Sayfa 226/252 İlkİlk ... 126176216224225226227228236 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. Biraz hareketlendi gibi. 285 üstü ayrı dünya. Tüm ortaklarıma bol kazançlar dilerim. K.Y.T.D.

2. global çelik boru üreticisi tenaris in değeri 20 milyar dolara yaklaştı..3 ağustosta bilanço gönderecek.Yavru hissemiz borusan için önemli bir gösterge olabilir..

3. Ama henüz daha bebek hissemiz büyüme aşamasında...

4. Patronun 2milyar dolar ciro hedefi eğer tutacaksa (ki şu an buna çok uzak görünüyoruz)kabataslak %15 marjla 800 milyon kar yaklaşık 58 tl hbk yapar
    şu anki fk ile hesaplasak 870 tl...
    Bir diğer dikkate değer taraf ise USD bazlı grafikte haftalık flama kırılmış ve yaklaşık 18 dolar görünüyor,bunu baz alırsak 475 tl civarı bir hedef görünüyor.
    Kısacası temel olarak ve teknik olarak da göz kamaştırıcı...

5. neyi bekliyoruz..? artık başlasan mı kocaoğlan?

6. birkaç aydır borusan ortağıyım. verilen hedeflere bakınca diğer hisselerinde piyasa değerlerine bakınca bu pirimlere rağmen çok ucuz olduğumuz belli oluyor. dinlenme sürecinin sonuna geldiğimizi düşünüyorum. bu çeyrek abd de alınan fabrikalarda bilançolara yansıyacak. bakalım özkaynaklara da yansıtacaklar mı??

şu haliyle borsada çok konuşulan hektas sasa kontr gibi hisselerin toplamında fazla ciro elde edecek. iki çeyrek daha iyi bilanço demek 1000 tl hedefine yıl sonu ulaşmak demektir. sabrı olanlar kazanacak, olmayanlar eriyip gidecek.

7. kendıne yenı bır yol açmış ,bakalım nekadar açmış..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

8. Bir şirketin kar marjları böyle yükseliyorsa...
    Bir de yeni yatırımlar yapıyorsa...

Sayfa 226/252 İlkİlk ... 126176216224225226227228236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •