Sayfa 2756/7020 İlkİlk ... 175622562656270627462754275527562757275827662806285632563756 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 22,041 - 22,048 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. 'Metal Masters' Metallica, Load albumunun 2.single'i Hero Of The Day'i 9 Eylul 1996'da Elektra Records etiketiyle yayinladi.

2. 2 Akademi Odul adayligi bulunan, Rocky filminde Rocky'nin antrenoru Mickey Goldmill karakterine hayat veren Amerikali aktor Oliver Burgess Meredith'in olum yildonumu (9 Eylul 1997)

3. Italyan pop - rock muzik tarihinin en taninmis ve en etkili muzisyen ve yazarlarindan Lucio Battisti'nin 21.olum yildonumu (9 Eylul 1998)

Nereye gidersin yalniz kaldiginda
    anilar, bilirsin teselli etmezler.

Dove vai quando poi resti sola
    il ricordo come sai non consola

Simdi kiminlesin bilmiyorum
    Ne yapiyorsun bilmiyorum
    Ama tabi ki ne dusundugunu biliyorum

4. Ingiliz rock grubu Deep Purple, 17.studyo albumu Bananas'i 9 Eylul 2003'de EMI Records (Avrupa & Japonya) etiketiyle piyasaya surdu. (Amerika: 7 Ekim 2003. Sanctuary Records)

5. Amerikali Nu metal grubu Evanescence, Fallen albumunun 2.single'i Going Under'i 9 Eylul 2003'te Wind-up Records etiketiyle yayinladi.

6. Isvecli rock grubu Europe, 8. studyo albumu Last Look at Eden'i 9 Eylul 2009'da earMUSIC / Edel (Avrupa) JVC / Victor (Japonya) etiketleriyle piyasaya surdu.

7. "Bununla birlikte yasamak, cabalamak gerekiyordu. Hayatin bu cozulmez sorunlarinin baskisi altinda olmak korkunctu; tek onlari unutayim diye onune ilk cikan seyin cekiciligine kendini kaptirivermisti. Her cesit topluluga girip cikiyordu; cok iciyor, tablolar satin aliyor, yapi yaptiriyor, ozellikle okuyordu.

Okuyor, eline gecen her seyi okuyordu ve oyle okuyordu ki eve gelince daha usaklar elbiselerini cikarirken kitaba sariliyor, okuyordu; okumaktan uykuya; uykudan salona, kulup gevezeliklerine, gevezelikten icki alemine ve kadinlara, icki aleminden tekrar gevezelige, okumaya ve saraba geciyordu. Sarap icmek onun icin gitgide hem bedensel, hem ruhsal bir gereksinim halini aliyordu." Lev Tolstoy, Savas ve Baris

8. "Beni, Cate'den cok, zaman, yillar ilgilendiriyordu. Inanilmaz bir seydi. Sekiz mi, on yil mi? Sanki unutulmus bir odayi, bir dolabi acmistim ve burada baskasina ait bir hayat, bosuna yasanmis, risklerle dolu bir hayat bulmustum. Unuttugum buydu, Cate degil, bir zamanlarin zavalli zevkleri degil. Ama o gunleri yasayan, bir seyler olacak korkusuyla olaylardan kacan urkek genc, coktan adam olmustu, o hala cevresine bakiniyordu, yasam neler getirecek diye bekleyen genc beni sasirtiyordu. Benimle onun arasinda ortak ne vardi ki? Ben onun icin ne yapmistim? O banal ve atesli aksamlar, o rastlantisal riskler, bir yatak ya da pencere kadar tanidik umutlar, her sey uzak bir ulkenin, simdi tekrar dusununce, tadina bakip da nasil boylesine ihanet ettik diye dusundugum hareketli yasamin anisi gibi geliyordu." Cesare Pavese, Tepedeki Ev

"Più che di Cate m'importava del tempo, degli anni. Era incredibile. Otto, dieci? Mi pareva di avere riaperto una stanza, un armadio dimenticati, e d'averci trovata dentro la vita di un altro, una vita futile, piena di rischi. Era questo che avevo scordato. Non tanto Cate, non i poveri piaceri di un tempo. Ma il giovane che viveva quei giorni, il giovane temerario che sfuggiva alle cose credendo che dovessero ancora accadere, ch'era già uomo e si guardava sempre intorno se la vita giungesse davvero, questo giovane mi sbalordiva. Che cosa c'era di comune tra me e lui? Che cosa avevo fatto per lui? Quelle sere banali e focose, quei rischi casuali, quelle speranze familiari come un letto o una finestra - tutto pareva il ricordo di un paese lontano, di una vita agitata, che ci si chiede ripensandoci come abbiamo potuto gustarla e tradirla così."

Sayfa 2756/7020 İlkİlk ... 175622562656270627462754275527562757275827662806285632563756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •