Sayfa 2883/7020 İlkİlk ... 188323832783283328732881288228832884288528932933298333833883 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 23,057 - 23,064 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Ister Pazar ister Pazartesi
    Sabah, ogle, aksam ister aksam otesi
    Cennettede de olur cehennemde de
    Farketmez butun asklar birbirinin benzeri
    Dun fisildadim bunu kulagina
    Sen ve ben bir yastikta olacagiz nasil olsa

Evet dun de boyleydi yarin da
    Evet evet bir tek sen varsin benim yolumda
    Bak yuregim atiyor senin avuclarinda
    Seninkiyle ortaklasa
    Ve de insanlar hep var oldukca
    Sen ve ben bir yastikta olacagiz nasil olsa.

Che sia domenica o lunedi
    Sera o mattina, mezzanotte, mezzogiorno
    Nell'inferno o in paradiso
    Un amore assomiglia ad un altro.
    Era ieri quando ti avevo detto
    Che avremmo dormito insieme.

Era ieri e sarà domani
    Non ho nessun cammino che non sia te
    Ho posato il mio cuore tra le tue mani
    Con il tuo, a passo lento
    Per tutto il tempo dell'umanità
    Dormiremo insieme.

2. Sana buyuk bir sir soyleyecegim
    Her soz dudagimda bir dilenen zavalli
    Acinacak bir sey ellerin icin kararan bir sey bakisinin altinda
    Iste bu yuzdendir SIK SIK seni seviyorum deyisim
    Boynuna takabilecegin bir tumcenin o parlakca kalp kristali
    Kaba konusmamdan gucenme benim
    Bu konusma ateste su tatsiz cizirtiyi cikaran sudur o kadar

Sana buyuk bir sir soyleyecegim bilmem ben
    Sana benzeyen zamandan soz acmayi
    Bilmem senden soz acmayi bilir gorunurum
    Tipki uzun bir sure garda
    El sallayanlar gibi gittikten sonra trenler
    Bilekleri sonerken yeni agirligindan gozyaslarinin

Louis Aragon, Elsa'ya Siirler

Ti dirò un gran segreto Ogni parola
    Sulle mie labbra è una mendica che chiede
    Una miseria per le tue mani una cosa che s'oscura sotto il tuo sguardo
    Ed è perché io dico così spesso che ti amo
    Colpa di un cristallo troppo chiaro di una frase che porteresti al collo
    Non t'offendere per le mie parole banali. È
    L'acqua pura che fa questo brusio spiacevole sul fuoco

Ti dirò un gran segreto Io non so
    Parlare del tempo che ti somiglia
    Non so parlare di te fingo soltanto
    Come quelli che da molto tempo sul marciapiede d'una stazione
    Agitano la mano dopo che i treni sono partiti
    E il polso cede sotto il peso nuovo delle lacrime

3. "Bir tek ask yoktur aciya garketmesin, Bir tek ask yoktur kalpte acmasin yara, Bir tek ask yoktur iz birakmasin insanda. / Non esistono amori che non siano dolore, Non esistono amori che non strazino, Non esistono amori che non lascino il segno." Louis Aragon

4. Warner Bros., Clint Eastwood'un yonettigi, Sam Rockwell, Olivia Wilde, Jon Hamm'in rol aldigi ve 1996 yilinda duzenlenen Yaz Olimpiyatlari sirasinda Centennial Olympic Parki’nda yapilan bombali saldiriya odaklanan Richard Jewell'in ilk fragmanini ve 4 gorsel yayinladi.

5. Cinedigm Entertainment ve 7Heaven Productions, Sean Patrick Flanery, Dolph Lundgren, Chuck Liddell, Natalie Burn, Quinton ‘Rampage’ Jackson, and Danny Trejo'nun rol aldigi ve Silah, kumar, uyusturucu ve deri kacakciligi yapan suc baronu Vladik Zorich'e (Dolph Lundgren) odaklanan Acceleration'in ilk fragmanini yayinladi.

6. Warner Bros. ve New Line Cinema, Bill Condon’in yonettigi, Helen Mirren ve Ian McKellen’in basrollerini paylastigi ve yasami boyunca dolandiricilik yapmis olan yasli Roy Courtnay, bir aksam yemegi icin 3 milyon poundluk servetei olan zengin dul Betty McLeish ile tanisip birnvirlerine yalkinlasmasini konu edinen The Good Liar'in yeni fragmanini yayinladi.

7. "Hic yalanin ve acinin olmadigi bir yeralti kralliginda, insanlarin dunyasinin hayalini kuran bir prenses yasarmis. Mavi gokyuzunu, meltemi ve parlayan gunesi hayal edermis. Gunun birinde, muhafizlarini atlatan prenses saraydan kacmis. Ama disari ciktiginda gunesin parlakligi onu kor etmis ve gecmise ait izleri hafizasindan silmis. Prenses nereden geldigini ve kim oldugunu unutmus. Vucudu soguktan, hastaliktan ve acidan muzdarip olmus. Sonunda da olmus. Ama kral babasi, ruhunun gunun birinde yeni bir bedende, baska bir yer ve zamanda geri donecegine eminmis. O yuzden son nefesini verene kadar kizini beklemeye ant icmis ta ki dunya durana dek."

"The say that a long, long time ago, in an underground kingdom, where there are no lies or pain, there lived a Princess who dreamt of the human world. She dreamt of the blue sky, the soft breeze and the brilliant sun. One day, eluding her keepers, the Princess escaped. Once outside, the sunlight blinded her and erased every trace of the past from her memory. The princess forgot who she was, and where she came from. Her body suffered cold, sickness and pain. After years passed, she died. However, her father, the King, always knew that the Princess' soul would return, perhaps in another body, in another place, at another time. And he would wait for her, until he drew his last breath, until the world stopped turning."

Pan'in Labirenti (Pan’s Labyrinth, 2006) Yon: Guillermo del Toro

8. 4 Ekim Hayvanlari Koruma Gunu

Sayfa 2883/7020 İlkİlk ... 188323832783283328732881288228832884288528932933298333833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •