Sayfa 3820/7020 İlkİlk ... 282033203720377038103818381938203821382238303870392043204820 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 30,553 - 30,560 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Metflix,bir sporcu adina ask mektubu yazmayi kabul eden genx kiz Ellie Chu'nin, beklenmedik sekilde bu cocukla arkadaşlik kurup ve onunla ayni kiza asik olmasini lonu edinen The Half of It'in fragmanini yayinladi.

2. Dogum Gunu Cocugu

3. Buyuk Selcuklu Devleti'nin Veziri ve Siyasetname kitabinin yazari, Fars devlet adami ve siyaset bilimcisi (Ebu Ali Kivamuddin Hasan bin Ali bin İshak et-Tusi) Nizamulmulk'un dogum yildonumu (10 Nisan 1018)

“Sultan’a soyleyiniz: Benim saltanatta ve mulkunde ortagim oldugunu bilmiyor idiyse bilsin. Bugun bulundugu makama benim fikir ve onlemlerimle geldi. Babasinin oldugu gun isleri nasil idare ettigimi ve ona isyan edenleri nasil cezalandirdigimi hatirlasin O zaman bana simsiki sarilir ve muhalefet etmezdi. Ne zaman isleri yoluna koydum, duzeni sagladim, herkesi ona itaat ettirdim. Benim adima ona soyleyiniz ki; basinda ki o tacin varligi bu divite baglidir, bu ikisinin is birligi ve ittifaki istenilen her seyin bagi ve her turlu ganimetin sebebidir. Bu divitin kapagini kapatirsam onun taci da yok olur.”

"Tell the Sultan, If you have not already realized that I am your co-equal in the work of ruling, then know that you have only attained to this power through my statesmanship and judgement. Does he not remember when his father was killed, and I assumed responsibility for the conduct of affairs and crushed the rebels who reared their heads, from his own family and from elsewhere. Tell him that the stability of that regal cap is bound up with this vizierial inkstand, and that the harmony of these two interests is the means of securing all objects soughts after and the ultimate cause of all objects gained. If ever I close up this inkstand, that royal power will topple."

"Ilim hazineden daha iyidir. Cunku, sen hazineyi korumak zorundasin; ilim ise seni korur. / Knowledge is better than wealth, because you must take care of wealth but knowledge takes care of you."

4. Italyan ressam Vincenzo Tamagni'nin dogum yildonumu (10 Nisan 1492)

Madonna in trono con il Bambino, angeli e Santi, data sconosciuta

Assunzione della Vergine, data sconosciuta (Abbazia dei Santi Salvatore e Cirino -Badia a Isola, Monteriggioni, Siena)

5. Dogal hukuk ogretisiyle taninan Hollandali dusunur (Huig de Groot) Hugo Grotius’un dogum yildonumu (10 Nisan 1583)

“Ozgurluk uzerlerimizde sahip oldugumuz guctur. / Freiheit ist die Macht, die wir über uns selber haben. / La liberté, c'est l'empire que nous avons sur nous-mêmes.”

“Iki kere ikinin dort etmemesini Tanri bile saglayamaz./ Even God cannot make two times two not make four. / De même donc que Dieu ne pourrait pas faire que deux et deux ne soient pas quatre.”

6. Italyan ressam Francesco Furini'nin dogum yildonumu (10 Nisan 1603)

Hylas and the Nymphs, 1630 (Palazzo Pitti, Firenze)

Lot e le figlie, ca. 1634

7. Isvicreli - Italyan ressam Vincenzo Angelo Orelli'nin dogum yildonumu (10 Nisan 1751)

Annunciation in the Monastery of Santa Maria delle Terziarie francescane, data sconosciuta (Zogno, Bergamo)

Santa Margherita di Cortona, data sconosciuta (Chiesa di San Lorenzo, Zogno, Bergamo)

Sayfa 3820/7020 İlkİlk ... 282033203720377038103818381938203821382238303870392043204820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •