Sayfa 249/252 İlkİlk ... 149199239247248249250251 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. Salı günkü olağanüstü genel kurula gittim. Yakın zamanda halka arz edilecek bir iştirak olup olmadığı soruldu, buna bu yönde bir düşünce olmadığını söylediler. Bedelsizin gündemde olup olmadığı da soruldu buna da şu anda gündemde olmadığını söylediler.

2. Süper bi kap haberi geldi ama buralar sinek avlıyor. Yazan çizen yok ...

https://youtu.be/VS2fVZWKhQA?si=uXRKiL8WG79OzTnU

3. Borusan belli ki, “yol yakınken yol alayım†demiş. Bu haliyle Borusan’ın Gemlik Tesisleri’nin ABD’ye taşınması, yeşil dönüşüm konusunda Türkiye ekonomisine bir uyarı niteliğinde. Fakat ne bu uyarıya kulak asacak bir iktidar ne de bu uyarıyı önemseyecek bir kamuoyu var. İktidar cephesinden gelen ilk tepkiler ise “giderlerse gitsinler†çizgisinde…â€

4. Çok üzülerek söylüyorum az okuyan bir toplumuz, dolayısıyla birçoğumuz okuduğunu anlamaktan aciz.
    Adamların attığı kap bildirimi ya hiç okunmadan kulaktan dolma sağdan soldan duyulan şeylerle yorum yapılıyor veya okunduğu halde anlaşılmadan konuşuluyor. Adamların attığı kap bildiriminin neresinde Gemlik tesislerini taşıyoruz yazıyor ? Gemlik tesisleri mi taşınıyor yoksa bazı tip boruların üretim hatları mı taşınıyor ? Gemlik tesislerinde hangi sektör için; hangi ölçü ve tiplerde boru üretiliyor ? Gemlik tesislerinin komple taşınması bir şey, sadece bazı üretim hatlarının taşınması bambaşka bir şey.

5.  Alıntı Originally Posted by ASKATU Yazıyı Oku
    Çok üzülerek söylüyorum az okuyan bir toplumuz, dolayısıyla birçoğumuz okuduğunu anlamaktan aciz.
    Adamların attığı kap bildirimi ya hiç okunmadan kulaktan dolma sağdan soldan duyulan şeylerle yorum yapılıyor veya okunduğu halde anlaşılmadan konuşuluyor. Adamların attığı kap bildiriminin neresinde Gemlik tesislerini taşıyoruz yazıyor ? Gemlik tesisleri mi taşınıyor yoksa bazı tip boruların üretim hatları mı taşınıyor ? Gemlik tesislerinde hangi sektör için; hangi ölçü ve tiplerde boru üretiliyor ? Gemlik tesislerinin komple taşınması bir şey, sadece bazı üretim hatlarının taşınması bambaşka bir şey.
    Sirketin ne yapmaya çalıştığı belli bunu ne sebeble yaptığı da belli. Kendince haklı sebebleri olabilir ama adamlar gidiyor net.

6. Senelerce tek lot vermeyen Borusan yıllar sonra 10-15 kat yükseldi, en yükseği 1050, 2023 başında başladı ve sonunda operesyonu bitirdi. Yani bu sene yaşanan yükseliş abd ye taşınmak için yapılmış. Muhtemelen maldan çıktılar ve daha uzun bir süre maldan çıkmaya devam edecekler. İkinci bir sasa gibi. Bu taşınma kamuya hafif şekilde anlatılır. Sadece spral boru denir ve zamanla çok şey gitmiş olur. Spral taşınması konusunda ise sonuna kadar haklılar. Tosyalı varken bu ülkede devlete boru profil kimse satamaz.

7. Borusan bu spral veya büyük çap borunun taşınmasından tabiki zarar görmez. Otomotiv gibi yan sanayi işlerinde Borusan açık ara bir numara olmaya devam edecek. Fakat adam yıllarca bekledi, kendini büyüttü haksız rekabete yenildi. Senelerce defter değerinin altında fiyatlandı. 2023 yılında ise operasyon yaptılar. Bunlar ayrı konular.

Sayfa 249/252 İlkİlk ... 149199239247248249250251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •