Sayfa 1001/1002 İlkİlk ... 501901951991999100010011002 SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 8,001 - 8,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dimitris kardeşim senle bir aşıyı beraber yapalım,ben eminim sen ondan sonra abi ben mongolmuyum ne diye başıma dikiliyorsun ben gerisini yaparım deyip yüz kişiyi aşılarsın,konuya uzak olan arkadaşlar için tekraren yazıyorum işin o kısmı sorun değil.Ama aşı gelir mi,kimler listede olur biz o aşıya ulaşabilirmiyiz,çin aşısı başarılımıdır onlar ayrı konu.
    Aşı illa şırınga ile mi olmalı, yani damla veya fısfıs şeklinde olamaz mı acaba, tıp tekniği açısından iğne zorunluluk mu?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şimdi..Sorular..
    Bir kere AŞI sağlıklı insanlara yapılır..
    Hasta insanlara AŞI yapılmaz İLAÇ verilir..

Bu hastalık yaşlı ve kronik hastalığı olanları fena vuruyor..
    Bu insanlara aşı adı altında kanına yarı sersemletilmiş covid virüsü mü verecekler..
    Bu bir risk değil mi..
    Diğer yandan genç bünyelerde ise öldürücülük yok gibi bişi..

Bu bir soru..

Diğer soru..
    Bu aşı ömür boyu muuu yoksa 1 sene sonra yeniden mi olmak lazım mesela??

Çiçek çocuk felci gibi aşılar bulunduktan kaç sene sonra dünya yüzünden silindiler..Bu bilgiyi bilen var mı?
    Bildiğim kadarıyla yanıtlayayım;doğru,hali hazırda hasta olmayanlara yapılır

Şu an ki teknoloji ile her sene yapılacak diye biliyorum(grip aşısı gibi)

Silinmesi değilde etkisini kaybetmesi bence en az 2-3 yıl sürer,kitlesel aşı yapmanın zorluğu yanında,toplum yelpazesinin karşıt uçlarında duran aşı karşıtı grupları da düşünürsek.....

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    60 kişilik bir ekip 1 milyon kişiyi 2 defa aşılayabiliyor 3 ayda .

İnsan ve süreyi zorlamış olsam dahi 60 kişilik ekip de bir o kadar az bir sayı.

Ya bilmediğim bir şey var ya da Yılmaz sallıyor.
    Sayın Dimitris,matematik olarak haklısınız ancak işin ucunda insan faktörü var,adam veya kadın aşı yaptırmıyor,gelen ekibe saldırıyor,soğuk zincir korunmazsa,sadece bir sağlık ocağında bin üzeri aşı bozulabiliyor,yobazı;bizi kısır edecek diye,marjinali genlerimizi kopyalayacak diye yaptırmaz,sağlık ekibi bunları ikna etmeye çalışarak veya saldırılardan kendini korumaya çalışarak vakit kaybeder,yoksa herkesin evinde bekleyip sırayla aşı olduğu ütopik dünya gerçekten çok güzel olurdu...

5.502 ağır hasta 193 ölüme rağmen ağır hastq sayısı ölü sayısından fazla artmış bir günde neredeyse 400 ağır hasta buda ilerideki günlerde resmi günlük ölü sayısının 400 olacqğını gösteriyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Dimitris,matematik olarak haklısınız ancak işin ucunda insan faktörü var,adam veya kadın aşı yaptırmıyor,gelen ekibe saldırıyor,soğuk zincir korunmazsa,sadece bir sağlık ocağında bin üzeri aşı bozulabiliyor,yobazı;bizi kısır edecek diye,marjinali genlerimizi kopyalayacak diye yaptırmaz,sağlık ekibi bunları ikna etmeye çalışarak veya saldırılardan kendini korumaya çalışarak vakit kaybeder,yoksa herkesin evinde bekleyip sırayla aşı olduğu ütopik dünya gerçekten çok güzel olurdu...
    Tabi o kısımları ayrı bir konu . Ben bütün değişkenlerin sabit tutulduğu bir ortamda sağlık görevlilerin 3 ayda 2 milyon aşı yapabilecek olmasına ikna olmadım.

6.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ama -70 derece işi zor hemi de çok zor. İmkansız demeye dilim varmadı zor deyip geçiyorum.

Para işini gelince, Suriyelilerden dolayı 3 milyar euro alacağımız yok muydu Alamanya 'dan. Yoksa onu da mı alıp müteahhitlere kaptırdık.
    söyleyin;imkansız..pfizzerin aşısı dolaptan çıkınca 6 saat dayanacakmış;arkadaşlar il merkezinden 6 saattte zor ulaşılan bir sürü belde var ülkemizde ayrıca çok eğitimli toplum olduğumuz için o gittiğin yerde milleti toplayacak,ikna edecek ve aşılayacaksın,tekrar üzerine basarak söylüyorum:Bir aşı %100 etkili olsa dahi soğuk zincir bozulursa etkisi:0- bildiğin sıfır...

Bence aşı;en az yan etkiyle,en dayanıklı ve sürü bağışıklığına en katkılı olandır..

7.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku

yeni başlık açtım , buradan devam edelim ...

https://bit.ly/3fYq5w5
    bi zahmet ... hayırlı olsun...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ne derse he de, onu ikna edemen..
    sana giren çıkan varsa şirketteki çocuklara söyle tebligatı göndersinler
    sallamanın alemi yok geçmişte de attın tuttun, yapamayacağın şeyleri zikretme..

Sayfa 1001/1002 İlkİlk ... 501901951991999100010011002 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •