Sayfa 3783/7020 İlkİlk ... 278332833683373337733781378237833784378537933833388342834783 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 30,257 - 30,264 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Alan J. Pakula’nin yonettigi, Dustin Hoffman, Robert Redford ve Jack Warden’in basrollerini paylastigi biyografi-drama-tarih Baskanin Butun Adamlari (All the President's Men), 4 Nisan 1976’da Washington’da gosterime girdi.

2. Amerikali genc yetiskin roman yazari Ned Vizzini'nin dogum yildonumu (4 Nisan 1981)

"Uyanmak istemedim. Uykudayken cok daha iyi vakit geciriyordum. Kotu tabii. Uyanmak istememem yani. Tersten kabus gormek gibi, insan kabustan uyanip rahatlar ya. Ben de kabusa uyaniyorum."

“I didn't want to wake up. I was having a much better time asleep. And that's really sad. It was almost like a reverse nightmare, like when you wake up from a nightmare you're so relieved. I woke up into a nightmare.”

"Degisimin gerceklesmesini oyle cok istiyordum ki Beynimin kaymasini ve ait oldugu yariga yerlesmesini; gecen sonbahardan evvel ki gibi orada dinlenmesini. Genc oldugum, kivrak bir zekaya sahip oldugum; ogretmenlerimin muazzam bir gelecek vaadettigimi soyledikleri ve gercekten muazzam bir gelecek vaadettigim; dunyanin beni heyecanlandirdigi ve kafam calistigi icin sinifta soz alip konustugum eski gunlere donmeyi."

"I want there to be a Shift so bad. I want to feel my brain slide back into the slot it was meant to be in, rest there the way it did before the fall of last year, back when I was young, and witty, and my teachers said I had incredible promise, and I had incredible promise, and I spoke up in class because I was excited and smart about the world.”

"Tokalasirken birbirimizin gozunun icine baktik. Onunkilerde olum ve dehset vardi ama gozlerinin icinde kendi yuzumun yansimasini gordum; onun gozlerinden yansiyan minik gozlerimde de umut varmis gibi geldi."

“We look into each other's eyes as we shake hands. His are full of death and horror, but in them I see my face reflected, and inside my tiny eyes inside his, I think I see some hope.”

3. Isvicreli roman ve oyun yazari Max Frisch’in olum yildonumu (4 Nisan 1991)

“Onemli olan, sozcuklerin arasindaki ifade edilemeyen beyaz alandir. / Was wichtig ist: Das Unsagbare, das Weisse zwischen den Worten.”

“Bir balayi yolculugu (derdi hep) yeter de artar bile, bunun disinda yolculuk yapmak gereksizdir, her seyi yayinlardan izleyebilirsiniz, yabanci dil ogrenebilirsiniz beyler ama yolculuk yapmak beyler, Ortacag davranisidir, bugun arti haberlesme araclarina sahibiz, kaldi ki yarin ya da obur gun dunyayi evimize getiren haberlesme araclarina sahip olacagiz, bir yerden bir yere gitmek geriye donustur, guluyorsunuz beyler ama boyledir bu, hicbir trafigin kalmadigi gun gelecektir, yalniz yeni evliler bir faytonla dunyayi gezecekler, baska da hic kimse - guluyorsunuz beyler, ama yasayacaksiniz bunu!”

"Eine Hochzeitsreise (so sagte er immer) genügt vollkommen, nachher finden Sie alles Wichtige in Publikationen, lernen Sie fremde Sprachen, meine Herren, aber Reisen, meine Herren, ist mittelalterlich, wir haben heute schon Mittel der Kommunikation, geschweige denn morgen und übermorgen, Mittel der Kommunikation, die uns die Welt ins Haus liefern, es ist ein Atavismus, von einem Ort zum andern zu fahren. Sie lachen, meine Herren, aber es ist so, Reisen ist ein Atavismus*, es wird kommen der Tag, da es überhaupt keinen Verkehr mehr gibt, und nur noch die Hochzeitspaare werden mit einer Droschke durch die Welt fahren, sonst kein Mensch - Sie lachen, meine Herren, aber Sie werden es noch erleben!"

4. Ben Affleck, Joey Lauren Adams ve Ethan Suplee’nin basrollerini paylastigi romantik komedi Amy'nin izinde (Chasing Amy) 4 Nisan 1997’de bazi bolgelerde vizyona girdi.

5. Frank Zappa'nin derleme albumu Greasy Love Songs, olumunden 17 yil sonra 4 Nisan 2010’da Digital Distribution Serbia etiketiyle piyasaya suruldu.

6. Sophie Marceau, Sean Bean ve Alfred Molina'nin basrollerini ustlendigi Anna Karenina, 4 Nisan 1997'de vizyona girdi.

7. Avustralyali aktor Heath Andrew Ledger'in dogum gunu (4 Nisan 1979)

8. Jason Biggs, Alyson Hannigan ve Seann William Scott'in basrollerini paylastigi komedi Amerikan Pastasi: Bulusma (American Reunion), 4 Nisan 2012'de Izlanda, Litvanya, Norvec ve Isvec'te vizyona girdi.

Sayfa 3783/7020 İlkİlk ... 278332833683373337733781378237833784378537933833388342834783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •