanin ne kadar guzel bir sey oldugunu anlayabilmek icin, olumu istemis olmak gerekir.Bu durumda sizler cok yasayin, mutlu olun sevgili cocuklar ve Tanri'nin insanlara gelecegi aciklayacagi gune kadar, insan zekasinin yalnız su iki kelimede toplanacagini hicbir zaman unutmayin: Bekle ve umut et."

"Il n'y a ni bonheur ni malheur en ce monde, il y a la comparaison d'un état à un autre, voilà tout. Celui-là seul qui a éprouvé l'extrême infortune est apte à ressentir l'extrême félicité. Il faut avoir voulu mourir, Maximilien, pour savoir combien il est bon de vivre. Vivez donc et soyez heureux, enfants chéris de mon cœur, et n'oubliez jamais que, jusqu'au jour où Dieu daignera dévoiler l'avenir à l'homme, toute la sagesse humaine sera dans ces deux mots Attendre et espérer!"

"Hayat bir firtinadir genc dostum. Bir an gunes isigi parlarken bir de bakmissin dalgalar kabarmis. Seni erkek yapan o firtina geldiginde ne yapacagindir. O ruzgarin karsisina Roma'da yaptigin gibi cikmalisin."

“La vita è una tempesta mio giovane amico, puoi crogiolarti al sole per un momento e il successivo sei sbattuto contro gli scogli. Quello che fa di te un uomo è come ti comporti quando arriva la tempesta. Devi guardarla in faccia e gridare come hai fatto a Roma "

"Butun duzenbazliklar bir maskenin ardinda gizlidir, yine de biraz dikkatle bu maskeyi yuzden ayirmak her zaman mumkundur. / All falsehood is a mask; and however well made the mask may be, with a little attention we may always succeed in distinguishing it from the true face."

8. Cek ressam ve grafik sanatcisi Alfons Mucha'nin dogum yildonumu (24 Temmuz 1860)

Sayfa 2548/7020 İlkİlk ... 154820482448249825382546254725482549255025582598264830483548 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •