Sayfa 740/1002 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. TÜM O SAN'A AİT OLANLAR BANA DA AİT

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    yok doğru anlaşıldı cumhuriyet tarihinde bir kere liradan sıfırlar atıldı o da 2005 yılıdır
    yani sizin dediğiniz tarihten 2001 yılına kadar dolar bir milyon kat değer kazanmış lira karşısında..!!
    Ben o grafige bakmistim, cok olmadi bir hafta once falandi, darbe dönemlerinde Turk Lirasi da iyi darbe yemis sonra ipin ucu iyice kacmis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,325
    Dolarcılar üzülmeyin,mesela önceden yazdığım gibi,borsada 8.50 olan senedin fiatı 7.80,bunun tekrar tabanı olmadığından bu ortamda yine tavan yapmasını bekleyin benim gibi,8.20 maliyetim var sadece,önceki 6.80 toplayıp 8 cıvarı postalamıştık,üstelik en azından varlıklarımıda korumuş oldum dolar bazında,çünkü devamlı dolar yükselişinde varlıklar eriyordu...ytd.

4. Dövizin bir yere kadar yükseldikten sonra düşmesi pekte sevinilecek bir durum değil.. Sanırım yazıldı, dövizin fiyatını düşüren cidden yabancı satışıysa, adam gelip para kazanacak, sattığı fiyatın daha altından döviz alıp karıyla çıkacak. ne güzel. biz ne anladık bu işten? delik büyüyecek.

Döviz %10 arttığında fiyatlar 2 kat artıyor. Düştüğünde piyasada birşey değişmiyor. Bir de o kısım var. Çok saçma bir denklem haline geliyor.

5.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    piyasa dinamiklerinden çok uzak bir yorum olmuş. Beklenti alınması diye bir husus var. Beklentinin tersi çıkarsa tüm alınanlar geri verilir.
    700 puan faiz arfırımı bekleniyır....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,325
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ben o grafige bakmistim, cok olmadi bir hafta once falandi, darbe dönemlerinde Turk Lirasi da iyi darbe yemis sonra ipin ucu iyice kacmis.
    Bide 80 darbesinde altının onsu vardı,80 öncesi 150 dolar olan altın 1 sene içinde 850 dolar olmuştu onsu,şu an oran hala kırılamadı,karşılığı 2500 oluyor,Evren dış kredi alamadı zaten vermezlerdi SSK varlıklarını kullandı,SSK sayesinde zıkkımlandılar Özal dahil,SSK fes olmadan önce ülkenin %50 kısımına hitap ediyordu,kuruluşu 1946,ama geçmiş temel Osmanlıya kadar uzanıyor,çok bağış yapıldı bu kuruma,ama ne yazıkki Evren ve Özal iç ettiler parasını ve varlıklarını,zehir zıkkım yesinler,8 sene işçiye toplu sözleşme yaptırmadılar anarşi gözüylen bakıldı,ikiside sefil şekilde geberdi gitti,çoklarını biliyorum 1978 senesinde yol iş federasyonunda yönetimdeydim,Evren ve Özal emekçilerin parasıylan gönüllerince yediler içtiler dışarıdan kredide almadılar,memurlarda 10 sene paşalar gibi yaşadılar,sorun öğretmenlere çoğunluğu Özal severdir 80-90 arası,ama paranın kaynağını bilmezler,guya öğretmen olacaklar,ben hakkımı onlara helal etmiyorum eski bir emekçi savunucusu olduğum için,memur 80-90 arası 100-200 alırken,işçi 25 tl alıyordu,88'de sendikalar isyan etti ücret adaletsizliği için Özal mecbur kaldı takrarında toplu sözleşmelerin başlaması için talimat verdi,sözleşme yapıldı peşinde işçiylen dalga geçti almasını beceremediler diye ek zam verdi,eylemlerde işçinin düşmanı Çankayanın şişmanı denildi sloganlarda,sıkıysa şimdi desin bakalım yalaka sendikalar,birde Kılıçtar oğluna bu varya SSK'yı batırdı dedi baştaki,esasında SSK'yı batıran Evren ve Özaldı.Az geçmişe gittiniz ben biraz daha geriye 40 sene gittim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,325
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    refaba tekrar yazıyorum rakamları sallıyorsun
    90'ların başında dolar 3000 tl. idi yani bugünkü 30 krş
    94 krizinde 16.000 tl. idi krizle 40.000 tl. oldu
    1 milyon tl.yi geçmesi yani bugünkü 1 tl. olması 2001 yılıdır..
    Ne sallaması be,grafiklere ve 6 sıfır atılmasını hesaba katmadım,90 başında 4 tl idi Rusyanın dağılması ile,yani 4000 eski hesapça.

8. Selam dostlar. Bugünkü açıklamalara bakarsak; umursamaz tavırlar döneminden sözlü yönlendirme dönemine geçiş yapılıyor gibi.

Diğer döviz sahipleri farklı düşünüyor olabilir lakin bence bugünkü düşüş müthiş, tam bir önceki mesajımda arzu ettiğim gibi %5 civarı. Bir ülke düşünün ki 55 milyar dolar hibe bulsa bile kasasındaki rezervi sıfır olacak, faizlerin " "enflasyon" " seviyesinde tutulması gerektiği belirtilecek, kamuoyu acı reçetelere hazırlanmaya başlanacak - ve ben yerel parayla dövizi altını, gördüğü zirveden çok daha ucuza alabileceğim. İnşallah TL kısa vadede daha da değerlenir. Nasıl olsa, seçimden önceki 3 ay gibi kolayca teknik analizi yapılabilen bir dönem daha gelir, kaldıraçlı pozisyona girip döviz bazında varlığı artırırız diye düşünmekteyim.

--Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

Sayfa 740/1002 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •