Sayfa 2800/7020 İlkİlk ... 180023002700275027902798279928002801280228102850290033003800 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 22,393 - 22,400 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Ispanyol sair ve oyun yazari (Alejandro Rodríguez Álvarez) Alejandro Casona'nin olum yildonumu (17 Eylul 1965)

Buyukbaba Balboa’nin yillar once evden kovdugu torunu yuzunden esi hayata kusmustur. Hayali bir torundan mektuplar yazmayi cozum olarak bulan buyukbaba, gercek torunundan gelecegine dair bir telgraf alinca cozum arayisiyla bir vakfa basvurur. Gercek torunun gemisi batmistir. Esinin son gunlerini mutlu gecirmesini isteyen buyukbaba, vakif muduru Dr. Ariel'i bir gunlugune torunu rolunu oynamaya ikna eder…" Agaclar Ayakta Olur

"Balboa ha estado mandado cartas a su esposa por años, fingiendo que son cartas del nieto donde le cuenta sus viajes, sus estudios, sus amores, et.., pero son falsas, el nieto es un mafioso. Un día Balboa recibe un telegrama del verdadero nieto donde dice que va a regresar. El barco donde viaja el nieto se hunde y es dado por muerte, realidad que Balboa teme contar a su mujer, la Abuela. Por esta razón acude a la institución del doctor Ariel para que salve la situación. Les pide que se hagan pasar por su nieto ante la abuela, al menos por un día..."

2. Gorevimiz Tehlike (Mission Impossible - Missione impossibile) dizisi 17 Eylul 1966 tarihinde CBS kanalinda basladi.

"Senin gorevin Jim, tabii kabul edersen... / Your mission, Jim, should you choose to accept it... / La sua missione, se dovesse accettarla..."

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=GipHJHVpP6g

3. Amerikali roman yazari Cheryl Strayed'in dogum gunu (17 Eylul 1968)

"Bu dunyada etkileyici bir suru baska seyler de vardi. Bunlar adeta icimde bir nehir gibi acildi. Sanki nefes alabilecegimi bilmiyormusum ve sonra almisim gibi. Bunun mutluluguyla kahkaha attim ve bir an sonra PDY'deki ilk gozyaslarimi dokmeye basladim. Mutluluktan aglamiyordum. Uzuntuden de aglamiyordum. Annem, babam ya da Paul yuzunden aglamiyordum. Dolmus oldugum icin agliyordum." Yaban

"There were so many other amazing things in this world. They opened up inside of me like a river. Like I didn’t know I could take a breath and then I breathed. I laughed with the joy of it, and the next moment I was crying my first tears on the PCT. I cried and I cried and I cried. I wasn’t crying because I was happy. I wasn’t crying because I was sad. I wasn’t crying because of my mother or my father or Paul. I was crying because I was full."

"Internet pek cok sey olabilir. Cogu zaman birilerine laf sokma ve baskasinin uzuntulerinden zevk alma gibi modern sporlari yapmak icin girdigimiz, kendi yobazliklarimiza kilif ordugumuz, alay ettigimiz ve boylece baskalarinin acisina duyarsiz kaldigimimiz bir bok cukurudur." Kucuk Guzel Seyler

“The internet can be many things, of course. Too often it's a cesspool of distraction, a place we indulge in the modern sport of snark and schandenfrende, building the case for our own bigotries, where we mock and thereby dismiss the suggering of others.”

4. Natalie Wood, Robert Culp, Elliott Gould ve Dyan Cannon'in basrollerini paylastigi komedi Garip Ciftler (Bob & Carol & Ted & Alice), promiyerini 17 Eylul 1969'da New York Film Festival'inde yapti.

5. Ingiliz heavy metal grubu Judas Priest, ilk canli albumu Unleashed in the East’i 17 Eylul 1979’da Columbia etiketiyle piyasaya surdu.

6. Frank Zappa'nin Londra Senfoni Orkestrasi ile yaptigi 2.album 17 Eylul 1987 tarihinde yayinlandi.

7. Amerikali hard rock grubu Guns N' Roses, 3.studyo albumu Use Your Illusion I’i 17 Eylul 1991’de Geffen etiketiyle piyasaya surdu.

8. Ozzy Osbourne, 6.studyo albumu No More Tears’i 17 Eylul 1991’de Epic Associated etiketiyle piyasaya surdu.

Sayfa 2800/7020 İlkİlk ... 180023002700275027902798279928002801280228102850290033003800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •