Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Bir tanesi burada....

10,5 inç.
    ...ve yüksek performanslı. Yaklaşık 5 yıl önce oğluma verilmişti hala kullanılıyor.

Bilginiz olsun diye söylüyorum vurgun konusunu bilemiyorum.Ek 25836

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İşe yarıyorsa güzel, şu anda öğrencilerin kullandığı uygulamalar var mı ? Varsa hali hazırda öğrencilerin bir bölümünde tablet var denebilir mi (milli eğitimin dağıttıkları dışında)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Dövizi patlatan ve hazineyi zor durumda bırakan en önemli sebeplerden birisi gelir garantili projeler. İlk iş bu gelir garantili projelerin hepsini komple iptal etmek olmalı.

Yoksa kimse aptal değil. Tekalifi Milliye yalanını kimse yemez!

Kapalı gar için Limak-Kolin-Cengiz'e 27 milyon ödenecek
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...denecek/240558
    Arkadaşım, ne güzel söylediniz “kimse aptal değil”,
    Bu projeleri iptal etmek istediğinizde, kalan tüm borçları kapatmanız lazım. Bankadan aldığınız krediyi kapatmak gibi düşünün.
    Totalde bir miktar karlı olursunuz, ancak kallavi miktarda parayı trink ödemesi lazım devletin. Ödeyebilir mi siz yorumlayın.
    2 ucu pis bir sopa.

3. Devlet canı isterse yandaş müteahhite verdiği garantiyi yapılandırır 1 yılda ödeyeceğine 20 yılda öder. Niye peşin para ödüyoruz garantiyi? Mevcut iktidar bunu devleti iflas ettirmek pahasına olsa yapmaz. Ancak iktidar değişirse onlar garantili ödemeleri uzatıp yapılandırır aynı Ankara ve İstanbul belediyelerinde olduğu gibi bütçelerde bir miktar düzelme olduğunu görebiliriz. Giren yandaş müteahhite girer. Yoksa bize girecek! Asgari ücret 300$ ın altına geriledi!

Basılan paraların önemli bir kısmı karadelik gibi garantiye (gelir garantili havalimanı, köprü, gar, otoyol, hastane) gidiyor! Turkey M1.

Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Arkadaşım, ne güzel söylediniz “kimse aptal değilâ€,
    Bu projeleri iptal etmek istediğinizde, kalan tüm borçları kapatmanız lazım. Bankadan aldığınız krediyi kapatmak gibi düşünün.
    Totalde bir miktar karlı olursunuz, ancak kallavi miktarda parayı trink ödemesi lazım devletin. Ödeyebilir mi siz yorumlayın.
    2 ucu pis bir sopa.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Devlet canı isterse yandaş müteahhite verdiği garantiyi yapılandırır 1 yılda ödeyeceğine 20 yılda öder. Niye peşin para ödüyoruz garantiyi? Mevcut iktidar bunu devleti iflas ettirmek pahasına olsa yapmaz. Ancak iktidar değişirse onlar garantili ödemeleri uzatıp yapılandırır aynı Ankara ve İstanbul belediyelerinde olduğu gibi bütçelerde bir miktar düzelme olduğunu görebiliriz. Giren yandaş müteahhite girer. Yoksa bize girecek! Asgari ücret 300$ ın altına geriledi!

Basılan paraların önemli bir kısmı karadelik gibi garantiye (gelir garantili havalimanı, köprü, gar, otoyol, hastane) gidiyor! Turkey M1.

Tam anlatamadım galiba.
    Şöyle, diyelim ki yol-köprü işi.
    X firması yabancı bankadan kredi almış, işi yapmış. 20 yıl ödemeli. Banka da şart koştuğundan, bizim hazine bu kredi borcuna garantör olmuş.
    Sözleşmede de yazıyor ki; devlet exit/step in yapmak isterse kalan borcu ödeyip kamulaştırabilir.
    Yani alacaklı olan müteahhit değil, yabancı banka. Ve tahkim var.
    Giren hepimize girdi. Bürokratlar bile girdikten sonra anladı.
    Son düzenleme : lunatic; 19-09-2020 saat: 12:17. Sebep: Imla

6. Yeşil soğan sürekli artacak o zaman. Eğlenceye devam.

Bence bürokratlar henüz anlamadılar. Sürekli yeni gelir garantili şehir hastaneleri açılmaya devam ediyor. Karadelik daha da genişliyor.

Tam anlatamadım galiba.
    X firması yabancı bankadan kredi almış, işi yapmış. 20 yıl ödemeli. Banka da şart koştuğundan, bizim hazine bu kredi borcuna garantör olmuş.
    Sözleşmede de yazıyor ki; devlet exit/step in yapmak isterse kalan borcu ödeyip kamulaştırabilir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Tam anlatamadım galiba.
    Muhatap da Türk mahkemeleri olsa sorun yok bir KHK 'ya bakar ( çözülmek istenir mi bilemem ) , ama Londra Mahkelemeleri.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    100 yıl önce bu tür şeylerden kurtulmak için koca bir savaş vermiştik.

Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •