Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon
Arama sonucu : 2017 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. Dün hisseyi alıp yerine koyanlar vardı, bugünde hisseyi alıp yerine koyanlar var.Ben henüz yerine koymadım )😂😂

2.  Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku
    birkaç aydır borusan ortağıyım. verilen hedeflere bakınca diğer hisselerinde piyasa değerlerine bakınca bu pirimlere rağmen çok ucuz olduğumuz belli oluyor. dinlenme sürecinin sonuna geldiğimizi düşünüyorum. bu çeyrek abd de alınan fabrikalarda bilançolara yansıyacak. bakalım özkaynaklara da yansıtacaklar mı??

şu haliyle borsada çok konuşulan hektas sasa kontr gibi hisselerin toplamında fazla ciro elde edecek. iki çeyrek daha iyi bilanço demek 1000 tl hedefine yıl sonu ulaşmak demektir. sabrı olanlar kazanacak, olmayanlar eriyip gidecek.
    21/07 de yazmış olduğum yazıydı.. piyasadan önce uyanmak en önemlisi. ben 459 tavanda bütün malı vermiştim. benden sonra *2 yaptı. zamanında alıp satmak çok önemli. hissede olan arkadaşlara bol kazançlar.

3. 20 günlük ortalamayı aşağı kırarak kapattı, 50 günlük ortalamayla 450’lerde buluşabilir, o da %50 düşüş demektir, böyle hızlı çıkışlarda böyle sert düzeltmeler maalesef olabilir. Bu bir dinlenme olsa geçmişte yaptığı gibi taban taban olmadan bir ay yataya sarabilirdi. Zaman zaman alıcı bulmak için gel geller olabilir, ne zaman en az bir hafta yataya sararsa dip oluşumunu tamamlayabilir, o zaman eklemeler daha sağlıklı olabilir…
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Ne garip borsacilar türemiş 12 senedir borsadayim şu teknik bilgileri okudukça hissenete vb giresim gelmiyor.sirket ceo 2 milyar usd ciro rakamı söyledi. ABD harıl harıl boru satılıyor. ENdeks düzeltme yapıyor ama brsan 450 olrmus vb çok saçma arkadaşlar .biloncada değer analizi yapmayı öğrenin 2 milyar usd ciro fk net kar inceleyin 1 mil 2 dönem ulaştı kaldı 4 ay sabır harıl harıl şirket çalışıyor. BEDELSIZ POTANSİYELİ ARTIYOR

5. Olmaz deme, olmazları oldururlar borsada! Ben bu borsada 23 senedir ne olmazların olduğunu gördüm. Üstelik olur demiyorum olabilir diyorum.
    Zirveden an itibarıyla yaklaşık %33 düşmüş, zirveden kalmış geriye %17 böyle sığ, kademeleri boş bir tahtada çok mu zor? Beş gün mü olur on gün mü olur ona tahtanın sahipleri karar verir.

6. Her iki düşünce de doğru bence. Hissede beklentiler büyük. 2023 yıl sonu ciro beklentisini zaten şirket açıkladı. Yeni yatırımların devreye girecek olması 2024 yıl sonu ciro beklentilerini de artırıyor. Ayrıca henüz yapılmamış ama planlanan yatırım açıklamaları yapıldı. Buna karşın ağaların nereye kadar düşüreceği nereye kadar çıkaracağı belli olmaz. Benim stratejim yıl sonuna kadar kımıldamadan beklemek. Yıl sonunda ya da daha öncesinde iyi bir rakama gelirse bir kısmını satar kalanı ile beklemeye devam ederim. Umarım umduğumuzu buluruz. Maliyetim düşük sayılır bu sert düşüşe rağmen hala ciddi kar ediyorum ama borusanı satıp yerine koyacak kağıt bulamıyorum açıkçası. Genelde tek hisse taşırım. Biraz zamanlama hatası yaparak Alfas satıp Borusan almıştım başlarda pişman etse de sonradan telafi etti. Şimdi Borusan satıp Alfas ya da başka bir enerji hissesi almam bu fiyatlardan. Borusan daha ucuz ve daha cazip geliyor bana. Beklentiler devam ettiği ve beni tatmin edecek bir fiyata gelmediği sürece taşıyacağım. Fakat 2025'e kadar 40 milyar TL yatırım yapacağız açıklamasının altını doldurmak adına yapılacak hamleler gecikirse farklı hareket edebilirim. Umarım bu konuda yapacakları hamleler çok gecikmez. Holding olarak halihazırda enerji ve lojistik alanında yeni yatırımlar açıkladılar. Yapacağımız yatırımın 23 milyarı üretim alanında olacak dediklerine göre boru işi de bundan pay alacaktır ya da borusan mannesman olarak farklı bir sektörde üretim yapacaklardır diye düşünüyorum. Zira holdingin en güçlü iştiraki Borusan mannesman. Yatırım tavsiyesi değildir hissede pozisyonum var yazdıklarım yanıltıcı olabilir.

7. 400 bekleyen tavandan almaya gidiyor 1 lot bile hissem yok sadece Türk milletinin parasını çarçur edenlere sesim ...yatırımcı olmak güzel şeydir hoscakalin

8. Tavan tüm ortaklara hayırlı olsun.

Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •