Sayfa 5/7020 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. USA Network, Jessica Biel ve Christopher Abbott'in oynadigi The Sinner dizisinden fragman yayinladi.

2. Fox,Empire'in 3.sezonundan fragman yayinladi.

3. HBO, Silicon Valley'in 4.sezon fragmanini yayinladi.

4. TNT, Animal Kingdom'dan bir promo yayinladi.

5. Amazon, Hand of God'in2.sezonundan fragman yayinladi.

6. Il Postino'nun (Postaci)Mario Ruoppolo'su Massimo Troisi'nin dogum yil donumu (19 Subat 1953)

"Gulumsemen yuzunde bir kelebek gibi yayiliyor, gulusun bir gul gibi, saplanan bir zipkin, kopuren sular gibi,gulusun aniden gelen, gumisi bir dalga gibi, bembeyaz bir okyanusun kiyilarında olmak gibi.Sessizligini seviyorum sanki yokmussun gibi.../ Il tuo sorriso si espande come una farfalla sul tuo viso, il tuo riso è come una rosa, una lancia che si sfila, un'acqua che prorompe, il tuo riso è un'onda d'argento repentina. Mi piaci quando taci perché sei come assente..."

https://www.youtube.com/watch?v=qzuKghRyRic

"Mario: Sevgili sair arkadasim ve yoldasim, beni bu belaya sen bulastirdin ve sen kurtaracaksin... Bana okumam icin kitaplar verdin... Dilimi pul yalamak disinda da kullanmanin yollarini ogrettin.. Asik olmam senin sucun...
    Neruda: Hayır, bunun benle bir ilgisi yok... Sana kitaplarimi verdim ama siirlerimi calmana izin vermedim... Benim Matilde icin yazdigim siiri Beatrice'e vermissin...
    Mario: Siir onu yazana degil, ona ihtiyaci olana aittir...
    Mario: Bu demokratik dusunceni takdir ediyorum..."

7. Umberto Eco'nun olum yil donumu (19 Subat 2016)

"Asik olma gereksinimi. Bazi seylerin olacagini onceden sezinler insan; o sirada umarsizca bir ask gereksinimi duydugu icin asik olur. Icinde asik olma istegi duydugu zaman bastigi yere dikkat etmeli insan: Ask iksiri icmis gibi ilk onune gelene asik olur. Bir maymuna bile." Foucault Sarkaci

"Bisogno di innamorarsi. Certe cose le senti venire, non è che ti innamori perché ti innamori, ti innamori perché in quel periodo avevi un disperato bisogno di innamorarti. Nei periodi in cui senti la voglia di innamorarti devi stare attento a dove metti piede: come aver bevuto un filtro, di quelli che ti innamorerai del primo essere che incontri. Potrebbe essere un ornitorinco." Il pendolo di Foucault

8. Fransiz yazar André Gide'in olum yil donumu (19 Subat 1951)

"Asil ikiyuzlu, kendi yanilgisini kavrayamaz hale gelip, ictenlikle yalan soyleyendir."

Sayfa 5/7020 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •