Special Days Image
Sayfa 4776/7020 İlkİlk ... 377642764676472647664774477547764777477847864826487652765776 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 38,201 - 38,208 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Italyan yazar Niccolò Ammaniti'nin dogum gunu (25 Eylul 1966)

“Konusmaya uc yasinda baslamisim, gevezelik etmek hic bana gore degildir. Cocukken tanimadigim biri bir sey sordugunda evet, hayir, bilmiyorum diye yanit verirdim. Ustelerse benden duymak istedigini soylerdim. Dusunmek yeter, soylemeye ne gerek var ki? Kucukken bana bakan Caserta'li bir dadi, ‘Lorenzo, sen kaktusler gibisin, hic kimseyi rahatsiz etmeden buyuyorsun, biraz su, biraz da isik yetiyor sana,’ derdi. " Sen ve Ben

“Ho iniziato a parlare a tre anni e chiacchierare non è mai stato il mio forte. Se un estraneo mi rivolgeva la parola rispondevo sì, no, non so. E se insisteva rispondevo quello che voleva sentirsi dire. Le cose una volta pensate, che bisogno c'è di dirle? ‘Lorenzo tu sei come le piante grasse, cresci senza disturbare, ti basta un goccio d'acqua e un po' di luce’ mi diceva una vecchia tata di Caserta."

2. Amerikali psikedelik, blues rock grubu The Doors, 2.studyo albumu Strange Days’i 25 Eylul 1967’de Elektra Records etiketiyle piyasaya surdu.

3. Amerikali aktor, yapimci ve rap sarkicisi (Willard Carroll Smith Jr.) Will Smith'in dogum gunu (25 Eylul 1968)

“Para ve basari insanlari degistirmez; onlar zaten orada olani buyuturler. / Il denaro e il successo non cambiano le persone; semplicemente amplificano ciò che è già lì.”

4. 1 Akademi ve 1 BAFTA Odullu Amerikali aktris Catherine Zeta-Jones'un dogum gunu (25 Eylul 1969)

5. Alman yazar Erich Maria Remarque'nin olum yildonumu (25 Eylul 1970)

"...Biz genc degiliz artik. Biz dunyayi fethetmek istemiyoruz artik. Kacagiz biz. Kendimizden kaciyoruz artik. Hayatimizdan. On sekiz yasinda idik; dunyayi, hayati sevmeye baslamistik, sevdigimiz bu seylere kursun SIKMAK zorunda kaldik. Patlayan ilk mermiler kalbimize saplandi. Calisma, caba, ilerleme kapilari kapandi bize. Biz bunlara artik inanmiyoruz, biz harbe inaniyoruz."

"...Wir sind keine Jugend mehr. Wir wollen die Welt nicht mehr stürmen. Wir sind Flüchtende. Wir flüchten vor uns. Vor unserem Leben. Wir waren achtzehn Jahre und begannen die Welt und das Dasein zu lieben; wir mußten darauf schießen. Die erste Granate, die einschlug traf in unser Herz. Wir sind abgeschlossen vom Tätigen, vom Streben, vom Fortschritt. Wir glauben nicht mehr daran, wir glauben an den Krieg."

"...Non siamo più giovani, non aspiriamo più a prendere il mondo d'assalto. Siamo dei profughi, fuggiamo noi stessi, la nostra vita. Avevamo diciott'anni, e cominciavamo ad amare il mondo, l'esistenza: ci hanno costretto a spararle contro. La prima granata ci ha colpiti al cuore; esclusi ormai dall'attività, dal lavoro, dal progresso, non crediamo più a nulla. Crediamo alla guerra."

6. Ingiliz rock grubu Black Sabbath, 4.studyo albumu Vol. 4'u 25 Eylul 1972 tarihinde Warner Bros. Records etiketiyle piyasaya surdu.

7. Sydney Pollack’in yonettigi, Robert Redford, Faye Dunaway, Cliff Robertson’in basrollerini paylastigi Akbabanin Uc Gunu (Three Days Of The Condor - I tre giorni del Condor), 25 Eylul 1975 tarihinde Amerika ve Ingiltere’de vizyona girdi. (Turkiye, Subat 1977)

8. Irlandali rock grubu U2, Bono, The Edge, Adam Clayton ve Larry Mullen Jr. tarafindan 25 Eylul 1976 tarihinde kuruldu.

Sayfa 4776/7020 İlkİlk ... 377642764676472647664774477547764777477847864826487652765776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •