Sayfa 4469/7020 İlkİlk ... 346939694369441944594467446844694470447144794519456949695469 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 35,745 - 35,752 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Amerikali heavy metal grubu Ratt, 3.studyo albumu Dancing Undercover'i 9 Agustos 1986'da Atlantic Records etiketiyle piyasaya surdu.

2. Isvecli rock grubu Europe, 4.studyo albumu Out of This World'u 9 Agustos 1988'de Epic Records etiketiyle piyasaya surdu.

3. John Carpenter'in yonettigi, Kurt Russell, Steve Buscemi ve Stacy Keach'in basrollerini paylastigi aksiyon-macera-bilim kurgu Los Angeles'tan Kacis (Escape from L.A. - Fuga da Los Angeles), 9 Agustos 1996 tarihinde vizyona girdi.

4. Rob Cohen'in yonettigi, Vin Diesel, Asia Argento, Marton Csokas'in basrollerini paylastigi aksiyon-macera-gerilim Yeni Nesil Ajan (XXX), 9 Agustos 2002 tarihinde Amerika ve Kanada'da vizyona girdi.

5. Alman roman yazari Ulrich Plenzdorf'un olum yildonumu (9 Agustos 2007)

“Bir kitapta, bir zencinin ya da bir Afrikalinin Avrupa’ya gelip ilk beyaz kadini nasil elde ettigini okumustum. Tam o sirada kendi ulkesine ait bir sarkiya basliyordu. Ben hemen isi yarim birakmistim. Belki de en buyuk kusurum bu, bilmedigim bir sey olursa, devam etmiyorum. Charlie ile birlikteyken gercekten de sarki soyleyebilirdim. Bilmem bu duyguyu hanginiz taniyor, cocuklar. Yardim edilecek gibi degildim.”

"In irgendeinem Buch hab ich mal gelesen, wie ein Neger, also ein Afrikaner, nach Europa kommt und wie er seine erste weiße Frau kriegt. Er fängt dabei an zu singen, irgendeinen Song von sich zu Hause. Ich stieg sofort aus. Es war vielleicht einer meiner größten Fehler, gleich auszusteigen, wenn ich was nicht kannte. Bei Charlie hätte ich wirklich singen können. Ich weiß nicht, wer das kennt, Leute. Ich war nicht mehr zu retten."

"...su Werther, sonunda intihar ediyor. Her seyden vazgeciyor. Sahip olmak istedigi kadini elde edemedigi icin kafasinda bir delik acmis ve cok aci cekmis. Bu kadar salak olmasaydi, aslinda Charlotte’nin de ondan bir seyler yapmasini bekledigini anlardi. Demek istiyorum ki, bir kadinla odada yalniz olsam ve yarim saat icinde hic kimsenin odaya gelmeyecegini bilsem, her seyi denerim. Belki birkac tokat yerim ama ne olmus yani? Kacirilmis bir firsattan her zaman daha iyidir.”

"...dieser Werther, wie er hieß, macht am Schluß Selbstmord. Gibt einfach den Löffel ab. Schießt sich ein Loch in seine olle Birne, weil er die Frau nicht kriegen kann, die er haben will, und tut sich ungeheuer leid dabei. Wenn er nicht völlig verblödet war, mußte er doch sehen, daß sie nur darauf wartete, daß er was machte, diese Charlotte. Ich meine, wenn ich mit einer Frau allein im Zimmer bin und wenn ich weiß, vor einer halben Stunde oder so kommt keiner da rein, Leute, dann versuch ich doch alles. Kann sein, ich handle mir ein paar Schellen ein, na und? Immer noch besser als eine verpaßte Gelegenheit."

6. Filistinli sair Mahmud Dervis’in olum yildonumu (9 Agustos 2008)

Gozleriyle Filistin,
    kollardaki, goguslerdeki dovmelerle Filistin,
    adiyla saniyla Filistin.
    Duslerin Filistin'i ve acilarin,
    ayaklarin, bedenlerin ve mendillerin Filistin'i,
    sozcuklerin ve sessizligin Filistin'i
    ve cigliklarin.
    Olumun ve dogumun Filistin'i,

7. Neill Blomkamp'in yonettigi, Matt Damon, Jodie Foster ve Sharlto Copley'in basrollerini paylastigi aksiyon-drama-bilim kurgu Elysium: Yeni Cennet (Elysium), 9 Agustos 2013 tarihinde vizyona girdi.

8. Italyan Karsi Manyerist ve Barok ressam Matteo Rosselli'nin dogum yildonumu (10 Agustos 1578)

Il trionfo di David (The Triumph of David, 1630)

Visitazione, XVII secolo

Sayfa 4469/7020 İlkİlk ... 346939694369441944594467446844694470447144794519456949695469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •