Sayfa 987/1002 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,889 - 7,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Ikisi de saçma. Bu iki kavramla sonuca ulaşılabilir mi?

Bu ülkede 10 yaşında fiesta 100 kağıda gidiyor! Acaba niye?
    Sn başkara kapitalizmin mantığı kar maksimizasyonuna dayanır,o açıdan her finansal enstrumanda aslında herkes fırsatçıdır.Misal yarın biden bir laf etse dolar bir haftada 15 olsa kar almak için bir fırsat penceresi yarattı diye düşünülebilir.Veya hükümet doları baskılamak için kısa süreli faizleri yüzde 50 ye çıkardı bu da aynı şekilde fırsat olarak düşünülebilir,rakamlar genç arkadaşlara abartı gelebilir bu rakamlardan çok daha yüksekleri 1994 krizinde oldu.O anlamda ben fırsatçılığı her anlamda yanlış görmem,kapitalizmin doğası bu zaten.

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Pscyokinesis ...kardeş sen kimlerle takılıyorsun? bizim en zengin tanıdığımız köşedeki apartmanda oturan Melahat Abla,onunda kolundaki Trabzon burmaların dan biliyoruz...
    Sanırım kaşarın tereyağın cevizin sosisin ucuzunu ala ala parayı çuvalla biriktiriyorlar. Benim tanıdığım zenginsınıfında bir kaç kişi var onlarında biri müteahhit biride noter daha zenginini bilmem
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Psiko 10 yıl önceye 100000 tl ile dönüp arsa alacağına bitcoin alsan 30.000 kattan fazla kazanırdın. Dün gece viopun muhabbeti buymuş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Zamanında bedava ürettiğim şeyi parayla niye alayım ki .

Sene sanırım 2006 idi tam detay tarih hatırlamıyorum şubat ayı gibi idi mine ederken power supply patlayıp anakart yandığını biliyorum . Hdd hala duruyor biryerlerde ama kurcalamadım açıkcası

2010 yılında bir kez kurcalayınca tekrar power suplly dan dumanlar çıkmıştı o zamandan beri ilgilenmedim

Zaten patlamasa bile o zamandan sonra 4-5 kere daha hacklendi tüm cihazlarım o yüzden olsa bile bir işe yaramazdı benim için .

5. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Zenginliğin nasıl geldiği önemli .

Mesela Porsche Bokster spor arabayı hep evin sokağına bırakıyor bir tanıdık .

Milyonluk araba ama otoparka bırakmak gereği duymuyor çizilmesin vurmasınlar vs diye korkmuyor sanırım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Öğretmenlere gelince değerleri parayla ölçülmez,ne kazansalar haklarıdır.Zamanında Atatürke sormuşlar öğretmen maaşları ne olsun diye,en az mebus maaşı kadar olsun,mebus maaşına eşitleyin demiş.Yahu çocuklarımızı emanet ediyoruz,hem kişisel hem milletçe geleceğimiz onların ellerinde ötesi var mı.Ama bizde o kafa nerde,parası olmak ,paradan para kazanmak çok büyük marifetmiş gibi övünülüyor ,kazanıyorsan gene kazan ama gerçek değerlerin ne olduğunu bil laf etme.
    Katılıyorum. Bu nedenle özellikle çocuğunu özel okula, kreşe gönderenlerin öğretmenlerin ne kadar maaş aldığını sorgulaması gerekiyor. Hatta devlet özel sektörde öğretmenlik yapanların maaş ve özlük haklarının kamudan daha az olmaması için gerekli çalışmayı yapması gerekiyor.

Teoride en üst düzeyde kamu hizmeti verdiğiniz takdirde özel girişim var olamayacağı için, özel girişimlerin kamu hizmetinin tamamlayıcısı olamayacağına inanıyorum. Toptan kalkması gerekir ama fiili olarak var olduğuna göre düzenleme iyidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Özelde şu anda istediğiniz branşta asgari ücretle çalışacak öğretmen bulabiliyorsunuz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Bu nedenle özellikle çocuğunu özel okula, kreşe gönderenlerin öğretmenlerin ne kadar maaş aldığını sorgulaması gerekiyor. Hatta devlet özel sektörde öğretmenlik yapanların maaş ve özlük haklarının kamudan daha az olmaması için gerekli çalışmayı yapması gerekiyor.

Teoride en üst düzeyde kamu hizmeti verdiğiniz takdirde özel girişim var olamayacağı için, özel girişimlerin kamu hizmetinin tamamlayıcısı olamayacağına inanıyorum. Toptan kalkması gerekir ama fiili olarak var olduğuna göre düzenleme iyidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hatırlar mısınız, hükümet bir düzenleme yapıp özel okulda çalışan öğretmenler için maaş limiti koymuş, okullar bu ücret daha aşağısına veremez demişti.

Ama komedi şuydu ki , kendisi ücretli ve sözleşmeli öğretmenlere belirlediği sınırdan daha az ücret veriyordu.

İnsanların verimli çalışabilmesi için kişisel mutlulugunu ve doyumunu sağlamış olması gerekir . Yarınından endişe etmemeli ve hakkettiği saygıyı görmelidir.

Açılım sürecinde oldugu gibi şehit arkadaşlarına saygı gösterilmeyen asker yahut polis moralmen çöker.

Bilmem ne başkanının tanıdığından dayak yiyip üzerine bir de haksız çıkarılan sağlık personelinin meslek aşkı biter.

Halı sahada savcıya sıra vermedi diye gözaltına alınan 12 öğretmenin idealizminde fırtınalar eser .

Sözü yine şuraya getireceğim, kim olursak olalım, mesleğimiz maaşimız önemli değil. Hepimiz aynı çukurdayız. Fakire hayat zor da zengine kolay mı?

En zengin olanımız dahi 6 ay sonra çöplükten ekmek toplamak zorunda kalabilir.

Ve bir şeyleri düzeltmek için atılacak ilk adım eğitimdir. Eğitimin baş aktörü ve uygulayıcısı olan öğretmeni hor görüp, maaşını asgari ücretle kıyaslayıp, gelecek kaygısı yaşatırsan o çukurdan çıkamazsın.

Sayfa 987/1002 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •