Sayfa 54/7020 İlkİlk ... 4445253545556641041545541054 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Sanat Mozaik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,119
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Bir de bu var

Bu yorumda bambaşkadırr

Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku

Classroom Instruments

James Hetfield - Vocals, Toy clarinet
    Jimmy Fallon - Vocals, Bass Drum, Casio Keyboard, Kazoo
    Lars Ulrich - Fisher Price Drum, Toy Cymbals
    Kirk Hammett - Melodica
    Robert Trujillo - Baby Electric Axe
    Questlove - Hand Clappers, Kazoo
    Kamal Gray - Xylophone
    James Poyser - Melodica
    Captain Kirk - Ukulele
    Tuba Gooding Jr. - Kazoo, Banana Shaker, Apple Shaker
    Mark Kelley - Kazoo
    Frank Knuckles - Bongos
    Black Thought - Tambourine, Brown Hat

2. Unlu Italyan ronesans donemi ressami, heykeltiras, mimar ve sair Michelangeli di Lodovico Buonarroti Simoni'nin 542.dogum yil donumu (6 Mart 1475)

Creazione di Adamo (Adem'in Yaratilisi - Creation of Adam, 1511) Cappella Sistina, Musei Vaticani, Vatikan

3. Edmond Rostand'in Cyrano de Bergerac tiyatro oyununuda esin kaynagi olan Fransiz yazar, tiyatrocu; Oteki Dünya / Ay Devletleri ve Imparatorluklari ile Oteki Dünya / Gunes Devletleri ve Imparatorluklari kitaplarinin yazari Hercule-Savinien de Cyrano de Bergerac'in dogum yil donumu (6 Mart 1619)

"Bu adami, bu maymunu ya da bu papagani, geldiği Ay'in dunya oldugunu soylediği icin mahkûm edemezsiniz.Zira ister insan olsun, isterse Ay'dan da gelmesin, her insan ozgur olduguna gore, diledigini hayal etmek hakki da vardir." Ay Devletleri ve Imparatorluklari

"Quest'uomo, questa scimmia o pappagallo, soltanto perchè ha osato dire che la luna è un mondo e che egli è venuto di là. Se, innanzi tutto, è un uomo, quand'anche non fosse disceso dalla luna, egli è libero, per la libertà comune a tutti gli uomini, di immaginarsi ciò che gli pare e piace." L'altro mondo o Gli stati e gli imperi della luna

4. Victoria doneminin en onemli sairlerinden Ingiliz Elizabeth Barrett Browning'nin dogum yil donumu (6 Mart 1806)

"Seni sadece sen oldugun icin degil, senin yanındaki ben icin seviyorum... "

Nasil severim seni? Izin ver sayayim yontemlerini.
    Severim seni derinlikte ve genislikte ve yukseklikte
    Ruhumun erisebilecegi, gozden kayboldugunu hissettigimde
    Uclarinin Varolusun ve mukemmel Zarafetin.
    Severim seni her gunun en sessiz gereksinmesi duzeyinde,
    Yaninda mum isiginin ve gunesin.
    Severim seni serbestce, dogru icin cabalayan adamlar gibi;
    Severim seni sadelikle, onlarin ovguyu geri cevirdiği gibi.
    Severim seni tutkunlukla, kullanilan eski uzuntulerimde,
    Ve cocuklugumun guveniyle.
    Severim seni bir sevgiyle kaybettigimi zannettigim benim eski ermislerimle,
    Severim seni butun omrumun gozyaslariyla, nefesleriyle, guluşleriyle!- ve, Tanri secerse,
    Seveceğim seni yalniz daha iyi olunce.

5. Giuseppe Verdi'nin La Traviata operasi ilk kez 6 Mart 1853'de Venedik Teatro la Fenice'de sahnelendi.

6. Amerikali "Kucuk Kadinlar" ve "Kucuk Erkekler"romanlarinin yazari ve sair Louisa May Alcott'in olum yil donumu (6 Mart 1888)

"Kal, bir arkadasin sozlugunde buyulu bir anlama sahiptir."

7. Kolombiyali yazar, romanci, hikayeci ve oyun yazari Gabriel José de la Conciliación García Márquez'in (Gabo) dogum yil donumu (6 Mart 1927)

"Siz insanlardan cok sey ogrendim.Herkesin, gercek mutlulugun araya cikis sekline bagli oldugunu bilmeksizin, hep daglarin tepesinde yasamak istedigini ogrendim. Dogmus bir cocugun minicik elleriyle ilk defa babasinin parmaklarini tuttugunda, onu hep tutacagini ogrendim. Bir kisinin, sadece benzerlerinin kalkmasina yardimci olmak icin gozlerini indirebilecegini ogrendim."

8. Pink Floyd' un gitaristi ve solisti David Gilmour'un dogum gunu (6 Mart 1946)

Sayfa 54/7020 İlkİlk ... 4445253545556641041545541054 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •