Sayfa 3266/7020 İlkİlk ... 226627663166321632563264326532663267326832763316336637664266 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 26,121 - 26,128 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Netflix, 20 Aralık’ta ekranlara gelecek The Witcher dizisinin final fragmanini yayinladi.

2. Focus Features, Emerald Fennell’in yonettigi, Carey Mulligan’in basrolunu ustlendigi Promising Young Woman'in fragmanini yayinladi.

3. Netflix, kadrosunda Tuba Buyukustun, Cem Yigit Uzumoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Damla Sonmez, Ushan Cakir, Tolga Tekin'in bulundugu ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatini konu alan Rise of Empires: Ottoman’in 24 Ocak’ta yayınlanacagini aciklarken, diziden ilk gorselleri de paylasti.

https://www.mbs.news/2019/12/rise-of...anuary-24.html

4. Warner Bros. Pictures, New York’un Washington Heights mahallesinde bir sarap dukkani sahibine odaklanan Broadway muzikali benzeri In the Heights'in fragmanini yayinladi.

5. Fransiz ressam Charles de La Fosse'un dogum yildonumu (13 Aralik 1636)

Hercule entre la Volupté et la Vertu, unknown date

Acis and Galatea, 1699 - 1704

6. Ingiliz tazar Daniel Defoe'nun Robinson Crusoe romaninin esin kaynagi, Iskoc denizci (Alexander Selcraig) Alexander Selkirk'in olum yildonumu (13 Aralik 1721)

(Selcraig, Isla Mas a Tierra'da (Yeni ismi: Isla Robinsón Crusoe) 4 yil boyunca yalniz yasadi.)

7. Alman edebiyatinin altin caginin onculerinden Alman sair Christian Fürchtegott Gellert'in olum yildonumu (13 Aralik 1769)

Yalniz , sana karsi gunah isledim ;
    Onunde ettim, ne kotuluk ettimse.
    Ofkeni hak eden suclari goruyorsun ;
    Gor Tanrim, nasil aci cektigimi de.

Senden gizleyemem ic cekislerimi ve dualarimi
    Aglayacaksam huzurunda dokerim goz yaslarimi.
    Ah Tanrim, daha ne kadar aci cekecegim soyle?
    Daha ne kadar yalniz birakacaksin beni boyle?

Gunahlarima gore degerlendirme beni Tanrim ;
    Hatalarima gore de.
    Aradigim sensin, Birak yuzunu bulayim ;
    Hosgorulu Tanrim, merhametli Tanrim !

Erkenden ver bana iyiligini,
    Merhametli Tanrim !
    Adinin hakki icin yardim et bana ;
    Tanri’msin, kosansin imdadima.

Izin ve, bir kez daha yuruyeyim yolunda.
    Ogret bana kutsal yasani!
    Ogret ki , kendimi diledigince duzelteyim ;
    Tanrim’sin , bense senin hizmetcin.

8. Ingiliz roman yazari Samuel Johnson'in olum yildonumu (13 Aralik 1784)

"Becerileri yaptigi ise yeten, guvenebilecegi insanlari kendi bilgisine gore secen ve kimsenin umit ya da korkuyla cezbetmeye calismadigi bir insanin memnuniyetini engelleyen ya da beklentilerinin yolunu kesen ne olabilir? Elbette boyle birinin sevmekten ve sevilmekten, erdemli ve mutlu olmaktan baska yapacak isi olmaz."Habesistan Prensi Rasselas'in Hikayesi

"For what can hinder the satisfaction or intercept the expectations of him whose abilities are adequate to his employments, who sees with his own eyes the whole circuit of his influence, who chooses by his own knowledge all whom he trusts, and whom none are tempted to deceive by hope or fear? Surely he has nothing to do but to love and to be loved; to be virtuous and to be happy."

Sayfa 3266/7020 İlkİlk ... 226627663166321632563264326532663267326832763316336637664266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •