Sayfa 3090/7020 İlkİlk ... 209025902990304030803088308930903091309231003140319035904090 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 24,713 - 24,720 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. “ 'Bilmiyorum, belki de oyledir.'

'Nasil bilmezsin?'

'Bilmiyorum iste, su anda boyle seyler dusunecek durumda degilim.'

“Peki, ne dusunuyorsun su anda?'

'Senin az sonra yerinden kalkacagini, onumden gececegini, sana bakacagimi, arkandan bakislarimla seni izleyecegimi, giysinin hisirdayacagini, kalbimin kut kut carpmaya baslayacagini, yuruyup odadan cikacagini, konusurken soyledigin her sozcugu, ses tonunu, soyledigin her seyi hatirlayacagimi. Ama bu gece hicbir sey dusunmedim, hep uyurken soluk alis verisini, gece iki kez yataginda donusunu dinledim.' " Fyodor Mihaylovic Dostoyevski, Budala

2. " 'Bu sekilde kac kere asik oldugumu bilir misiniz?...'

'Nasil olur? Kime?...'

'Hic kimseye. Idealini kurdugum kadina, dusumde gordugum yuzlere. Ben hayalimde romanlar yazarim.' " Beyaz Geceler

3. "Iki kere ikinin dort etmesi dayanilmaz bir sey. Bana kalirsa yalnizca kustahliktir!Iki kere iki dort, yolumuzu kesen, eli belinde etrafa tukuruk sacan kustah bir kabadayidan baska bir sey degildir.Iki kere iki dordun mukemmeliyetine tamamiyla katilirim ama bana sorarsaniz ovulecek bir sey varsa gun gelip iki kere ikinin bes etmesidir.” Yeraltindan Notlar

"Due-per-due quattro secondo me è un’impudenza. Il due-per-due quattro vi guarda con insolenza, si piazza sul vostro cammino con le mani sui fianchi, e sputa. Sono d’accordo, questo due-per-due quattro è una cosa esemplare; ma se c’è da lodare, allora anche due-per-due cinque qualche volta è una chicca.”

4. " 'Gemimize hos geldiniz Bay Pilgrim,' dedi, hoparlorden yukselen ses.

'Soracaklariniz var mi?'

Billy bir an dusundu, sonunda sordu:

'Nicin ben?'

'Gercekten bir Dunyali tepkisi, Bay Pilgrim.'

'Nicin siz? Ve de oyleyse, nicin biz? Nicin geri kalanlar?

Cunku yasadigimiz bu an var sadece. Kehribarin icine yerlestirilmis bocekleri gordunuz mu hic?'

'Evet.'

Gercekten de Billy, calisma odasinda kagit tutacak niyetine, icinde uc tane uc uc bocegi olan parlak bir kehribar parcasi bulunduruyordu.

'Iste Bayim, yadadigimiz bu anin kehribarinda tutsagiz. Nicin diye bir sey yok.' " Mezbaha 5

" 'Welcome aboard, Mr. Pilgrim,' said the loudspeaker.

'Any questions?'

Billy licked his lips, thought a while, inquired at last:

'Why me?'

That is a very Earthling question to ask, Mr. Pilgrim.

Why you? Why us for that matter? Why anything?

Because this moment simply is. Have you ever seen bugs trapped in amber?'

'Yes.'

Billy, in fact, had a paperweight in his office which was a blob of polished amber with three ladybugs embedded in it.

'Well, here we are, Mr. Pilgrim, trapped in the amber of this moment. There is no why.' "

5. Nikolaj Coster-Waldau’nun kadrosunda yer aldigi, 2015 yilinda Danimarka’da yasanan teror saldirilarini konu alan The Day We Died filminden ilk gorsel geldi

6. Warner Bros. Pictures, Scoob'un ilk fragmanini yayinladi.

7. Netflix, Ingiliz komedi dizisi Sex Education'in 2. sezonundan ilk gorseli yayinladi.

https://deadline.com/2019/11/netflix...on-1202782762/

Sayfa 3090/7020 İlkİlk ... 209025902990304030803088308930903091309231003140319035904090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •