Sayfa 3790/7020 İlkİlk ... 279032903690374037803788378937903791379238003840389042904790 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 30,313 - 30,320 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Japon ressam Hiroshi Yoshida'nin olum yildonumu (5 Nisan 1950)

Glittering Sea, 1926

Drum bridge at Kameidô shrine Tokyo, 1927

2. Ingiliz heavy metal grubu Judas Priest'in eski bateristi Les Binks’in dogum gunu (5 Nisan 1951)

3. Ingiliz roman yazari ve senarist Anthony Horowitz'in dogum gunu (5 Nisan 1955)

“O ses hala kulagimda. Kalemimi koyup, yatagima dogru giderken, yayin teller uzerinde cekildigini ve muzigin goge yukseldigini fark ediyorum. Cok uzakta ve guclukle duyuluyor ama iste orada: Bir pizzicato. Bir tremolo. Evet bu o, tarzindan belli. Sherlock Holmes caliyor. O olmali. Tum kalbimle umuyorum ki, benim icin caliyor...” Ipek Evi

“I hear it still. As I lay down my pen and take to my bed, I am aware of the bow being drawn across the bridge and the music rises into the night sky. It is far away and barely audible - but there it is! A pizzicato. Then a tremelo. The style is unmistakable. It is Sherlock Holmes who is playing. It must be. I hope with all my heart that he is playing for me . . .”

"Holmes' e bir damla su gosterin, mantik yuruterek Atlas Okyanusu'na varirdi. Bana gosterin, muslugu aramaya baslardim. Aramizdaki fark buydu. "

“Show Holmes a drop of water and he would deduce the existence of the Atlantic. Show it to me and I would look for a tap. That was the difference between us.”

4. Italyan soprano Anna Caterina Antonacci'nin dogum gunu (5 Nisan 1961)

5. 5 Nisan 1965’de duzenlenen 37.Akademi Odul toreninde, (My Fair Lady, 1964. Yon: George Cukor), En Iyi Film; Julie Andrews, Gokten Inen Melek (Mary Poppins, 1964) filmi ile En Iyi Kadin Oyuncu; Rex Harrison, Benim Tatli Melegim (My Fair Lady) filmi ile En Iyi Erkek Oyuncu Odulunu aldilar.

6. Stephen King, Goz (Carrie) romanini 5 Nisan 1974 tarihinde yayinci Doubleday araciligiyla New York'ta yayimladi.

" 'Daha cocuktunuz,' dedi Tommy. 'Cocuklar ne yaptiginin farkinda bile degillerdir ki. Tepkilerinin de farkinda degillerdir, baskalarini uzduklerinin de. Cunku baskalarinin duygulariyla pek ilgilendikleri yoktur

....

'Fakat hic kimse de yaptigi hareketin baska insanlari uzdugunu anlamaya calismiyor. Insanlar zamanla daha iyi olmuyorlar, sadece akillaniyorlar. Akillandigin zaman sineklerin kanatlarini kopartmaktan vazgecmiyorsun, yalnizca bunu yapmak icin daha iyi nedenler buluyorsun.' "

" 'You were kids,' he said. 'Kids don't know what they're doing. Kids don't even know their reactions really, actually, hurt other people. They have no, uh, empathy. Dig?'

....

'But hardly anybody ever finds out that their actions really, actually, hurt other people! People don't get better, they just get smarter. When you get smarter you don't stop pulling the wings off flies, you just think of better reasons for doing it.' "

7. Ingiliz yazar ve gazeteci Catherine Elizabeth "Caitlin" Moran'in dogum gunu (5 Nisan 1975)

"Herkesin topuklu ayakkabi giymesine karsin, onlarla yuruyemiyorum diye umutsuzluk icinde gecen yillarimi dusundum yine. O 'herkesin' buyuk cugunlugunun moda cekimlerinde ya da kirmizi halida oldugunu, yani 'topuklulari'aslinda ayakkabi olarak tum gun etrafta dolasmak icin giymedigini simdi anliyorum. Topuklu ayakkabiyi yalnizca fotograflar icin giyiyorlardi.Bunun yalnizca fotograflar icin oldugunu biliyorlar.Bunlari satin alanlar ve sonra tum gun onlarla yurumeye onlarla hareket etmeye, yasamaya calisanlar yalnizca biz musterileriz."

"I thought again about my years of despair at not being able to walk in heels, despite ‘everyone’ wearing them. Quite a lot of the ‘everyone’, I now reflected, were in fashion shoots, or on a red carpet. i.e. they weren’t really wearing them as ‘shoes’, to walk around in all day. They were just wearing them for the photographs. They know it’s just for photographs. We – the customers – are the only ones who are buying this stuff, and then trying to walk around in it all day; move in it; live in it. "

"Kitaplar en etkili kaynaklar gibi gorunuyor.Her biri tek bir gunde icine alabilecegin bir yasamin toplami.Hizli okuyorum bu yuzden yasamlari acimasiz bir hizla silip supuruyorum, bir haftada alti, yedi ya da sekiz tane. Ozellikle yasam oykulerini seviyorum."

"Books seem the most potent source: each one is the sum total of a life that can be inhaled in a single day. I read fast, so I'm hoovering up lives at a ferocious pace; six or seven or eight in a week. I particularly love autobiographies."

8. Evli ve Cocuklu (Married with Children) dizisi, 5 Nisan 1987’de Fox Tv’de yayinlanmaya basladi.

Sayfa 3790/7020 İlkİlk ... 279032903690374037803788378937903791379238003840389042904790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •