Sayfa 6803/7020 İlkİlk ... 5803630367036753679368016802680368046805681368536903 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 54,417 - 54,424 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Italyan yazar ve sair Alda ( Giuseppina Angela ) Merini'nin olum yildonumu ( 1 Kasim 2009 )

Seni bekliyorum ve her gun
    Kendimi biraz daha sonduruyorum.
    Senin yuzunu unuttum.
    Bana, umutsuzlugum yokluguna denk mi diye soruyorlar.
    Hayir, daha da fazlasi:
    Benim umutsuzlugum
    Sana nasil hediye edecegimi bilemedigim
    Kadim bir olum hareketi
    Bu şiir beni çok yaraladı

2.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Lionsgate, Roland Emmerich imzali, basrollerinde Halle Berry ve Patrick Wilson'in yer aldigi Moonfall'dan yeni fragman yayinladi.

Dün gördüm aslında bu başlıkta filmin konusundan çok etkilendim fakat yazmadım. En sevdiğim film türü Bilim Kurgu. Ama biraz ürküttü konusu Bu gecede rüyama girdi yemin ediyorum. Kesinlikle izlicem vizyona girsin. Korka korka

3.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    1950 yilinda Nobel Edebiyat Odulunu kazanan, Irlanda asilli Ingiliz roman ve oyun yazari George Bernard Shaw'in olum yildonumu ( 2 Kasim 1950 )

" Sen bir seyler gorursun ve ' neden ' diye sorarsin. Bense her seyi asla olmadigi bicimde hayal eder ve ' neden olmasin ' diye sorarim. "
    Çok iyi ya

4.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Italyan film yonetmeni, yazar, senarist ve sair Pier Paolo Pasolini'nin olum yildonumu ( 2 Kasim 1975 )

( Pasolini, 1975 yilinin 1 Kasim'ini 2 Kasim'a baglayan gece bicaklanarak olduruldu. Taninmaz haldeki cesedi safagin ilk isiklarinda Roma, Ostia'nin kenar mahallelerinden birinde, kiyi boyunca yasalara aykiri olarak duzensizce siralanmis barakalar arasinda, futbol sahasi olarak kullanilan toz toprak icindeki bir alanda bulundu. )

" Ben olume mahkum edilmis bir kisinin
    yasayabilecegi gibi yasadim orada. Onursuzluk, issizlik, sefalet
    Annem bir sure sonra hizmetci olarak calismaya basladi.
    Ve ben bu illetten bir turlu kurtulamadim
    Cunku ben bir kucuk burjuvayim
    ve bilmem gulumsemeyi Mozart gibi. "

Iste buradayim ben de... yoksul, ustumde
    vitrinlerin kaba isigindan yoksullarin
    gozlerini kamastiran giysilerle.

" Hayati siddetle umitsizce seviyorum. Saniyorum bu siddet ve umitsizlik beni sona tasiyor.Bu hayat aski bende kokainden daha beter bir aliskanlik haline geldi.Sinirsizca, sonsuz bollukta var bu ve hicbir seye malolmuyor.Ve bir nefeste tuketiyorum onu.Nasil sonlanacak bilmiyorum. "

" Skandal olmak buyuk bir zevk. Skandal olmanin zevkini reddeden kisi, bildiginiz uzere bir ahlakcidir.
    Trajik bir sonu var. Olmamalıydı. Fırtınalı bir hayatı olmuş hiç durulmamış. Okurken savruldum ordan oraya. İç dünyası muhteşem..

Kendisini çok sevdim

5.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Knives Out 2'nun yildizi Madelyn Cline ve Chase Stokes, bir yillik birlikteligin ardindan ayrildilar.

https://www.eonline.com/news/1308031...p-after-1-year
    İkisinin güzel bir klibi var

https://www.youtube.com/watch?v=yg6Y_1_DJyI

6.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Insan Haklari bildirgesinden hemen sonra Kadin Haklari bildirgesini kaleme alan ve akabinde giyotinle idama gonderilen Fransiz kadin filozof ve yazar Olympe de Gouges’un olum yildonumu ( 3 Kasim 1793 )

“ Adam, sen, adil olabilir misin ? Sana bu soruyu bir kadin soruyor. En azindan bu hakki ondan alamazsin. Soyle bana, benim cinsimi baski altina alan, kendinden menkul iktidari kim verdi sana? Gucun mu ? Yeteneklerin mi ?

Yaraticiyi hikmetinde tani. Yakinlasmayi ister gorundugun doganin ihtisami icinde soyle bir yuru ve eger cesaret edebilirsen, senin baskici egemenligine kaynak olusturabilecek bir ornek bul. Hayvanlara git, elementleri arastir, bitkileri incele, evet, doganin isleyisine bak ve eger sana bunun icin gerekli araclari gosterirsem, kanitlarimi kabul et. Eger yapabilirsen, doganin duzeni icinde cinsleri ara, arastir ve karar ver. Onlari her yerde, herhangi bir ayrim olmadan birlikte gorebilirsin; onlar her yerde uyumlu bir topluluk olarak bu olumsuz saheseri yaratmak icin calisiyor… “

Dün 100 yıl önceki bir pankarta sevinirken bugün 200 yıl önceki bir aktivistin bizlerin hakları için hayatını feda etmesine tanık oluyorum. Daha neler neler.
    Hakları ödenemez..

7. 6708.

Teşekkürler

8.  Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Kahvem ve Sanat Mozaiğim. Şu an çok mutluyum

Sayfa 6803/7020 İlkİlk ... 5803630367036753679368016802680368046805681368536903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •