Sayfa 30/253 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 2017 madde; 233 - 240 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. Çok sayıda grup şirketine düşük oranda iştirak etmiş ve şirket varlıkları ağırlıklı özkaynak veya fşbasal varlık bilançolamaları sanırım. Bu mualak durumlar oluşturuyor. İştirak şirketlerine hakim ortak olacak ve bilançolarda konsolide edebileceği düzenlemeler yapması şefaflığı ve güveni getirir. Şirket birleşmeleri ile yapılabilinir.

2. Tek risk olarak bahsettiğimiz muhtemel ABD yaptırımlarından etkilenebilir diye hisseden çıkanlar olmuştur; ancak her risk beraberinde bazı işimize gelen gelişmeleri getirebilir..benim beklentim ABD'de popüler olan tesisin tamamını veya yaptırımlardan etkilenmemek için en az %51 lik kısmını satmak olabilir

3. DJ Pipelines (DJUSPL) endeksi bir ayda 400 lerden 500 lere gelmiş, brent petrol 40$dan 50$ olmuş pandemi atlatılınca ne olur kimbilir

4. bryatın brsandan ayrışması ise 2004 senesinde brsan ile bryatın birleşme niyetlerinin hayat bulması ve yatırım bankası olma ihtimali olabilir demiştik..zaman bakalım bize neleri gösterecek..

5. sn mezedu borusanın üzerinde borusan mannesman boru holding şirketi var bu borusan mannesman almanlarla yarı yarıya kadar ortak .
    bryat ve borusanın üzerinde borusan holding şirketi var 2008 yılında bryatın halka açıklığı yüzde 28 civarındaydı o zamanlar bryat ile borusan holding birleştirecekler diye konuşuluyordu şirket yöneticileri birleşince borusan holding halka açılmış olacaktı 2008 / mart veya nisan ayında borusan holding bryat hisselerinden almaya başladı 2016 yılı şubat ayına kadar aldılar ahmet kocabıyık ve kardeşleri de biraz aldılar 2016 yılı haziran ayında geri alım proğramında bryat şirketi 668 890 lot alımı yaptılar önceden şirket kartında ayrı bir kalemde görünüyordu şimdi görünmüyor şu anda görünen halka açıklık oranı yüzde 7.60
    bryat ın sahibi borusan holding . bryat borusanın küçük hali birleşirse bryat ile borusan holding birleşir bu şekilde birleşmede halka arz masrafı olmadan olur .
    yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by mezedu Yazıyı Oku
    04 Aralık 2020'ye kadar hamlesini yapacak son gün o gün ve o güne kadar foruma veda ediyorum bugün 14.83 ile kapattık eğer beklediğimiz haberler gelirse o günü beklemeden a katılmaya gelirim..erkenden görüşmek dileğiyle...
    hisse
    önceki 17 üstüne atma olayı bir grubun hisseye girip çıkmasıydı spek istemediği için hisse geri geldi, bugünkü hareketin inşallah devamı gelir(güzel haberlerle) yabancı yatırımcı müdahalesi de olabilir.

7. Şirket üç ve altı aylık bilançolarda zarar yazdı. Ama enteresan bir şekilde defter değeri sürekli yükseldi. Yeni birleşmeden sonra daha da yükselmiştir diye tahmin ediyorum. Bu defter değerine bu fiyat yakışmıyor. Son yukarı hareketler büyük çıkışın başlangıcı mı acaba? Sadece düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 30/253 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •