Sayfa 155/1002 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Crash çı Başkan.!!
    Twitlere covid 19 testi. Uygulayacaklar.!!

ŞoktalAr.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Misal bizim komşu bakkal 1 Lt cola 7 TL iken

150 metre ilerde markette 5.95 TL 2.5 litresi ..

Birinde aynı gofret 1 TL diğerinde 2.5 TL

Bir soda bile 2 TL markette 0.80 0,90 kuruş

Ben aynı malı marketten mi yoksa mahalle bakkalından mı alayım küçük esnafı korumak babında

Aynı markalarda enflasyon farkı bile %100 sen fazla
    Ben bakkal ürününü bakkalladan alıyorum. Ama son kullama tarihine bakmak gerekiyor. Bakkal değerli ve önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben bakkal ürününü bakkalladan alıyorum. Ama son kullama tarihine bakmak gerekiyor. Bakkal değerli ve önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yetmiş yıl bakkallık yapmıştık eski zamanlarda

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Dostlar, şeyimiz tamam da bu arada bişey sormak istiyorum. bistte yatırım yapan var mı? Bu forumda Temel-Teknikçi çok iyi arkadaşlar var. Şu hisseler hakkında orta ve uzun vade nasıl olur bir fikri olan dostlar var mı? İşyat-işmen, egeen, karel, gedza, politek, ecilc, karel, jant, parsan, orge, şişe, soda, aksen, cemtaş, ecilc, aselsan , hektaş, sasa, petun ? yaklaşık 20 hisse?
    cevdet , föna yönel ... çayını kekini al bi köşede kitabını oku . yorma kendini
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Misal bizim komşu bakkal 1 Lt cola 7 TL iken

150 metre ilerde markette 5.95 TL 2.5 litresi ..

Birinde aynı gofret 1 TL diğerinde 2.5 TL

Bir soda bile 2 TL markette 0.80 0,90 kuruş

Ben aynı malı marketten mi yoksa mahalle bakkalından mı alayım küçük esnafı korumak babında

Aynı markalarda enflasyon farkı bile %100 sen fazla
    bakkalda veresiye defteri açtırırsın , sürekli alırsın borç birikir , yıllık ağırlıklı ödeme tutarını 36 aya yayacak şekilde finansal mühendislik ile hesaplarsın ... aylık ödeme zamanı geldi mi o ay 36 aylığın taksidine ne geliyorsa onu verirsin bakkala , bakkal bu ne derse abi idare et dersin , olmadı biraz daha verirsin , bu arada bakkalın psikolojik durumunu tahlil ediyorsun , zayıf yönleri nedir
    , neler ilgisini çeker , nelere bozulur falan... o tahlile göre , bakkalı şerbetliyorsun dozunda her alışa gittiğinde. ( alışverişe gittiğinde yazmadım çünkü her gittiğinde alıyorsun sadece ayda 1 kez veriyorsun ) işte bu dediklerimi yaparsan , o zaman bakkaldan almak rasyonel bir karar olur...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 155/1002 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •