Sayfa 156/1002 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. Cirismısa kadar yeni zirve olacak yumoş ve sarışına göre .

Yumuşak abartırlarsa 1 bile olabilir ama yıllık dip kafi gelebilir .

Sarışın ise Figen Naci’nın fifty percent alım noktasına gelebilir.

TL ile ilgili herhangi bir düşüncem yok ilgi alanım dışında

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Sepetin kısa vadede şu kanalı aşağı kırmadan devam etmesi temennimiz.

--Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    200 e kadar yolu var sonra bir gecede vatandaşın parası yerli ve milli olmuş
    Bankadaki dolar zaten milli değil mi? Kamu bankaları istedikleri gibi kullanamıyor mu?

Tarihte bunu yapan ülke var mı? (daha düşük bir kurdan yerel paraya çeviren)
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    400 puan olsa ülkeye dolar mı yağacak yok wkonomimi düzelecek yok
    Adamlara sorsan hergün 7 bekliyorlar. Az zorlasan 6.80 diyenide 6.40 diyenide var bunların ağababası dolar 4 ü mü 5 imi geçerse suratıma tükürün dedi. Tükürüğe değmez adam
    Ama gerekçesini sorsan hiçbiri diyemez
    7 ye düşsse dolar mı alacaktır hiç sanmıyorum
    sadece topikte gereksiz gerilim yaratma şanslarını deniyorlar2 gündür sırayla biri sallıyor
    Çoğunun dolar alacak paraları oldupu bile şüpheli
    merkez bankası başkanının dolar 2 tl olursa gelin beni bulun dediğini dün gibi hatırlıyorum. hadi bakalım gidip bulalım ne diyecek ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben bakkal ürününü bakkalladan alıyorum. Ama son kullama tarihine bakmak gerekiyor. Bakkal değerli ve önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hassas gıdaları asla bakkaldan almam .

Bakkal deyince çocukluğumuzdaki bakkal amcalar aklımıza geliyor ve gizliden bir sevgi besliyoruz galiba ama ticaretin karşındakini kazıklayabilmek olduğu bir ortamda küçük esnafa da pek güvenmem.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü Yazıyı Oku
    Sepetin kısa vadede şu kanalı aşağı kırmadan devam etmesi temennimiz.

İyi güzel de neden temenni edelim ki ?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben bu adamların salakça yorumlarını okudukça gülesim geliyor. gitsinler kapanan eski forumdaki dolar topiklerine baksınlar 2016 yılındaki mesajları bi okusunlar bir çok kişi dolara euroya 2015 in sonları ile 2016 yılının tamamına yakın sürelerde ve 2.80 ila 3.50 arasında bi maliyetle girdiler. arada al sat yaptılar diyelim ki 7.20 den satmadılar 2018 yılında onların gerçek maliyeti 7.20 mi olmuş oluyor. saçma sapan bir yorum 7.20 den satmadın maliyetin iki senedir 7.20 diyorlar 2016dan bu yana bakarsan doalr %120 den fazla artmış durumda yani yıllıkta her yıl ortalama %30 getirmiş 2016 da garanti ykbnk akbnk turkcell ttkom tuprs petkm sahol kchol gibi aklıma gelen en baba kağıtlar dan alıp hiç al sat yapmayan biri ne kazandı neredeyse koca bir sıfır oysa 2016 nın başında dolar alıp hiç satmayan bir adam %100 koydu. borsanın dandik akğıtlarında kumar oynayan adamalr dışında borsada uzun vadeli yatırımcı olan hiç kimse tek kuruş kazanamadı gibi birşey al sat işi kumardır şansın yaver giderse kazanırsın şansın tutmazsa aksine büyük paralar kazanırsın
    şuraya gelipte parasını tl de tutan (helede faiz haram gibi zihniyete sahip adamalrın) ve bana akıl öğretmeye kalkan dingillerin haline acıyorum benim tl param bankada doalrda ve faizde durdukça enflasyona karşı tek kuruş kaybettirmiyor
    hatta tupraş alanlar babayı aldı . 2017 de 17 dolar olan tupras şuan 10 dolarda . giren 3 yıl + dolar bazlı %40 . şuan tüpraş 170 lira olacak ki resmi enflasyon oranına göre başabaş gelsin . tam rezillik tam .

8. MHP'den ihraç edildikten sonra İYİ Parti'ye geçen Milletvekili Erhan Usta, KARAR TV canlı yayınında Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu ile ekonomi gündemini yorumladı.

20 yıl ekonomi bürokrasisinde görev alan Turgut Özal, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Recep Tayyip Erdoğan gibi liderlerle çalışan Usta, "Türkiye'yi bölgede istemeyen dış güçler elbette vardır.

Ancak Ekonomi kötü olunca sermayenin çıkmasına operasyon diyorlar. Böyle operasyon olmaz.

Türkiyeyi bölgede istemeyenler elbette var. Dış güç bu manada vardır. Ekonomiye operasyon yapılsa, Türkiye'nin tozunu attırırlar" yorumunu yaptı.

https://karar.com/erhan-usta-ekonomi...rlardi-1585462

Sayfa 156/1002 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •