Sayfa 4749/7020 İlkİlk ... 374942494649469947394747474847494750475147594799484952495749 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 37,985 - 37,992 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Karincalar uclemesiyle taninan Fransiz bilim kurgu yazari Bernard Werber’in dogum gunu (18 Eylul 1961)

“Insan korktugu zaman ya bunu sessizce kabullenir yada telasa kapilir. Ic salgi bezleri sadece kisinin kendi vucudunu etkileyen hormonlar uretir. Bu hormonlar vucut icinde dolasir. Kisinin kalbi hizla atmaya baslar, terler, bir takim acayip hareketler yapar haykirir veya aglar. Bunlar kisinin kendi benliginde yasanir. Diger insanlar ise boyle bir durumda bulunan insanla ya ilgilenmeyi yada kayitsiz kalmayi dusunurler.

Karinca korktugu zaman ya bunu sessizce kabullenir ya da telasa kapilir. Hormonlar vucudunu dolastiktan sonra vucudundan cikar ve onun disinda bulunan karincalarin vucuduna girer. Bu fero-hormonlar veya feromonlar sayesinde milyonlarca karinca ayni anda haykiracak veya aglayacaktir. Digerlerinin yasadigi olaylardan etkilenmek ve duydugu aciyi aynen paylasmak inanilmaz bir duygusallik yaratmaktadir.”

“Lorsque l’homme a peur, est heureux ou en rage, ses glandes endocrines produisent des hormones qui n’influent que sur son propre corps. Elles tournent en vase clos. Son cœur va accélérer, il va suer, ou faire des grimaces, ou crier, ou pleurer. Ce sera son affaire. Les autres le regarderont sans compatir, ou en compatissant parce que leur intellect l’aura décidé.

Lorsque la fourmi a peur, est heureuse ou en rage, ses hormones circulent dans son corps, sortent de son corps et pénètrent dans le corps des autres. Grâce aux phéro-hormones, ou phéromones, ce sont des millions de personnes qui vont crier et pleurer en même temps. Ce doit être une sensation incroyable de ressentir les choses vécues par les autres et de leur faire ressentir tout ce que l'on ressent soi-même.”

2. Irlandali oyun ve ani yazari Seán O'Casey’in olum yildonumu (18 Eylul 1964)

“Politika, esaretindeki binlerce insani katletmistir, din ise on binlercesini.”

3. John Astin, Carolyn Jones, Ted Cassidy ve Jackie Coogan’in basrollerini paylastigi The Addams Family dizisi, 18 Eylul 1964 tarihinde ABC kanalinda basladi.

(Bir okul mufettisi Viktorya tarzi villanin kapisini caliyordu.)

https://hookedonhouses.net/2010/10/3...-is-halloween/

4. Barbra Streisand ve Omar Sharif'in basrollerini ustlendigi biyografi-komedi-drama Komik Kiz (Funny Girl) ilk gosterimini 18 Eylul 1968 tarihinde New York'ta yapti.

5. Amerikali rock gitaristi, gitar virtuozu, sarkici ve soz yazari (Johnny Allen Hendrix) James Marshall ‘Jimi’ Hendrix'in olum yildonumu (18 Eylul 1970)

“The teacher used to say ‘How are you feeling?’ and I’d say something kind spacey lile, ‘Well, that depends on how people on Mars are feeling’. I just didn’t know what else to say to her. I got tried od sating ‘Fine, thank you.’ “

"Ogretmen, ‘Kendini nasil hissediyorsun ?’ diye sorardi ve ben ,‘Bu Mars'ta insanlarin kendilerini nasil hissettigine bagli,’gibi uçuk bir karsilik verirdim. Ona baska ne diyecegimi bilemezdim.‘Iyi hissediyorum , tesekkur ederim ," demekten bikmistim.’ "

6. Ingiliz rock grubu Black Sabbath, ikinci albumu Paranoid'i 18 Eylul 1970 tarihinde Vertigo (Ingiltere), Warner Bros. (Amerika) etiketleriyle piyasaya surdu.

7. Amerikali aktor, sarkici ve eski Versace modeli James Paul Marsden'in dogum gunu (18 Eylul 1973)

8. Amerikali ressam Fairfield Porter’in olum yildonumu (18 Eylul 1975)

A Day Indoors, 1962

Anne in a Striped Dress, 1967

Sayfa 4749/7020 İlkİlk ... 374942494649469947394747474847494750475147594799484952495749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •