Sayfa 4325/7020 İlkİlk ... 332538254225427543154323432443254326432743354375442548255325 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 34,593 - 34,600 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Paul Verhoeven’nin yonettigi aksiyon-suc-bilim kurgu Robot polis (RoboCop) 17 Temmuz 1987’de Amerika’da vizyona girdi.

2. Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones ve Anthony Hopkins’in barollerini paylastigi Maskeli Kahraman Zorro (The Mask of Zorro - La maschera di Zorro), 17 Temmuz 1998’de Amerika ve Kanda’da vizyona girdi.

3. Amerikali suc romanlari yazari (Frank Morrison Spillane) Mickey Spillane’in olum yildonumu (17 Temmuz 2006)

" ‘Yaslaniyorsun Rondine’ diye dusundum. ‘Plastik ameliyatlar vucudunu genclestirmis. Fakat kafan ayni. Gun gectikce de yaslaniyorsun."

“ ‘You're getting old, Rondine, I thought. Plastic surgery can help the body, but the mind stays the same, getting older each day until you can't take it any more.”

"Sizi hicbir sey etkilemiyor: Cunku sokagin ucunda yedi uzun yildan bu yana beklediginiz kadin var. Her adiminizda ona biraz daha yakladsiyorsunuz, adımlariniz.in her cikardigi ses beklemekle gecen aylari, gunleri ve saniyeleri biraz daha siliyor."

"But these you don't hear because at the end of the street is the woman you've been waiting for for seven long years and each muffled tread of your footsteps takes you closer and closer and the sound of them marks off seconds and days and months of waiting."

4. Polonyalı dusunur ve dusunceler tarihcisi Leszek Kołakowski’nin olum yildonumu (17 Temmuz 2009)

“Tanri'nin yapamayacagi bazi seyler vardir, der Anselmus. Gecmisi silemez. Dogruyu yanlis ya da yanlisi dogru yapamaz. Yalan soyleyemez. Yine de bu onun her seye gucunun yettigi anlamina gelir mi?” Neden Hicbir Sey Yok Da Bir Sey Var?

“There are some things, Anselm says, that God cannot do. He cannot undo the past. He cannot make the true false or the false true. He cannot lie. Does this mean that He is not omnipotent after all? “

5. Italyan yazar ve yonetmen Andrea (Calogero) Camilleri'nin olumunun 1. yildonumu (17 Temmuz 2019)

"Ogretmenin de uslu oldugunda sana cikolata veriyor mu?"

Iste kurt Montalbano masum cennet elmasini esmeye basliyor.

"Hayir, eskiden bana seker veriyordu."

"Simdi artik vermiyor mu?"

"Hayir, ben istemiyorum. O artik cok kotu biri oldu."

"Neler diyorsun oyle? Annen bana ogretmeninin seni cok sevdigini soyledi, seni hep oksayip opuyormus..." Iste simdi de curumeye yuz tutmus elmanin icindeki kurt ortaya cikmisti.

"Evet, ama ben artik istemiyorum."

"Neden?"

"Il tuo maestro te li dà i cioccolatini quando fai la brava con lui?"

Ecco a voi il verme Montalbano che inizia a scavare la mela dell'eden innocente.

"No, lui mi dava le caramelle."

"Ti dava? Perché, ora non te le dà più?"

"No, sono io che non le voglio. È diventato cattivo."

"Ma che dici? La tua mamma m'ha raccontato che ti vuole tanto bene, che ti fa le coccole, che ti bacia..." Eccolo il verme dentro la mela che comincia a imputridire.

"Sì, ma io non voglio più."

"Perché?"

"Herkesin bildigi gibi anilar kiraz gibidir, biri digerinin yaninda bitiverir ama SIK SIK hos olmayan, anilmak istemeyenler de siraya girip, insani onu yoldan cikarip, ayakkabilarinin camurlandigi kirli ve karanlik sokaklara suruklerler."

"Le memorie, si sa, sono come le cirase, una se ne tira appresso un altra, ma ogni tanto s intromettono nella fila ricordi non richiamati e non piacevoli che fanno deviare dalla strata principale verso viottoli scuri e lordi dove come minimo sinfangano le scarpe."

6. Emmett/Furla/Oasis Films (EFO Films) ve Vertical Entertainment, Jesse Metcalfe, Bruce Willis, Sergio Rizzuto’nun basrollerini paylastigi Hard Kill’in fragmaninin yayinladi.

7. 20th Century Studios, Matthew Vaughn’in yeni filmi The King's Man: Ilk Gorev’in ilk posterini yayinladi.

8. 18 Temmuz 64 tarihinde Roma, Circo Massimo bolgesinde 6 gun 7 gece surecek buyuk bir yangin cikti. Anzio’da bulunan Imparator Neron hemen Roma’ya dondu. Bu yangin esnasinda Neron'un Palatino Tepesi’nde lir calip Sack of Ilium (The Sack of Troy) sarksini soyledigi anlatilir.

https://www.youtube.com/watch?v=K_oNlZDAF-k

Sayfa 4325/7020 İlkİlk ... 332538254225427543154323432443254326432743354375442548255325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •