Sayfa 4734/7020 İlkİlk ... 373442344634468447244732473347344735473647444784483452345734 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 37,865 - 37,872 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Sampiyon (The Wrestler, 2008) filmi ile Akademi Odul adayligi bulunan, Golden Globe ve BAFTA Odulu sahibi Amerikali aktor, senarist ve emekli boksor (Philip Andre) Mickey Rourke'un dogum gunu (16 Eylul 1952)

2. Sinemaskop teknigiyle cekilen ilk film Zincirli Kole (The Robe - La tunica), ilk gosterimini 16 Eylul 1953 tarihinde New York, Roxy Theater'da yapti.

3. Forbes tarafindan tarihin ticari anlamda en basarili sihirbazi secilen, Emmy Odullu Amerikali illuzyonist (David Seth Kotkin) David Copperfield'in dogum gunu (16 Eylul 1956)

4. Amerikali glam rock metal grubu Skid Row'in eski lead gitaristi (David Michael Sabo) 'The Snake' Dave Sabo'nun dogum gunu (16 Eylul 1964)

5. Amerikali aktris, komedyen, yonetmen, yapimci ve yazar Amy Meredith Poehler'in dogum gunu (16 Eylul 1971)

"Etrafta bekleyip, birinin seni dansa kaldirmasini bekleme."

6. Tum zamanlarin en cok taninan sopranosu Amerika dogumlu Yunan vatandasi Maria Callas'in olum yildonumu (16 Eylul 1977)

7. Webster dizisi 16 Eylul 1983’de ABC kanalinda yayinlanmaya basladi.

8. Amerikali yazar Richard Gary Brautigan’in olum yildonumu (16 Eylul 1984)

"O zamanlar, giymeye zorlandigim o alay edilecek kadar eskimis tenis ayakkabilarinin anlamiyla, devlet yardimi aldigimiz ve devlet yardiminin da, dogasi geregi, bir cocugun gurur duymasi icin verilmedigi gercagi arasinda iliski kuramayacak kadar naif ve saftim.

Yeni bir cift tenis ayakkabisi aldigimda, dunyaya bakisim birden degisirdi. Yeni bir insan olurdum, dunya uzerinde yeniden gururlu yurumeye baslardim ve dua ederken yeni bir cift tenis ayakkabisi almama yardim ettigi icin Tanri'ya sukrederdim." Yani Ruzgar Her Seyi Alip Goturmeyecek

"I was too young and naive then to link up the meaning of those ridiculingly defunct tennis shoes that I was forced to wear with the reality that we were on Welfare and Welfare was not designed to provide a child with any pride in its existence.

When I got a new pair of tennis shoes, my outlook on life immadiately changed. I was a new person and proud to walk on the earth again and thanked God in my prayers for helping me get a new pair of tennis shoes."

“Sanirim kim oldugumu merak ediyorsun ama ben surekli bir adi olmayanlardanim. Adim sana bagli. Aklindan gectigi gibi seslen bana.

Eger uzun zaman once olmus bir seyi dusunuyorsan, diyelim biri sana bir sey sormustu ve sen de cevabini bilmiyordun.

Iste benim adim o.

Belki cok siki bir yagmur vardi.

Iste benim adim o.

Belki bir nehre bakakaldin. Yaninda seni seven birileri vardi. Neredeyse dokunacaklardi sana. Daha onlar dokunmadan hissetmistin bunu. Sonra dokundular.

Iste benim adim o.

Belki uzanmistin yatakta, uykuya dalacaktin neredeyse ve birden bir seylere gulmeye basladin, kendinle ilgili bir sakaya, gunu bitirmek icin guzel bir yol.

Iste benim adim o. “ Karpuz Sekerinde

“I guess you are kind of curious as to who I am, but I am one of those who do not have a regular name. My name depends on you. Just call me whatever is in your mind.

If you are thinking about something that happened a long time ago: Somebody asked you a question and you did not know the answer.

That is my name.

Perhaps it was raining very hard.

That is my name.

Or somebody wanted you to do something. You did it. Then they told you what you did was wrong—“Sorry for the mistake,”—and you had to do something else.

That is my name.

Perhaps it was a game you played when you were a child or something that came idly into your mind when you were old and sitting in a chair near the window.

That is my name.

Or you walked someplace. There were flowers all around.

That is my name.

Perhaps you stared into a river. There as something near you who loved you. They were about to touch you. You could feel this before it happened. Then it happened.

That is my name.”

Sayfa 4734/7020 İlkİlk ... 373442344634468447244732473347344735473647444784483452345734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •