Sayfa 2751/7020 İlkİlk ... 175122512651270127412749275027512752275327612801285132513751 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 22,001 - 22,008 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Sam Mendes’in yonettigi, Kevin Spacey, Annette Bening ve Thora Birch’in rol aldigi Amerikan Guzeli (American Beauty) 8 Eylul 1999’da Los Angeles, California’da gosterime girdi.

2. Sacha Baron Cohen’in bas rolunde oldugu komedi Borat: Sanli Kazakistan Milletinin Cikarlarini Arttirmak Icin Amerikan Kulturunun Incelenmesi (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan - Borat: Studio culturale sull'America a beneficio della gloriosa nazione del Kazakistan), 8 Eylul 2006’da Toronto International Film Festival’inde gosterime sunuldu.

3. "Kar yagisina dakikalar kalan gunlerden biriydi. Hava elektrik yukluydu. Neredeyse duyabiliyordun. Ve bu torba oradaydi. Benimle dans ediyordu oynamam icin yalvaran kucuk bir cocuk gibi. 15 dakika boyunca. Iste o gun fark ettim. Her seyin ardinda hayat vardi. Ve iyilik dolu, inanilmaz bir guc. Korkmak icin hiç bir neden olmadigina inanmami istiyordu. Hem de hic. Video, zavalli bir bahane, biliyorum. Ama hatirlamama yardim ediyor. Hatirlamaya ihtiyacim var... Bazen oyle cok guzellik var ki dunyada. Dayanamayacagimi hissediyorum. Ve kalbim icine kapanacak." Ricky Fitts, Amerikan Guzeli

"It was one of those days when it's a minute away from snowing and there's this electricity in the air, you can almost hear it. Right? And this bag was just dancing with me. Like a little kid begging me to play with it. For fifteen minutes. That's the day I realized that there was this entire life behind things, and this incredibly benevolent force that wanted me to know there was no reason to be afraid, ever. Video's a poor excuse, I know. But it helps me remember... I need to remember... Sometimes there's so much beauty in the world, I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in."

4. "Bence ask delilikten farksiz; delilerin hakki nasil karanlik oda ve kirbacsa, asigin da oyle olmali. Peki, o zaman asiklar da neden ayni sekilde cezalandirilip iyilestirilmiyor dersen; bu cilginlik o kadar yaygin ki, kirbaci vuracak kisiler de asik oluyor." William Shakespeare, Size Nasil Geliyorsa

"Love is merely a madness and, I tell you, deserves as well a dark house and a whip as madmen do, and the reason why they are not so punished and cured is that the lunacy is so ordinary that the whippers are in love, too."

5. —Asik oldugun birine sahip olmayi ozlemiyor musun? Uzun zaman oldu. / You don't have to be alone forever. Don't you miss having someone to love? It's been such a long time.

—Gelecegin olmadiginda ayni tadi vermiyor. / It's not the same when there's no future.

—Neden bahsediyorsun? Gelecekten baska neyin var! / What are you talkin' about, you got nothin' but future!

—Birlikte bir gelecekten, birlikte yasamaktan bahsediyorum. Bu olmadan ask kalp kirikligindan ibaret. Herkes icin gecerli bu. / I mean a future together, growing old together. Without that, love is, uh... it's just heartbreak.

6. "O gece ansizin bir seyin farkina varmistim, bedenimizle ruhumuz arasinda pek cok minik pencere vardi, acik olduklari zaman, buradan duygular geciyordu, araliksa, pek bir sey gecemiyordu. Ask, yalnizca ask hepsini birden ardina dek, birdenbire, siddetli bir firtina gibi acabilirdi."

"In quella notte all'improvviso mi ero accorta di una cosa, e cioè che tra la nostra anima e il nostro corpo ci sono tante piccole finestre, da lì, se sono aperte, passano le emozioni, se sono socchiuse filtrano appena, solo l'amore le può spalancare tutte assieme e di colpo, come una raffica di vento."

7. "Albay Aureliano Buendia, yillar sonra idam mangasinin karsisina dikildiginde, babasinin onu buzu kesfetmeye goturdugu o cok uzaklarda kalmis ikindi vaktini animsayacakti. O zamanlar Macondo, tarih oncesi kuslarin yumurtalari kadar ak ve kocaman, parlak cakillarla ortulu yatagi boyunca dupduru akan bir irmagin kiyisinda kurulmus, yirmi hancerlik bir kerpic koydo. Dunya oylesine cicegi burnundaydi ki, pek cok seyin adi yoktu daha ve bunlardan soz ederken parmakla isaret edip gostermek gerekirdi." Gabriel Garcia Marquez, Yuzyillik Yalnizlik

Sayfa 2751/7020 İlkİlk ... 175122512651270127412749275027512752275327612801285132513751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •