Sayfa 6917/7020 İlkİlk ... 5917641768176867690769156916691769186919692769677017 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 55,329 - 55,336 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. 3 Şubatta gelmişsiniz... 3 Şubattan itibaren okuyacağım.. Ben de işe geldim bugün.. Eskisi gibi oldu..

Tüm işlerimi bitirdim ki rahat rahat okuyayım..
    Şeker Dünyam

2. Bişey söylicem başlamadan önce.. Minik kankam yani yeğenimin müthiş bir resim yeteneği var.. Geçen haftasonu bir sürü boya kalemi aldım ve bir cafede birkaç saat oturup resim yaptık beraber..

Birde küçük bir resim defteri taşıyor yanında.. Ne var bunda dedim.. Eskizlerim var dedi Allahım Allahım

Ailemden birinin sanata ilgi duyması nasıl hoşuma gidiyor bilemezsiniz.. Ve yarın da resim sınavına girecek..

En küçük kız kardeşim de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Resim Bölümünden mezun.. Genlerimizde var bu Sanat Aşkı
    Şeker Dünyam

3.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Fransiz yazar ve filozof Simone Weil'in dogum yildonumu ( 3 Subat 1909 )

“ Hakikat sevgisi, dogru bir ifade bicimi degildir. Hakikat, bir sevgi nesnesi degildir. O, hicbir sekilde nesne degildir. Sevilen sey, var olan, uzerinde dusunulen ve dolayisiyla gercege ya da yanilgiya vesile olabilecek bir seydir. Hakikat, her zaman bir seyin gercekligini ifade eder. Hakikat, gercekligin parlak tezahurudur. Hakikat, sevginin degil gercekligin nesnesidir. Hakikati arzulamak, gerceklikle dogrudan temas kurmaktir. Bir gerceklikle temas kurmayi arzulamak, sevmektir. Hakikati, yalnizca hakikat icinde sevmek icin arzulariz. Sevdigimiz sey hakkindaki gercegi bilmek isteriz. Hakikat sevgisinden bahsetmek yerine, askin icindeki hakikat ruhundan bahsetmek daha degerlidir. “ Kokler

Bunu ben de düşündüm çok yakın bir zamanda. Gerçeği bilmem imkansız gibi. Elimdeki tek şey Sevgi. Sadece sevebilirim bu hayatta.
    Şeker Dünyam

4.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Isvecli roman yazari Henning Mankell’in dogum yildonumu ( 3 Subat 1948 )

Hor gorme aliskanligi insanlarin en zor vazgecebildigi bir aliskanlik midir ? Bu, insan yureginin derinliklerini yogun bir sekilde etkileyen, insani degistiren ve insanin bedeninde ele gecirmedik bir yer birakmayan cok kotu bir aliskanliktir. Hiclikten bir varliga gecme asamasi insanoglunun gerceklestirebilecegi en uzun yolculuktur. Asagilik kompleksinden arinmayı ogrendiginizde artik tum yasaminiza hakim olabilecek duzeye gelirsiniz. Beyaz Aslan
    Noktasal bir tespit
    Şeker Dünyam

5.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Turk - Italyan yonetmen Ferzan Ozpetek’in dogum gunu ( 3 Subat 1959 )

" Ask. Ne ogrendim ask hakkında ? Ask hakkinda ogrendigim, askin var oldugudur. Ya da belki, daha yalin anlatimla ask hakkinda ogrendigim ve ogrenmeyi surdurdugum, filmlerimde, butun filmlerimde anlattigimdir. Yani, sevdigimiz insanlari asla unutmadigimiz, onlarin daima bizimle kaldiklaridir; bizi onlara artik var olmasalar bile cozulmez bicimde baglayan bir seyler oldugudur. Imkansiz asklar, yarim kalmis asklar, var olabilecekken olmamis asklar oldugunu ogrendim. Yara izi biraksa da daglayici bir damganin daha iyi oldugunu ogrendim; kisi andiran bir yurektense bir yangin yegdir. Annem bu konuda hakliymis, ayni anda iki insanı sevmek mumkunmus, bunu ogrendim. Olur kimi zaman: direnmek, yadsimak ya da mucadele etmek yararsizdir. Askin yalnizca cinsellik olmadigini ogrendim: o cok, cok daha fazlasi. Askin ne okuma yazma bildigini ogrendim. Duygular soz konusu olunca gizemli yasalarca yonetildigimizi, belki kader belki serap; ama kesinlikle akil ermez, aciklanamaz bir seylerin var oldugunu ogrendim. Cunku temelde asik olmayi aciklayacak bir neden asla yoktur. Sadece olur. Bu bir gizemin icine girmek gibidir: siniri asmak, esigi atlamak gerekir. Ve orada, bu gizemde mumkun oldugunca uzun sure kalmayi denemektir. " Istanbul Kirmizisi / Rosso Istanbul
    Gözlerim yaşardı okurken.. Çok duygulandım.. Muhteşem..

SADECE OLUR
    Şeker Dünyam

6.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Federico Fellini’nin yonettigi, Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Anouk Aimée’nin rol aldigi Tatli Hayat (La Dolce Vita - The Sweet Life), 3 Subat 1960’da Roma’da gosterime girdi.

" Bazi geceler bu karanlik, bu sessizlik beni boguyor. Huzur beni korkutuyor Marcello ! Hem de her seyden cok. Bu sessizlik, ardinda cehennemi gizleyen bir maske gibi geliyor. O zaman cocuklarimin gelecegini dusunuyorum. Dunya harika bir yer olacak deniyor. Bir telefon konusmasi her seyi sona erdirmeye yetecekken, bu nasil olabilir ? Insan tutkulardan, duygulardan uzak yasayip kendini bir sanat eserindeki uyuma vermeli. zamanin disiında yasayacak kadar, her seyden uzaklasacak kadar cok sevmeyi ogrenmeliyiz. Buna mecburuz. “
    Yemin ediyorum beynim yandı.. Off Offf..
    Şeker Dünyam

7.  Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Aylar sonra hızlı ve coşkulu geri dönüş
    Bence de öyle olmuş
    Şeker Dünyam

8.  Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    Afrika kokenli ilk Roma Imparatoru ( Lucio Settimio Severo Augusto ) Septimius Severus'un olum yildonumu (MS4 Subat 211)

Her sey idim; hicbir seye degmezmis
    Niye ki
    Şeker Dünyam

Sayfa 6917/7020 İlkİlk ... 5917641768176867690769156916691769186919692769677017 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •