Sayfa 51/7020 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Khaled Hosseini'nin (Halit Hüseyni) dogum gunu (4 Mart 1965)

"Yalnizca bir gunah vardir, tek bir gunah. O da hirsizliktir. Onun disindaki butun gunahlar, hirsizligin bir cesitlemesidir.Bir insani oldurdugun zaman, bir yasami calmis olursun. Karisinin elinden bir kocayi, cocuklarindan bir babayi almis olursun. Yalan soylediginde, birinin gercege ulasma hakkini calarsin. Hile yaptigin, birini aldattigin zaman dogruluğu, hakliligi calmis olursun."Ucurtma Avcisi

"C'è un solo peccato. Uno solo. Il furto. Ogni altro peccato può essere ricondotto al furto. Se uccidi un uomo gli rubi la vita. Rubi il diritto di sua moglie ad avere un marito, derubi i suoi figli del padre. Se dici una bugia a qualcuno, gli rubi il diritto alla verità. Se imbrogli quello alla lealtà."

2. Mari Silje Samuelsen kizimiz da Vvivadi'nin Summer'ini guzel calar

3. 136 yil once, 4 Mart 1881'de Sherlock Holmes, bir sorusturmada kendisine yardim etmesi icin John H. Watson'i davet etti.
    Ilk Sherlock Holmes hikayesi olan Scarlet'teki bir dava da bu hikayenin baslangici oldu.

4. her neredeysen
    beni ararsan
    Her zaman ve sonsuza dek
    beni ayni tarafta bulacaksin

dovunque sei,
    se mi cercherai
    Sempre e per sempre
    dalla stessa parte mi troverai

5. 16. yuzyılın en coskulu ve en duygusal eserlerinden bazilarinin yaraticisi, Italyan Ronesansinda Parma okulunun en onde gelen ressami Antonio Allegri da Correggio'nun olum yil donumu (5 Mart 1534)

Leda e il cigno (Leda with the Swan, 1531 - 32)

6. Italyan ressam ve mimar Giulio Campi'nin olum yil donumu (5 Mart 1572)

Kardesleri Vincenzo Campi ve Antonio Campi de kendisi gibi ressamlardi.

I Giocatori di Scacchi (The Chess Players,1530s)

Sayfa 51/7020 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •